TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bolesia

Ocena:
(1 opinii)

"Bolesia" Ewy Skarżyńskiej to książka, która w sposób barwny i obrazowy opowiada o niezwykłych losach błogosławionej Bolesławy Lament (1862-1946), Założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Autorka, rozpoczynając swoją opowieść w Łowiczu, miejscu urodzenia błogosławionej Bolesławy, pozwala nam przebyć wraz z nią niemały szlak. Jesteśmy zatem w Odessie, Iłłukszcie i Symferopolu, gdzie jako franciszkanka Rodziny Maryi bacznie przygląda się swojemu powołaniu i w Warszawie, gdzie do noclegowni dla bezdomnych, której jest kierowniczką, przychodzi na darmowy posiłek Bolesław Prus.

Jesteśmy w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie spotyka się z o. Honoratem Kożmińskim i w obecnej katedrze praskiej w Warszawie, gdzie pełni funkcję przełożonej tercjarek franciszkańskich. Udajemy się z nią do Mohylewa, na Białoruś, gdzie zakłada własne zgromadzenie zakonne, by po jakimś czasie towarzyszyć jej w Sankt Petersburgu podczas dramatycznych wydarzeń, związanych z dojściem do władzy bolszewików.

Jesteśmy z Bolesławą w Żytomierzu i w drodze do wolnej Polski, a na koniec w Białymstoku, gdzie przeżywa dwie okupacje: sowiecką i niemiecką. Poznajemy najbliższą rodzinę Bolesławy, ale również wiele znanych osób, jak choćby: o. Feliksa Wiercińskiego SJ, Sługę Bożego ks. Konstantego Budkiewicza, Sługę Bożego biskupa Zygmunta Łozińskiego czy ks. Kazimierza Nowina-Konopkę SJ.

"Bolesia" Ewy Skarżyńskiej to opowieść o kobiecie atrakcyjnej, o szerokich horyzontach, która mogła wieść dostatnie i spokojne życie, a wybrała ubóstwo i służbę bliźnim. Która nie zrażała się przeciwnościami i zadziwiała nieprzeciętnymi zaletami umysłu i dobrocią serca. Która żyła pragnieniem swego Mistrza z Nazaretu: „Aby wszyscy stanowili jedno... aby świat uwierzył” (J 17,21).

Ta pasjonująca, napisana żywym językiem lektura powinna zainteresować zwłaszcza Czytelników młodych, którzy zastanawiają się nad wyborem własnej drogi życiowej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała opowieść, doskonale przedstawione życie osoby natchnionej udzielania pomocy jej potrzebującej

autor opinii: Slawka

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WDS
Autor: Ewa Skarżyńska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 475
EAN: 9788325703752
ISBN: 9788325703752
ID: 228546

Zobacz również

Bolesia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...