TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bramy grzechu. Siedem grzechów głównych

Ocena:
(2 opinii)

Wada - dla wielu religii to źródło grzechu i potępienia moralnego, a dla moralistów rzeczywistość leżąca u początku wszelkiej "złej przyjemności" - w każdej epoce wzbudzała zainteresowanie etyki, sztuki i filozofii. Ale czym jest naprawdę wada i dlaczego od zawsze nas kusi, pociąga i uwodzi dużo bardziej niż cnota?

Ginafranco Ravasi towarzyszy nam w fascynującej i oryginalnej wędrówce ku odkryciu "siedmiu wad głównych" - pychy, chciwości, nieczystości, gniewowi, łakomstwu, zazdrości i lenistwu - pokazując, że są to stałe i zawsze aktualne przymioty ludzkiej rzeczywistości. Mamy tu rekonstrukcję obfitującą w uczone cytaty i subtelne anegdotki, gdzie "każda wada ma swoje szczególne omówienie, stosownie do właściwej jej typologii i stopnia ważności w hierarchii niemoralności".

Lektura książki może się okazać zdrowym ćwiczeniem samoświadomości. Będziemy mogli powiedzieć, że dobrze znamy samych siebie, kiedy odkryjemy w sobie więcej braków, niż inni potrafią w nas dostrzec.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Co znajdziemy w tej książce.

Jest to opracowanie napisane wspaniałym językiem zdradzającym ogromną erudycję autora. Temat jest ujęty w formie odniesień do postaci mitycznych, literackich i filmowych.Na szczególną uwagę zasługuje genialny rozdział o grzechu nieczystości.

autor opinii: Mariusz Cydzik

polecam!!!

autor opinii: Slawomir Bombera

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Gianfranco Ravasi
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 268
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375801811
ISBN: 978-83-7580-181-1
ID: 191117

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bramy grzechu. Siedem grzechów głównych Bramy grzechu. Siedem grzechów głównych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...