TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Celibat

Czy celibat to perwersja Relikt zamierzchłych czasów Mit, którym i tak nikt nie żyje A może jednak znak proroczy?


Niektórzy wiążą jego istnienie ze skandalem pedofilskim w Kościele, dramatycznym spadkiem powołań i brakiem kapłanów na terenach misyjnych. Pojawia się więc coraz częściej postulat jego zniesienia. Słusznie Zbliża się kres celibatu czy też jest on nierozerwalnie związany z posługą kapłańską .


Arcybiskup Grzegorz Ryś we wnikliwy sposób pokazuje, dlaczego Kościół rzymski w pewnym momencie zakazał kapłanom zawierania małżeństw i jakie towarzyszyły temu trudności. W obecnym, drugim poszerzonym wydaniu przedstawia również głęboko teologiczne i duszpasterskie spojrzenie na to, czym w istocie jest czystość i idąca za nią bezżenność kapłanów.

Wygląda na to, że historia celibatu jeszcze się nie skończyła.

Zabraniamy prezbiterom, diakonom i subdiakonom wspólnego zamieszkania z konkubinami i żonami, a także z innymi kobietami, oprócz tych, które - wyłącznie w razie konieczności - dopuścił sobór nicejski, a mianowicie: matki, siostry, ciotki i takich osób, co do których nie może powstać żadne słuszne podejrzenie.

Sobór Laterański (1123)


Być zawsze z kobietą i nie współżyć z nią jest trudniejsze niż wskrzesić kogoś z martwych. Nie potraficie uczynić tego, co łatwiejsze; mam wam uwierzyć, że potraficie to, co trudniejsze
św. Bernard

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 202x142
EAN: 9788327716231
ISBN: 9788327716231
ID: 454136

Zobacz również

Celibat
24.56 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...