TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chaszcze. Seria: Kryminał z duszą

Ocena:
(2 opinii)

Stanisław Madej, pięćdziesięcioletni kawaler, miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba, że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować, zazna publicznego linczu.

Bohater „Chaszczy” kurczy się, zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce. Po śmierci matki kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji – ornitologii.

Pewnego dnia, polując obiektywem swego aparatu na wilgę, w koronie drzewa zamiast ptaka, odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia, że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie, a nie tłumaczenie: „Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła?” To pytanie natury kryminalno-filozoficznej powoduje, że z ornitologa staje się detektywem.

Zobacz tę książkę również w twardej oprawie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

dobrze się czyta, ale ...

... ale mam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłu na zakończenie. Wydawało mi sie, że wszystko zmierza do punktu kulminacyjnego, a tu ... punktu brak. Cenię J. Grzegorczyka za inne książki, jedną wpadkę mogę wybaczyć.

autor opinii: Małgorzata

Ciągle poszukujący

Ktoś mi CHASZCZE polecił. Nie chciał powiedzieć dlaczego warto te książkę przeczytać. Sięgnąłem po nią choć nie byłem do końca przekonany. Czytałem dwa dni... Uwiodła mnie... Uwiodła mnie pięknem opisów... głębią przemyśleń... prostym językiem i... duszą. Bo ta książka ma duszę! Nie jest łatwo pisać o samobójcy. Nie jest łatwo pisać o Judaszu.... miłości i zdradzie i uczciwości, by nie popaść w banały... Zachęcam do przeczytania tej książki. To nie będzie zmarnowany czas. Ja go nie zmarnowałem... Bardzo POLECAM!!!!!

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Jan Grzegorczyk
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788381160537
ISBN: 9788381160537
ID: 383534

Zobacz również

Chaszcze. Seria: Kryminał z duszą
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...