TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chłopcy z zielonych stawów

Ocena:
(1 opinii)

Ta prawdziwa opowieść o serdecznej przyjaźni chłopców odrywa od klawiatury i ekranu monitora i przenosi nas w czasy przedwojenne, do wadowickiej wsi Podstawie.

Tu rozciągają się szerokie wody stawów, pełne życia, bogatej roślinności, gdzie kłębi się ruchliwa moczarka kanadyjska i widać stojące w nich, pulsujące białością wełniane chmury, jakby świat obrócił się do góry nogami.

Niedaleko, za torami będącymi zarazem granicą, od której ciągnęły się zabudowania wsi Podstawie, mieszkał chłopiec nazywany Pigusiem. Był półsierotą i podwójnym kaleką. Zamykany w małej izbie w zimowe dni, siedząc przy zamarzniętym oknie patrzył na wrogi dla niego świat i marzył.

Marzenia miał zwyczajne, proste, normalne, tyle że było ich tak wiele: mieć zdrową nogę, niechaj ta sztywność w prawym łokciu ustąpi, niech ręka będzie ręką sprawną, a nie kaleką, niech zawsze będą koło niego przyjaciele Ziutek, Jędrek, Franuś-Beczka i Czesiu, żeby nigdy nie rósł na polach pęczak ani kapusta, żeby pies, Cygan, nie był uwiązany, żeby on, Piguś, chodził do szkoły, żeby na stawach mógł pływać, żeby potrafił jaskółki chwytać za ogon, żeby... żeby... żeby zawsze był tak szczęśliwy, jak... w Świętojańską Noc...

Przygody, przyjaźń, dziecięca beztroska i fantazja - tego powinniśmy uczyć nasze dzieci. Szczególnie teraz, kiedy tak wiele czasu spędzają przy komputerach i telewizji, warto im pokazywać ten alternatywny świat! Wierzę, że nie tylko mnie zauroczył klimat tej lektury. Polecam gorąco wszystkim rodzicom, którym zależy na pokazaniu dzieciom, że o wartości człowieka stanowi jego postawa wobec innych ludzi, a nie ilość elektronicznych gadżetów, jakimi się otacza.

Agata Pyka, Wrocław

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Jak rozbudzić marzenia

Ta piękna opowieść o przyjaźni przenosi nas w czasy, które wydaje się już nie powrócą.A może jeszcze gdzieś w Polsce taki świat istnieje?Bez telefonów i napuszonego materializmu, ale za to pełen upojnego wręcz szczęścia płynącego z obcowania z przyrodą.Mój 13-letni syn po przeczytaniu tej książki podzielił się ze mną taką refleksją: chciałbym zbudować z dziadkiem łódkę...

autor opinii: Małgorzata Matyka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Novae Res
Autor: Jan I. Korzeniowski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788379420247
ISBN: 9788379420247
ID: 278431

Zobacz również

Chłopcy z zielonych stawów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...