TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena

Robert Warren ma za sobą porażkę w małżeństwie i śmierć syna, a badania, którym poświęcił życie, doprowadziły do skonstruowania bomby atomowej i sprawiły, że jest człowiekiem samotnym. Dręczony wyrzutami sumienia, Warren wyjeżdża do odludnej stacji badawczej pośród lodów Grenlandii.

I właśnie wtedy, kiedy nadzieja zaczyna go opuszczać, wydarzenie, którego nauka nie potrafi wyjaśnić, zmienia na zawsze jego życie. Odnajduje ciało chłopca, uwięzione w lodowej tafli. Chłopiec ma na sobie ubranie, jakiego się już od dawna nie nosi. Nikt nie wie, skąd się tam wziął. Ale co najdziwniejsze – żyje. Warren rozumie, że dla niego to niezwykła szansa…

Guido Sqardoli jest jednym z najbardziej interesujących współczesnych pisarzy włoskich w dziedzinie literatury młodzieżowej. Z zawodu weterynarz i zapalony podróżnik, świetnie władający piórem, jest autorem wielu udanych publikacji i zwycięzcą liczących się nagród literackich, takich jak Nagroda Andersena dla najlepszego autora w 2009 roku i Nagroda Bancarellino. Historia Warrena i Jima, zderzenie nauki, marzeń i najgłębszych prawd sprawiły, że książka zyskała niezwykłą popularność i odmieniła życie tych, którzy po nią sięgnęli.

Książka znalazła się w finale nagrody im. Hansa Christiana Andersena (Medal im. Hansa Christiana Andersena). Wyróżnienie przyznawane jest co 2 lata przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych (IBBY) autorom i ilustratorom książek dla dzieci. Nagroda ta nazywana bywa Małym Noblem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Guido Sgardoli
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788377970706
ISBN: 978-83-7797-070-6
ID: 252314

Zobacz również

Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...