TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chłopiec z Wadowic

"Chłopiec z Wadowic. Biografia świętego Jana Pawła II dla dzieci" to obowiązkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chciałyby się dowiedzieć, jak to się stało, że zwyczajny chłopiec został papieżem.

Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, opisane przystępnym językiem, bogate nie tylko w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki i fakty historyczne, które pozwalają zrozumieć postać wielkiego Polaka i jego epokę.

Każdy odcinek tej pasjonującej i bogato ilustrowanej historii skomponowany jest według podobnego schematu:

  • tekst beletryzowanej biografii - ukazuje Jana Pawła II jako zwykłego, pełnego ciepła człowieka, który potrafił łączyć aktywne życie (sport, podróże, przyjaźnie, poezja, teatr itp.) z prawdziwie chrześcijańskimi wartościami; postać wyłaniająca się z tej opowieści to święty, który nie stoi na piedestale, ale jest taki jak my, przez co jego przykład przemawia tym wyraźniej do dziecięcego odbiorcy i skłania do naśladowania
  • ramki faktograficzne - w nienachalny dla najmłodszych czytelników sposób porządkujące wiedzę o historycznym i kulturowym tle biografii papieża-Polaka
  • "kazanie" do dzieci ks. Roberta Nęcka związane z tematem danego odcinka i nauczaniem Jana Pawła II

Książkę polecamy też rodzicom, którzy chcieliby przypomnieć sobie biografię Jana Pawła II - publikacja zawiera dodatek dla starszych czytelników ("Ściąga dla rodziców"): kalendarium życia papieża, wykaz tytułów jego encyklik i adhortacji. Książkę honorowym patronatem objął Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 209x298
EAN: 9788378958277
ISBN: 9788378958277
ID: 285928

Zobacz również

Chłopiec z Wadowic
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...