TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chrześcijańska Europa. Konstytucyjny imperializm czy wielokulturowość?

To naprawdę obowiązkowa lektura dla Europejczyków: zachodnich i wschodnich, chrześcijan i niechrześcijan, polityków i tych z awersją do polityki, profesorów i studentów, przedsiębiorców oraz artystów -- dla wszystkich.

Jest to książka pasjonująca. Jej autor, profesor New York University, z wielką erudycją łączy opis współczesnych kontrowersji dotyczących duchowych korzeni Europy z ukazaniem ich historycznych źródeł i zarysowaniem płynących z nich konsekwencji dla przyszłości naszego kontynentu.

Jest to książka odważna. Profesor Weiler, amerykański ortodoksyjny Żyd, nie obawia się głośno powiedzieć tego, o czym europejskie środowiska akademickie wolą milczeć, a co politycy i media chcą pomijać.

Jest to książka polemiczna, a zarazem bezstronna i niesłychanie uczciwa. Autor posługuje się racjonalną i udokumentowaną faktami argumentacją, stroni od wszelkiej ideologii i z szacunkiem rozważa różne punkty widzenia, także stanowisko swych adwersarzy.

Zarazem - co przy takim temacie jest niesłychanie trudne do osiągnięcia - jest to książka napisana lekko, z elementem autoironii i poczuciem humoru.

Maciej Zięba OP

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: J.H.H. Weiler
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9798370334900
ISBN: 83-7033-490-3
ID: 22280

Zobacz również

Chrześcijańska Europa. Konstytucyjny imperializm czy wielokulturowość?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...