TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chrześcijaństwo po prostu

Ocena:
(9 opinii)

Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt.

Autor posiada niezwykły talent do logicznego wyjaśniania kontrowersyjnych kwestii, prostego ujmowania skomplikowanych zagadnień. Porusza problemy od dawna sprawiające kłopot wnikliwym i krytycznym wyznawcom religii, jak i tym, którzy przekonać się do wiary nie potrafią ze względu na jej swoiste "sprzeczności", jak na przykład kwestię zła i tzw. Boskiego przyzwolenia na nie.

Jest to wspaniała lektura, która może stać się pasjonującą przygodą zarówno intelektualną, jak i duchową - dla wierzących i nie wierzących, dla chrześcijan i niechrześcijan.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

warto

klasyczna pozycja, może już dziś trudno o miłość od pierwszego wejrzenia (teksty powstały kilkadziesiąt lat temu dla słuchacza-czytelnika zmagającego się z nieco innymi problemami niż dziś) ale przy drugim wejrzeniu docenia się wartość wszystkich podanych treści

autor opinii: Aga M

Samo Chrześcijaństwo

"Chrześcijaństwo po prostu" to tłumaczenie na język polski bodaj najbardziej znanej książki C.S. Lewisa, oczywiście oprócz słynnych "Opowieści z Narni". Czytając niedawno oryginał "Mere Christianity" zastanawiałem się, czy istnieje polskie tłumaczenie. Z pewnością jest to pozycja godna szerszej popularyzacji poza kręgiem krajów anglojęzycznych. Wiem, że w Niemczech, Japonii i Holandii istnieją stowarzyszenia wielbicieli twórczości C.S. Lewisa. Myślę, że byłoby z ogromnym pożytkiem, gdyby udało się spopularyzować jego literaturę, nazwijmy to, ewangelizacyjną również w naszym kraju. Mam nadzieję, że istniejące przekłądy przyczynią się do tego.

autor opinii: Cezary Wereszko

Prezent

Moja przygoda z tą książką jest niesamowita. Otrzymałam ją od niewierzącej córki, która od lat twierdzi, że nie ma nic wspólnego z Bogiem. Otrzymałam ją w prezencie gwiazdkowym (czyli musiała zostać kupiona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia!). Otrzymałam ją właśnie w Wigilię, a wcześniej tego dnia - na skutek braku pokory i zbiegu różnych niefortunnych okoliczności - ja, przedtem mocno zadeklarowana chrześcijanka, nagle utraciłam swoją wiarę. Córka przecież nie mogła tego przewidzieć, a jednak... nieświadomie pod choinkę sprawiła mi prezent, którego lektura stopniowo, dzień po dniu, przywróciła mnie Bogu. Książka Lewisa obalała moje argumenty jeden po drugim, obnażała pychę jako prawdziwą przyczynę wszelkich innych upadków i ostatecznie - uratowała. Czyżby Pan w swojej mądrości i wszechmocności posługiwał się także/nawet swoimi zbuntowanymi dziećmi, aby nieść pomoc upadającym? Tej książki nigdy nie zapomnę i szczerze polecam ją każdemu - dobrze jest przejrzeć się w rozważaniach Lewisa jak w zwierciadle. Zwłaszcza wtedy, gdy się komuś wydaje, że jest taki mocny, taki święty, taki wierny... "Chrześcijaństwo po prostu" to odtrutka na pychę!

autor opinii: Małgorzata

Książkę polecam.

Książkę polecam. Podczas lektury uświadomiłem sobie kilka rzeczy, nad którymi wcześniej nie zastanawiałem się. Choć momentami podczas czytania wymagana jest duża koncentracja (przynajmniej tak to ze mną było) to książka jako całość jest przystępna. Do grona potencjalnych czytelników można zaliczyć każdego. Myślę, że jest dobrym prezentem dla ludzi niewierzących i wątpiących. Tylko jak ich przekonać żeby jednak sięgnęli po tę lekturę?

autor opinii: Mariusz Krupa

Świetna książka

Jest to najlepsza książka religijna, jaką czytałam w ostatnich latach. Niezwykle ekumeniczna. Lewis stara się szukać cech łączących wszystkie kościoły chrześcijańskie, nie skupia się na różnicach. Bardzo mądrze tłumaczy wiele zagadnień, o których nie myślimy na codzień.

autor opinii: Basia Trzeciak

Dla kazdego kto szuka prawdy

Książka niesamowita i znakomita. Dla wszystkich którzy szukają prawdy. C.S. Lewis, były ateista wyjaśnia rozumowe przyczyny dla których został chrześcijaninem i dlaczego to właśnie Chrześcijaństwo. Lektura obowiązkowa, szczególnie dla katolików, chociaż Lewis katolikiem nie był. Warto poznać parę prawd o świecie i jego mechanizmach- niby nic nowego, ale zapewne nie każdy potrafi rzeczy niby oczywiste, nazwać albo spostrzec. Aż szkoda że w kościołach nie mówi się tak prosto i w tak oczywisty sposób.

autor opinii: Miłosz Puzio

niesamowita!

Świetna książka o istocie chrześcijaństwa! Jedna z lepszych jakie czytałam :) Napisana bardzo przystępnym, zrozumiałaym dla każdego językiem.

autor opinii: Zosia

po prostu

Książka genialna!!!, byłam chrześcijaninem, ale po przeczytaniu tej książki jestem innym, lepszym, świadomym ... chrześcijaninem. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie; dlaczego ci wszyscy, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie ludzi do Boga nie potrafią w tak łatwy i przystępny sposób przekazać prawd wiary, z którymi chrześcijanin spotyka się od dziecka, a jako dorosły człowiek nadal niewiele więcej niż dziecko może na jej temat powiiedzieć. Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy mają wątpliwości i wciąż szukają.

autor opinii: Zofia

Jestem zadowolony z Państwa usługi..Plusem jest to,że na bieżąco byłem informowany na jakim etapie jest aktualnie moje zamówienie. A zamówienie zostało zrealizowane bez nie potrzebnej zwłoki, za co dziękuję.

autor opinii: Robert Nowosad

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Media Rodzina
Autor: C.S. Lewis
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 218
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788372780423
ISBN: 978-83-7278-042-3
ID: 126836

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Chrześcijaństwo po prostu Chrześcijaństwo po prostu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...