TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Costa Brava i Barcelona. Marco Polo

"Wioski rybackie, parki przyrodnicze, morskie kąpieliska, wakacyjna wrzawa, sztuka i kultura: wybrzeże zachwyca różnorodnością."

Costa Brava to ponad 200-kilometrowy pas wybrzeża ciągnący się od Pirenejow na pograniczu Francji i Hiszpanii aż do miasteczka Blanes. Jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od występujących w tej okolicy poszarpanych brzegow Morza Środziemnego. W regionie nie brakuje rybackich wiosek, takich jak Cadaques i Palamos na połnocy, urokliwych kąpielisk morskich, międzu innymi Sant Feliu i Tossa, czy kulturalnych centrow, na przykład Gerona i Figueres.

Nie tylko amatorzy słonecznych i morskich kąpieli znajdą tu coś dla siebie. W parkach przyrodniczych w rejonie Cap Creus i Emporda są wspaniałe trasy do wędrowek, a nad morzem liczne miejsca do nurkowania, żeglarstwa i surfingu. Na odkrywcow czekają rownież ciekawe hiszpańsko-katalońskie miasteczka w głębi lądu (znacznie tańsze niż nadmorskie kurorty).

Cechy szczególne:
- kieszonkowy format;
- przystępna cena;
- przedstawiają atrakcyjnie turystyczne państwa i miasta;
- zawierają skondensowane informacje - mają zaintrygować, zaciekawić, zwrócić uwagę na jakiś obiekt lub atrakcję, a jednocześnie poruszają wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z pobytem w nowym miejscu;
- bogato ilustrowane - kolorowe zdjęcia i mapy;
- praktyczne informacje: noclegi, zakupy, gastronomia, atrakcje turystyczne, życie kulturalne, podróż z dziećmi, sport i rekreacja, słowniczek;
- superprzeboje - miejsca, których nie można przegapić;
- porady ekspertów dotyczące podróżowania i zwiedzania;
- każdy tom zawierają kolorowy atlas samochodowy lub plan miasta;
- idealne dla osób podróżujących z biurami podróży, podróżujących służbowo oraz poszukujących zwięzłych i rzeczowych informacji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pascal
Autor: Norbert Lewandowski
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 120
Wymiar [mm]: 105x190
EAN: 9783829762892
ISBN: 3829762895
ID: 98926

Zobacz również

Costa Brava i Barcelona. Marco Polo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...