TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Człowiek z Villa Tevere

Ocena:
(2 opinii)

"Człowiek z Villa Tevere" to portret założyciela Opus Dei z drugiej połowy jego życia. Św. Josemaria Escrivà mieszkał w Villa Tevere, rzymskiej siedzibie Opus Dei, od 1946 roku aż do śmierci w 1975 roku. Okres ten obfitował w ważne wydarzenia, które Pilar Urbano dogłębnie przedstawia: relacje Josemarii z kolejnymi papieżami (Piusem XII, Janem XXIII i Pawłem VI), realizację misji założycielskiej, czas Soboru Watykańskiego II, przygotowania do ekspansji Opus Dei na całym świecie, sposób formowania duchowych dzieci Josemarii Escrivy. Poznajemy również nieznane szczegóły zwykłych dni św. Josemarii, wypełnionych wytężoną pracą i chwil odpoczynku. Widzimy, jak przeżywał choroby i przygotowywał się do śmierci.

Przesłanie Escrivy rozpoczęło cichą rewolucję w Kościele. Zwykle wokół wielkich postaci i instytucji przez nich założonych nie brakuje kontrowersji. Pilar Urbano, jak przystało na rasowego dziennikarza, bada dokumenty, listy notatki, rozmawia z dziesiątkami naocznych świadków i przemierza miejsca, w których toczyło się codzienne życie założyciela Opus Dei. Nie interesuje ją legenda, szuka człowieka z krwi i kości, który zmaga się ze swoją życiową misją.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała książka

To była pasonująca lektura.Mimo, że już z innych publikacji znałem św.
Escrive to ta książka pokazała mi jego prawdiwą postać człowieka wielkiego a przy tym niezmiernie pokornego, ubogiego, prawdziwego świętego.
Książka napisana przez hiszpańską dziennikarkę śledczą dogłębnie pokazuje kim był "Człowiek z Villa Tereve".
Polecam wszystkim, którzy nie w pełni są przekonani do założyciela "Opus Dei" - do takich osób sam się zaliczałem.Dzisiaj przyznam, że zarwałem noc i skończyłem czytać o 3.30 nad ranem, ale nie żałuję, warto było.
Polecam z całego serca

autor opinii: Francesco

umocnienie

Książka bardzo dobrze napisana , nie za ciężka a pełna informacji zarówno o założycielu Św. J. Escrivie , jak i nade wszystko o duchowości Dzieła. Czyta się , jak powieść a nie jest to powieść, czyta się jak duchowe rozważania a nie są to rozważania , zapisy budzą w czytelniku refleksję i rozważanie różnych myśli i powiedzeń , zachowań . Czytanie budzi radość , energię , zdyscyplinowanie, napawa dobrem, optymizmem , akceptacją. Można odnaleźć bardzo konkretne wskazówki co do postępowania na co dzień i do pracy ze sobą. Budzi wiarę, nadzieję a i miłość. Polecam naprawdę warto. Szczególnie gdy żyjesz w świecie i masz pełno zajęć i mnóstwo obowiązków.

autor opinii: Ilona Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bernardinum
Autor: Pilar Urbano
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 554
Wymiar [mm]: 167x240
EAN: 9788373807396
ISBN: 9788373807396
ID: 161229

Zobacz również

Człowiek z Villa Tevere
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...