TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cztery księgi roztoczańskich krasnali

Oferujemy nowe wydanie unikalnej w polskiej literaturze, składającej się z czterech części epopei o losach krasnoludków, niosącą duże wartości etyczne.

Napisana błyskotliwie, ośmiozgłoskowcem - fredrowskim mazurkiem, pełna wspaniałych pomysłów, dowcipu, nie nachalnej dydaktyki, uczy patriotyzmu, historii i miłości do Boga.

Kto dziś pisze o krasnoludkach? Nawet w wierszach czy bajkach dla dzieci występują bardzo rzadko, albo i wcale. Czy dlatego, że dawały dobre przykłady, że bezinteresownie pomagały ludziom, uczyły miłosierdzia? Trudno odgadnąć... Jedno jest pewne - krasnoludków bardzo brakuje.

Tym bardziej cieszyć musi fakt, że od kilku lat Lusia Ogińska próbuje przywrócić dziecięcej wyobraźni - właśnie krasnoludki. Na 8 płytach CD "Ksiąg Roztoczańskich Krasnali" znajdziemy przyjaźń, miłość do Boga i bliźniego, tryumf prawdy nad kłamstwem, słowem - wszystko, co zwykliśmy określać mianem najwyższych wartości.

Jest też to wszystko, co - według kanonu baśni - znaleźć się powinno: wyraziste postacie reprezentujące dobro i zło, myśl przewodnia, która pozwala budować napięcie, aż do zakończenia, a podsumowaniem zdarzeń jest morał, który ma dawać czytelnikowi wskazówki najbardziej elementarne, potrzebne w życiu każdego dziecka.

"Księgi Roztoczańskich Krasnali" mają jeszcze jedną - może najważniejszą - zaletę: są przepełnione Polską! Na stronach krasnalowych Ksiąg znajdziemy echa najpiękniejszych polskich podań, a także - zwłaszcza w najnowszym - IV tomie - wydarzenia i postacie historyczne, o których zbyt często zapominamy.

Ile trzeba mieć w sobie wrażliwości, aby w tak piękny i przystępny sposób opowiedzieć dzieciom o tym, co zdarzyło się w szkole we Wrześni w 1901 r., o tragedii dzieci Zamojszczyzny, o historii konia Hubala czy o uratowaniu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

Zobacz również wydanie w wersji papierowej w 4 tomach w pakiecie.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Oficyna Maryjna IKONA
Autor: Lusia Ogińska
Rok wydania: 2013
EAN: 9788362647262
ID: 445256

Zobacz również

Cztery księgi roztoczańskich krasnali
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...