TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Daj mi pić. Seria: Ćwiczenia duchowne. II tydzień (CD mp3)

Ocena:
(1 opinii)

Rozważania rekolekcyjne oparte na Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego Loyoli. Tydzień II

W drugim tygodniu "Ćwiczeń duchownych" św. Ignacy Loyola wprowadza nas w szukanie intymnego spotkania z Jezusem i rozważania Jego nauki, byśmy mogli Go lepiej poznać, pokochać i naśladować. Dzięki ewangelicznej kontemplacji ziemskie życie Chrystusa staje się dla nas sakramentem, który umożliwia nam poznanie tajemnicy samego Boga: "Kto Mnie zobaczył, zobaczył i Ojca" (J 14, 9).

Patrząc na człowieczeństwo Jezusa oczami ciała, poznajemy Jego Bóstwo oczami duszy. Całe Jego życie, które kontemplujemy, mówi nam o miłości Boga do nas i zaprasza nas do udzielenia na nią hojnej odpowiedzi. To pełnia Bóstwa, która jest w Jezusie, uświęca każde Jego słowo i czyn.

Cała ludzka rzeczywistość doznaje w Nim uświęcenia. Dlatego też wszystko, co opisują Ewangelie, stanowi dla nas pouczenie o tym, kim my także jesteśmy, kim mamy się stawać i jak mamy żyć.

Dla tych, którzy stają przed ważnymi wyborami życiowymi, rozważania drugiego tygodnia Ćwiczeń mogą być wielką pomocą w szukaniu i odnajdywaniu woli Bożej w naszej zabieganej i pełnej niepokoju codzienności.

Zobacz tę książkę także w wersji papierowej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

polecam!

o,Augustyn klasa jak zawsze!

autor opinii: Michał

Informacje techniczne

Wydawca: WAM
Autor: o. Józef Augustyn SJ
Rok wydania: 2013
EAN: 5900759107652
ID: 212949

Zobacz również

Daj mi pić. Seria: Ćwiczenia duchowne. II tydzień (CD mp3)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...