TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dialog psychologii z teologią. Seria: Psychologia i wiara

Dziś bardziej niż kiedykolwiek dostrzega się potrzebę interdyscyplinarnego dialogu – psychologii, psychiatrii, filozofii i teologii, aby mogły one służyć integralnemu dobru człowieka w perspektywie nowego humanizmu, który rysuje się i nabiera kształtów w Kościele trzeciego tysiąclecia. Książka adresowana jest do specjalistów i do osób, które choć nie są teologami, psychologami ani psychiatrami, pragną poznać głębokie korzenie niektórych ważnych dzisiejszych zagadnień społecznych.

Autorzy omawiają m. in. problematykę demonologii, sekt i ruchu New Age, trudności w zaakceptowaniu przez współczesna psychologię symboliki chrześcijańskiej, roli psychologii w formacji kandydatów do życia konsekrowanego, narcyzmu.

Przykładowe tytuły rozdziałów:

* New Age a psychologia
* Satanizm
* Opętanie przez szatana i egzorcyzmy
* Psychologia a powołanie zakonne
* Współczesna psychologia quasi-religią

Tonino Cantelmi, Pasquale Laselva, Silvestro Paluzzi to włoscy psychiatrzy i psychoterapeuci, organizatorzy Pierwszego Kongresu Włoskiego Stowarzyszenia Psychologów i Psychiatrów Katolickich, który podjął problematykę dialogu psychologii i teologii na płaszczyźnie naukowej; autorzy licznych publikacji poświęconych tej problematyce. Są konsultantami włoskiego episkopatu. Zajmują się także psychologią powołań.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Tonino Cantelmi, Pasquale Laselva, Silvestro Paluzzi
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370335755
ISBN: 83-7033-575-6
ID: 33474

Zobacz również

Dialog psychologii z teologią. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...