TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dlaczego wierzę. Życie jako dowód wiary

Ocena:
(5 opinii)

Messori nie urodził się katolikiem. Rodzina i szkoła uczyniły z niego antyklerykała i racjonalistę. Lato 1964 roku okazało się dla niego momentem przełomowym. Wówczas nieoczekiwanie zetknął się z Ewangelią, której później poświęcił całe dotychczasowe życie. To ona „nawróciła” go jakby siłą. Świadomy tego, że życie „albo się przeżywa, albo się je pisze”, zawsze poszukiwał odosobnionego miejsca, w którym mógłby zastanawiać się, jak przekonać ludzi, że nadzieja istnieje, że jest ona uzasadniona, że człowiek wierzący to nie naiwniak; że „chrześcijanin to nie kretyn”.

Książka ta – która jest historią życia, ale także refleksją o ogromnej wartości kulturalnej – jest między innymi odpowiedzią na dzisiejsze pamflety, w których oskarża się o ciemnotę i brak inteligencji ludzi mających jeszcze odwagę mówienia, że są osobami wierzącymi. Wyznanie przepełnione erudycją, ale także doświadczeniem, naznaczone wielkim człowieczeństwem.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Genialna!!

Vittorio Messori to prawdziwy geniusz. Niesamowita pozycja również dla poszukujących czy niewierzących. Czytałem wiele książek apologetycznych, ta jest jedną z najlepszych a być może i najlepszą! Bez "cukierkowatości" autor pokazuję, że nawet na płaszczyźnie czysto intelektualnej chrześcijański światopogląd nie ma sobie równych. Trudno się z tym nie zgodzić również wtedy kiedy zajrzymy w swoje serca i przeanalizujemy nasze życie. Pozycja obowiązkowa!

autor opinii: Piotr Jurkowski

CUDO!

Książka jest genialna. Otwiera oczy i porusza. Polecam

autor opinii: Magda Wałęsa

Dla realistów i intelektualistów

Bardzo rzetelna, oparta na faktach, ale i Łasce podbudowa wiary. Piękny język (z jednym błędem ortograficznym i nieznośnym "odnośnie do" zamiast "odnośnie czegoś" - to informacja dla korekty), mnóstwo potrzebnych dygresji i tłumaczeń różnych zjawisk, wydarzeń, problemów na język popularny. Raczej dla intelektualistów niż prostaczków. Czyta się rewelacyjnie!

autor opinii: Elżbieta S.

Negatywna

Książkę polecił mi biskup elbląski dlatego ją kupiłem. Jest napisana trudnym językiem.W związku z tym wymaga dużego skupienia. Ponieważ należę do szukających tajników wiary to po przeczytaniu 60 stron nic mnie nie zachęciło do czytania dalej.
Jak będę miał więcej czasu to może powrócę do czytania. Swoim znajomym bym jej nie polecił.

autor opinii: Janusz Sztapel

Polecam książki V. Messori

Wszystkie książki autora są godne polecenia. Autor jest obrońcą wiary katolickiej w laickim świecie.

autor opinii: JSK

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Vittorio Messori
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 442
Wymiar [mm]: 135x215
EAN: 9788374222488
ISBN: 978-83-7422-248-8
ID: 151276

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dlaczego wierzę. Życie jako dowód wiary Dlaczego wierzę. Życie jako dowód wiary
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...