TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dom nad jeziorem smutku

"Dom nad jeziorem smutku" najlepszą powieścią 1982 roku! Znakomita książka! Doskonała lektura! Pełna niesamowitych emocji opowieść! Koniecznie musisz ją przeczytać!

Marilynne Robinson jest laureatką nagrody Fundacji Hemingwaya za książkę "Dom nad jeziorem smutku". Teraz ta, budząca emocje książka, trafia do rąk Czytelników.

Historia Ruth i jej młodszej siostry Lucille stanowi fabułę powieści. Ich wychowanie przebiega w sposób przypadkowy: najpierw trafiają pod opiekę troszczącej się o nie babci, następnie dwóch komicznie nieudolnych sióstr dziadka i wreszcie Sylvie, ekscentrycznej, nieprzystosowanej społecznie ciotki.

Ruth i Lucille mieszkają w domu rodzinnym w Fingerbone, prowincjonalnym mieście leżącym nad jeziorem, w którym - w wyniku spektakularnej katastrofy kolejowej - zginął dziadek bohaterek. Kolejną ofiarą, którą pochłonęło jezioro, jest matka dziewczynek. Zjechawszy samochodem z urwiska, ginie także w otchłani wody.

Miasto, będące tłem akcji, jest miejscem zarówno magicznym, jak i typowym: "zna swoje miejsce w szeregu za sprawą dominującego okolicznego krajobrazu, nieprzewidywalnej pogody i świadomości, że cała historia ludzkości rozegrała się gdzie indziej".

Trudy dorastania sióstr idealnie obrazują cenę straty i przetrwania, a także niebezpieczeństwo samotności.

"Dom nad jeziorem smutku" to niezwykle poruszająca historia rodziny, którą mimo przeciwności losu łączy ogromna więź.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Marilynne Robinson
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 212
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375957129
ISBN: 978-83-7595-712-9
ID: 282355

Zobacz również

Dom nad jeziorem smutku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...