TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dominik czyli łaska Słowa

Bardzo się cieszę ze wznowienia książki Guy Bedouelle`a "Dominik, czyli łaska Słowa", która zwłaszcza w kontekście zbliżającego się jubileuszu (w 2016 roku zakon dominikański będzie obchodził jubileusz osiemsetlecia powstania)ustanowi cenną pomoc, by na nowo zachwycić się postacią św. Dominika i dominikańską tradycją. Nie tylko chodzi tu o samych dominikanów, ale także tych wszystkich, którzy razem z nami podążają Bożymi drogami w różnych miejscach i poprzez różne posługi.

I bodaj najważniejszy dla mnie cytat o św. Dominiku pochodzący z tej książki: "W perspektywie Ewangelii widział również świat. Aby rozpoznać potrzeby swego czasu, rzucał wokół siebie spojrzenie oświecone Ewangelią. Pierwszym krokiem była niewątpliwie kontemplacja: Dominik odkrywał świat stworzony, który jest dobry, szedł ku światu już odkupionemu, lecz smucił się, widząc, że jest on jeszcze zbłąkany, zagubiony i nieszczęśliwy, gdyż nie wprowadził w czyn Słowa Życia".

Niech św. Dominik uczy nas spojrzenia oświeconego Ewangelią.

I tak przez wieki działa urok Dominika, o czym świadczy tyle dusz pociągniętych do niego i do Boga, jak Reginald, Jordan z Saksonii, Ugolino i tylu innych; Dominik "szybko też i bez trudu zdobywał serca wszystkich, którzy go zaledwie ujrzeli". Ale trzeba nieznużenie powtarzać, że urok Dominika to urok Ewangelii, jego łaska to łaska Słowa.

Guy Bedouelle OP

Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektorem Universite Catholique de l`Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d`Etudes Politiques i Ecole Nationale d`Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Guy Bedouelle OP
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 388
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370337841
ISBN: 978-83-7033-784-1
ID: 204025

Zobacz również

Dominik czyli łaska Słowa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...