TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Drabina Jakuba. Praktyka karmelitańskiej modlitwy biblijnej

Drabina, którą patriarcha Jakub zobaczył we śnie, a która wsparta na ziemi sięgała do nieba, oznacza symbolicznie drabinę do raju - po jej szczeblach wchodzimy do nieba. Szczeble tej drabiny to poszczególne etapy modlitwy biblijnej, poszczególne artykuły wiary i konkretne cnoty życia chrześcijańskiego, cnoty Jezusa i Maryi, które winniśmy naśladować, zwłaszcza jeżeli nosimy Szkaplerz św.

Drabina Jakuba to metoda modlitwy biblijnej, praktyczna wskazówka, jak się modlić Pismem św. To próba połączenia lectio divina i klasycznej metody karmelitańskiej modlitwy myślnej. Jest to także droga modlitwy maryjnej. Codzienne lectio divina Ewangelii jest praktycznym naśladowaniem Maryi, która umiłowała Jezusa i codziennie Go "czytała, rozważała, przemadlała i kontemplowała" - nie tylko w proroctwach Starego Testamentu, ale w Żywym Słowie, które własną piersią wykarmiła, wychowała i ofiarowała na Krzyżu!

Ten swoisty program biblijny ma bardzo konkretny cel: nauczyć się czytać Pismo św., nauczyć się modlitwy biblijnej i dzięki temu lepiej poznać samego Chrystusa oraz stać się bardziej świadomym chrześcijaninem w życiu codziennym!

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Jan Ewangelista Krawczyk OCD
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 314
Wymiar [mm]: 110x150
EAN: 9788362536160
ISBN: 9788362536160
ID: 197750

Zobacz również

Drabina Jakuba. Praktyka karmelitańskiej modlitwy biblijnej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...