TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzieciom o sakramencie pojednania

Ocena:
(32 opinii)

Każdy z nas rodzi się z grzechem pierworodnym. Zostaje on zmyty podczas chrztu świętego. Kiedy przygotowujemy się do Pierwszej Komunii Świętej, przychodzi czas, kiedy sami możemy wyznać przed Bogiem swoje grzechy. Przez tę drogę byłeś prowadzony przez rodziców i katechetów. Teraz czas na Ciebie, abyś to Ty poprowadził do Boga swoje dziecko.

Jak przygotować swoje dziecko do sakramentu pojednania? Jak wytłumaczyć małemu człowiekowi, co jest grzechem?

Dzięki książce "Dzieciom o sakramencie pojednania" będziesz mógł przedstawić dziecku problematykę sakramentu pojednania w sposób prosty i zrozumiały. Dzięki wplecionym opowiadaniom dziecko będzie mogło zrozumieć zawiłości sakramentu pojednania.

Teksty Ks. Pawlukiewicza są proste, przystępne dla dzieci i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Ponadto książka pomoże Ci porozmawiać z dzieckiem na temat grzechu i zadośćuczynienia, które czasami sprawiają dużo trudności. Książka przeznaczona zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie.

Ponadto dzięki lekturze tej książki dowiesz się:

  • z czego powinno spowiadać się Twoje dziecko?
  • co oznacza konieczność żalu za grzechy?
  • co zrobić, żeby Twoje dziecko nie bało się spowiedzi?

Przeczytaj tę książkę i naucz swoje dziecko, jak dobrze korzystać z sakramentu pojednania.

Opinie naszych Klientów (32 opinii)Napisz swoją opinię

super książka

naprawde pomaga dobrze zrozumieć dzieciom jak korzystac z sakramentu pojedniania jak nie zagłuszać swojego sumienia oraz jak rozróżnic grzechy lekkie od ciężkich i wiele innych wartośćiowych rzeczy

autor opinii: Marta Reszka

szczerze polecam :)

Ksiądz Pawlukiewicz jak zawsze trafnie i w samo sedno i nie tylko do dużych

autor opinii: Monika Jagodzińska

WARTO!

Prawie każdy z nas ma problem/ strach przed sakramentem pojednania, a zwłaszcza dzieci, i ks.Pawlukiewicz w prosty sposób, na konkretnych przykładach opisuje krok po kroku, co to jest grzech, lekki, ciężki, warunki dobrej spowiedzi....myślę, że to książka nie tylko dla dzieci.

autor opinii: Jagoda

watra polecenia

warto dla dzieci przed I Komunią Świętą

autor opinii: Agnieszka Juchniewicz

Dobra

Ks. Pawlukiewicz poprzeplatał opowiadania z teologicznym wykładem i powstała mała książeczka, która w przystępny sposób wyjaśni każdemu dziecku (i nie tylko), dlaczego sakrament pojednania jest tak ważny. Sama od razu pomaszerowałam do spowiedzi ;)

autor opinii: Edyta

Polecam !!

Zamówiłam książkę ze względu na syna z którym przygotowujemy się do I Komunii Sw. , Polecam gorąco - zwięzle i na temat, Czytam razem z dziecmi :) wspaniale uzupełnienie wiedzy która się już ma - Szybka wysylka - dziekuje Pozdrawiam

autor opinii: Edyta P.

Świetna książka dla małych i dużych;)

W przystępny sposób opisany został sakrament pokuty. Książka pomocna nie tylko dla dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do tego sakramentu ale i dla tych wszystkich, którzy nie znają jego mocy. POLECAM!

autor opinii: Iwona

Godna polecenia

Zakupiłam tą książkę z myślą o moim synu, który w tym roku po raz pierwszy przystąpi do sakramentu pojednania i był to bardzo trafny wybór. Ks. Piotr w bardzo prosty sposób wyjaśnia jak ważny dla katolika jest sakrament pojednania. Polecam!

autor opinii: Anna Frukowska

Dla dzieci i... dorosłych

Poamaga rodzicom uczyć dzieci przygotowania się do spowiedzi - bez lęku.

autor opinii: Grzegorz

polecam

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, w prosty sposób mówi o rzeczach najważniejszych.

Bardzo dobra lektura dla dzieci i dorosłych

Bardzo dobra lektura dla dzieci i dorosłych polecam

autor opinii: Magdalena N.

POLEAM :)

Książkę polecam. Jest w bardzo przystępny i prosty sposób opisany sakrament pojednania. Szczególnie polecam tym rodzicom , którzy dawno nie przystępowali do spowiedzi, a w najbliższym czasie ich dziecko jest przygotowywane do Komunii Św. Warto przeżyć ten sakrament jako szczerą rozmowę z najlepszym Ojcem, który bardzo nas kocha i zawsze czeka na każdego z nas, bo jest Miłosierny....

autor opinii: Gabriela

Fajna

Jak wszystkie książki i kazania ks. Pawlukiewicza konkretna i przystępna. Polecam.

autor opinii: S.B.

Polecam

Bardzo dobra książka. Wspaniały autor w prosty sposób mówi o sakramencie pojednania, o grzechach które zakłócają miłość do Pana Boga i drugiego człowieka. Na pewno ta lektura będzie pomocna dla mojej wnuczki, która przygotowuje się do Pierwszej Komunii Św.

autor opinii: Kamińska Danuta

Dobra pomoc dla rodziców i dziadków

Książkę ks Pawlukiewicza znam od dawna. Kiedyś była lekturą moich dzieci teraz kupiłam z myślą o wnukach. Jest bardzo dobra. Pomaga dzieciom zrozumieć czym jest sakrament pokuty

autor opinii: Janina Telecka

W prosty sposób o pojednaniu z Jezusem

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz, jak zwykle, w prosty, przystępny sposób mówi, tym razem, o sakramencie pojednania. Przytaczając różne historie z życia dzieci w łatwy sposób przemawia do dzieci mówiąc o tym, że grzech jest zakłóceniem miłości do Jezusa i drugiego człowieka, a także do siebie samego. W jednej małej książeczce temat spowiedzi jest ujęty w sposób kompleksowy. Lektura, która stanowi pogłębienie naszej wiary - nie tylko dla dzieci. Przeczytanie tej książeczki może też być sposobem na rachunek sumienia.

autor opinii: Justyna Pesta

Warto dać tę książkę dziecku przed Komunią Św, na pewno będzie lepiej przygotowane.

autor opinii: Anna Klimaszewska

Wspaniała!!!

Wspaniała i życiowa pozycja dla każdego! Piękny przekaz trafiający prosto w serce! Dziękuję Księże Piotrze!

autor opinii: Beata Gudowicz

Rzeczowe porady dla rodziców zasypanych pytaniami z małego katechizmu.

Wreszcie znalazłam rzeczowe odpowiedzi, na trudne pytania mojego dziecka. Bardzo dziękuje.

autor opinii: Kacha

Książkę pt. "Dzieciom o sakramencie pojednania" kupiłam przed komunią mojego dziecka. Była nam bardzo pomocna i cały czas z niej korzystamy, szczególnie przed spowiedzią. Przykłady, które są w niej zawarte na długo zapadają w pamięć i nie tylko dzieciom. Ja też wiele skorzystałam z lektury.

Nie tylko dla dzieci.

Gorąco polecam. Prosty, obrazowy język.
Przekaz zakotwicza się w sercu i w głowie.

autor opinii: Ewelina Pleszew

kazdy musi to miec

Ksiazka jest napisana banalnie prostym jezykiem,jest skierowana do wszystkich jak i młodszych i dla starszych.Kazdy znajdzie tu cos dla siebie i innych by móc dalej glosic dobre słowo a nawet znajdzie wiele odpowiedzi na rozne trudne pytania.Jest w niej wiele przykladów z zycia, napisana jest nawet z humorem-jak kazda ksiazka ksiedza Pawlukiewicza.Nawet najbardziej trudny z pozoru temat staje sie łatwym i przezroczyscie przedstawionym na podstawie przykładów.Wszystkie ksiazki ksiedza Pawlukiewicza , ktore przeczytałam do tej pory opisuje tym samym komentarzem-a mam zamiar przeczytac wszystkie jakie sie ukażą.Sa godne polecenia.Warto posiadac w swojej biblioteczce domowej własnie takie lektury.Jesli miałabym ocenic to stawiam najwyzsza note.

autor opinii: BARBARA DRYL

Cudowna

Bardzo polecam tą książkę jako prezent na Pierwsza Komunię Świętą, by zrozumiały cały sens Spowiedzi Świętej oraz by potrafiły rozróżniać dobre strony i grzechy od tych negatywnych. ;D

autor opinii: Anna Jakuboszczak

gorąco polecam!!!

autor opinii: Wiola P.

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz:
"Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

Świetna!

Czytając tę książkę nie tylko młodzi ale i starsze już osoby przypominają sobie sens spowiedzi to co jest w tym sakramencie najważniejsze. Naprawdę mogę polecić tę książkę wszystkim bo warto!! Ks. Piotr Pawlukiewicz doskonale przedstawił treść tej książki, jest to wyjątkowy ksiądz i właśnie czytając tę książkę też odnosimy takie wrażenie. :)

autor opinii: Anna

kupiłam tą pozycje z myslą o mojej córce ale nie do końca spełnila moje oczekiwania. Liczyłam na cos bardziej "lopatologicznego" żeby mojej 7 letniej córce opisac jak wyglada sama spowiedź - własnie tego opisu jak odbywa sie sama spowiedź najbardziej mi brakowało w tej pozycji

autor opinii: Monika Ziobro-Bak

O to chodzi.

Z przyjemnością przeczytałam tę niedużą, wręcz kieszonkową książeczkę, ale ileż tam treści? Ksiądz Piotr ma dar obserwowania życia i w dodatku wielki dar opowiadania o tym w barwny i przejrzysty sposób.Historie- przykłady z życia ilustrują, rozjaśniają trudne często dla dzieci w rozumieniu warunki dobrej spowiedzi.Warto kupić dla drugich, trzecich klas, jako uzupełnienie katechezy.

autor opinii: Do wiadomości redakcji

wspaniała książeczka

Moja córka przygotowuje się do pierwszej spowiedzi,razem czytałyśmy opowiadania ks.Piotra.Są one bardzo ciekawe i zrozumiałe dla kilkuletniego dziecka,zachęcają do wspólnej rozmowy i rozwiewają lęki i niepokoje przed tym sakramentem. Również rodzice zmuszeni są do pewnych przemyśleń. Książka bardzo ułatwia podjęcie rozmowy na trudne tematy. Na prawdę polecamy!

autor opinii: Gabriela Rusak

serdecznie polecam

Bardzo dobra pozycja. Mój syn w maju po raz pierwszy przystąpi do sakramentu pokuty i pojednania. Przeczytaliśmy wspólnie i przedyskutowaliśmy wszystko co było zawarte w książeczce. Dzięki temu syn przestał się obawiać tego momentu kiedy będzie musiał uklęknąć w konfesjonale i wyznać swoje grzechy.

autor opinii: Ramona Wiora

Gorąco Polecam wszystkim!

Polecam serdecznie niniejszą pozycję! Ks. Pawlukiewicz w nie zwykle zrozumiały i przystępny sposób przedstawia problematyke sakramentu pojednania. Polecam gorącą ową książeczkę ze względu na sporo poruszających przykładów z życia oraz prosty ale jakże wymowny w swojej formie język Ks. Pawlukiewicza. Książka jest świetna zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu I komunii lub bierzmowania. Jeszcze raz polecam!

autor opinii: B.K.

Godna polecenia!

Kto choć raz spotkał się z darem kaznodziejstwa ks. Piotra Pawlukiewicza ten nie potrzebuje specjalnej zachęty do przeczytania tej książki. Wszystkim, którzy jednak go nie znają polecam serdecznie. W prosty i bardzo obrazowy sposób autor wyjaśnia wszysko to, co niepokoi i zastanawia dziecko przygotowujące sie do Pierwszej Spowiedzi Świętej. A i dorośli znajdą w tej pozycjii niejedną odpowiedź na swoje wątpliwości.
Szczerze polecam!!!

autor opinii: Agata Ż.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Liberton
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Rok wydania: 1996
Ilość stron: 69
EAN: 9788390089676
ISBN: 83-900896-7-X
ID: 444885

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dzieciom o sakramencie pojednania Dzieciom o sakramencie pojednania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...