TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziecko pokuty

Ocena:
(13 opinii)

"Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia". Tak zaczyna się opowieść o Dinie, której życie w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków.

Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać. Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. "Trzeba tylko – usłyszała chyba w klinice – pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach... To niegroźny zabieg…" Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości…

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

polecam

Cytat ks. Jana Twardowskiego jest kwintesencją tej powieści:
"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna". Doskonale także pasują tu słowa:
Bóg zawsze wie, jak wyprowadzić dobro z każdego zła.
Polecam wszystkim chrześcijanom i nie tylko :) Potrafi poruszyć serce, myślę, że nawet te zatwardziałe.
Ponadto porusza ważny temat: jak działa lobby aborcyjne w USA. Znajdziemy też kilka bardzo mądrych zdań o eutanazji i holocauście.

autor opinii: Marta

Rewelacyjna książka,pokazuje dramat dziewczyny,która musi podjąć strasznie trudną decyzję po okropnych zdarzeniach,które ją spotkały.Książkę przeczytałam jednym tchem,nie mogłam się od niej oderwać.Polecam wszystkim kobietom.

autor opinii: gosia

Pochłonęłam tę książkę w kilka dni.Polecam wszystkim dziewczynom,a także mężatkom,które rozważają aborcję(straszne).Bóg jest najważniejszy-zawsze i wszędzie.

autor opinii: M.Stankiewicz

Książka bardzo dobra na obecne czasy.Ukazuje nam możliwości wyboru w trudnych chwilach naszego życia.

autor opinii: Halina Lisoń

POLECAM

Bardzo ciekawa i życiowa książka.Dla wszystkich którzy zastanawiają się nad swoimi życiowymi wyborami znajdą coś dla siebie.Przedstawione dylematy skrzywdzonej dziewczyny i niezrozumienie środowiska w którym żyje może spotkać każdego z nas.Łatwo się identyfikować z główną bohaterką co czyni powieść bardzo wciągającą.

autor opinii: Mariola Niechciał

Bóg ma swoj plan

Bóg ma swoj plan i my nie moożemy go zrozumieć. :) Swietna książka. Wiele kobiet przed aborcja powinno ja przeczytac i nie tylko bo jak to mowi dr Jacek Pulikowski TO MĘZCZYZNA I KOBIETA PODEJMUJA DECYZJE O ABORCJI

Warta przeczytania

Czytałam książkę i muszę powiedzieć, że jest naprawdę rewelacyjna...końcówka słodziutka...

Inaczej...

Młoda, religijna dziwczyna została zgwałcona... Można powiedzieć, że Bóg jej nie uchronił ode złego...a teraz ona sama ma "święte" prawo do aborcji, co doradzają jej przyjaciele, rodzina, a nawet "postępowi" duchowni... Tak mogłaby się zaczynać feministyczna powieść pod egidą aborcjonistów. Mogłaby, ale ta książka pokazuje, że może być także zupełnie inaczej. A to wszystko bez nachalnego moralizowania... Cud!

Rewelacyjna:)

Ta książka pokazuje, że aborcja, mimo iż jest dozwolona, gdy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, może być jeszcze większym gwałtem dla kobiety.
Polecam wszystkim lekturę tej książki:) Spełnia pokładane w niej oczekiwania:)

Dlaczego?

Czy nie zastanawialiście sie dlaczego taki a nie inny tytul...dziecko pokuty, czy młoda, religijna dziewczyna wchodząca w dorosłe życie może pokutować...za co? Książka pani Francine Rivers to wspaniałe dzieło opisujące sytuację i rozterki młodej dziewczyny, ktora w wyniku gwałtu zostanie matką i wydawać się może tylko tyle przecież wiele jest kobiet w podobnej sytuacji.Jednak dopero to wydarzenie pokazuje sytacje i stosunek rodziców, ukazuje, iż zło dokonane przez nich w młodości pokutuje i powraca..., powodując konflikty wzajemne oskarżenia brak porozumienia, a przede wszystkim brak przebaczenia. Ksiązkę tę pragne polecić wszystkim, dziekując tym samym autorce za wspaniałe dzieło ukazujace wiarę, nadzieję, miłość oraz nieodłączną część naszego życia cierpienie, które jednak ubogaca i wzmacnia człowieka...

autor opinii: anna wilk

Stanąć w Prawdzie

Dostrzegłam w tej książce, że każda przemoc jest gwałtem,ale nie zawsze, musi kończyć się aborcją.
Gdy przyjmujemy prawdę o sobie, nawet jeśli po ludzku nie jesteśmy gotowi, ona wyzwala od fałszywej miłości, od złudzeń, a otrzymujemy o wiele więcej, bo tych którzy naprawdę nas kochają.
Bardzo mnie poruszyła i skruszyła książka pt.
"Dziecko pokuty", dostrzegłam w niej nie przypadek, ale Wolę Bożą. Dlatego szczerze polecam tym, którzy Jej poszukują.

autor opinii: Ula

Porywcze dzieło:-D

Przeczytałam tę książkę w bardzo krótkim czasie ponieważ bardzo mnie wciągnęła i dogłębnie poruszyła. Teraz polecam ją wszystkim moim znajomym. Wielkie gratulację dla autorki za tak wspaniałe dzieło!!!!!

autor opinii: Beata Dutka, lat 16

Kapitalna powieść

"Dziecko pokuty" Francine Rivers to kapitalna powieść. Oprócz tego, że niesamowicie wciąga jej lektura i czasami czytanie kończy się po północy :), niesie ze sobą dużo dobrych wartości. Świetna lektura na wakacyjny odpoczynek.

autor opinii: Justynka

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: Francine Rivers
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 432
Wymiar [mm]: 135x210
EAN: 9788375570830
ISBN: 978-83-7557-083-0
ID: 158365

Zobacz również

Dziecko pokuty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...