TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziecko specjalnej troski - pierwszy rok życia. Wcześniak, opóźniony w rozwoju, upośledzony - czy po prostu inny? Poradnik dla rodziców i terapeutów

"Czy to normalne, że moje dziecko tak dużo śpi; że nie ujawnia, kiedy jest głodne; że nie patrzy na mnie?" – pytają zatroskane matki. Czy jest powód do zmartwień, gdy noworodek nie otwiera oczu lub otwiera je rzadko, zbyt wolno lub ospale ssie, często wymiotuje? Co się dzieje, kiedy maleństwo sprawia wrażenie wiotkiego, napiętego lub rozkojarzonego?

Książka ta adresowana jest do rodziców i członków rodzin "dzieci specjalnej troski". Ma ona pomóc im znaleźć odpowiedzi na pierwsze pojawiające się pytania, ułatwić zorientowanie się w sytuacji, kiedy przychodzą z noworodkiem do domu i mimo uspokajających słów usłyszanych od lekarzy, wciąż mają uczucie, że "coś" jest nie tak.

W wypadku, gdy lekarz stwierdza lub przypuszcza zaburzenie rozwojowe, rodzice stają przed koniecznością podjęcia decyzji. Muszą odpowiedzieć sobie na pytanie o najskuteczniejszą w przypadku ich dziecka metodę terapeutyczną. Książka Moniki Aly ma im pomóc w podejmowaniu tej trudnej decyzji.

Autorka opisuje przebieg i zróżnicowanie prawidłowego rozwoju; potem rozwój zakłócony i zaburzony. Prezentuje jej własne metody terapii, jak i te stosowane przez innych terapeutów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor: Monika Aly
Ilość stron: 143
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788387957988
ISBN: 83-87957-98-4
ID: 17526

Zobacz również

Dziecko specjalnej troski - pierwszy rok życia. Wcześniak, opóźniony w rozwoju, upośledzony - czy po prostu inny? Poradnik dla rodziców i terapeutów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...