TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziękuję Ci, Miriam

"Dziękuję Ci, Miriam" to głębokie, osobiste i szczere świadectwo matki, która po śmierci córki próbuje znaleźć w sobie siły, aby żyć dalej."Z Tobą" czy raczej - "Bez Ciebie?"

Psychologiczne przepracowanie procesu żałoby staje się możliwe, jeśli sami sobie pozwolimy przeżywać własne emocje, znajdując przy tym równowagę pomiędzy nimi a rozsądkiem: jeśli wybierzemy tę trudną drogę, początkowo rozbijając psychologiczną układankę, jaką jesteśmy, aby ją potem, kawałek po kawałku, troskliwie odbudować; jeśli nie zaprzeczamy istnieniu bólu, a pozwalamy go sobie przeżywać. Kto się nie zgodzi na cierpienie, będzie zgorzkniały, zagniewany, pełen nienawiści. Kto je zaakceptuje, tego o­no wzmocni wewnętrznie.

Co będzie po odejściu ukochanej osoby? Dziękuję Ci, Miriam nie proponuje precyzyjnych i definitywnych rozwiązań, bo każdy ból i strata różnią się zupełnie od innych. Żałoba jest procesem, przez który każdy człowiek musi przejść sam, w sobie tylko właściwy, indywidualny sposób. Książka ta natomiast pragnie pomóc osobom dotkniętym cierpieniem w ostatecznym odnalezieniu drogi powrotnej do samego siebie.

W 2006 roku na polskim rynku ukazały się "Listy do Miriam" - pożegnanie matki z córką Lutgard Van Heuckelom, stając się, podobnie jak w rodzimej Belgii, bestsellerem wydawniczym. "Dziękuję Ci, Miriam" stanowi drugą część tego dzieła, próbującą odpowiedzieć na pytanie, co było dalej - gdy już odeszła.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Lutgard van Heuckelom
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788389862990
ISBN: 9788389862990
ID: 57416

Zobacz również

Dziękuję Ci, Miriam
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...