TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziennik nastolatki

Ocena:
(1 opinii)

"Dziennik nastolatki" to książka o wewnętrznej przemianie szesnastoletniej dziewczyny zagubionej w otaczającej ją rzeczywistości. Poszukiwanie swojego miejsca wśród rówieśników, poszukiwanie prawdziwej przyjaźni, akceptacji, poczucia własnej wartości to podstawowe problemy z jakimi boryka się bohaterka, charakterystyczne przecież dla ogromnej większości osób w tym wieku.

Przełom następuje w chwili, gdy Caitlin odnajduje swe miejsce w grupie Oazowej, a następnie uczy się modlić, szukając wsparcia w Bogu. Zaczyna odczuwać Bożą miłość i od tej chwili wie, że nie jest sama, że ktoś bardzo się o nią troszczy i czuwa nad nią. To poczucie daje jej silę. Dziewczynka zaczyna odkrywać świat prawdziwych wartości, rozumie co jest dobre, a co złe i jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń.

Catlin przechodzi przemianę; od zalęknionej, pogubionej w życiu, o swoim pojęciu bezwartościowej osoby, do pełnej radości życia, silnej i czującej, że wszystko jest możliwe, pełnowartościowej osoby. Sama jest zaskoczona tą przemianą i tylko pamiętnik uświadamia jej, jaka była przed sześciu miesiącami. Może uwierzyć, że taka zmiana w jej życiu rzeczywiście nastąpiła. Odnalazła więc samą siebie dzięki Bożej pomocy i uwierzyła, że wszystko jest możliwe.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia po przeczytaniu

Mimo, że mam już 71 lat, czytałam książkę z dużym zainteresowaniem. Zawsze interesowały mnie sprawy dzieci i młodzieży. Pracowałam w szkole jako nauczyciel. Opis i trudności wieku młodego pokazane w bardzo przejrzysty sposób. Dwulicowość rodziców, tak często spotykana obecnie daje dużo do myślenia. Zachęcam do tej lektury nie tylko młodych ale i ich rodziców. Może to nauczy ich zauważania problemów dorastających swoich dzieci.

autor opinii: Jadwiga Janicka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Melody Carlson
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 236
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375055726
ISBN: 978-83-7505-572-6
ID: 175709

Zobacz również

Dziennik nastolatki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...