TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dżihad i samozagłada Zachodu

Ocena:
(1 opinii)

Listopad 2014 roku. Za sześć tygodni miało dojść do zamachu islamistów w Paryżu, niewiele wcześniej w Internecie pojawił się kolejny filmik pokazujący, jak człowiek z zasłoniętą twarzą podcina bliźniemu, klęczącemu przed nim, gardło.

Scena typowa. Ubrany na czarno mężczyzna chwyta swą ofiarę za włosy i przeciąga nożem po szyi. Nie widać dokładnie, jak czerwień krwi łączy się z pomarańczowym kolorem dziwnego kombinezonu, stroju dla tych, którzy nie chcieli wyznać Allaha.

Ostatniego dnia tego miesiąca światowe media zajmowały się jednak czym innym. Nie opisywały strachu i przerażenia niewinnych, nie troszczyły się o los idących pod nóż.

Skupiły się na wizycie głowy Kościoła katolickiego w Stambule. Postawmy się w sytuacji tych wszystkich chrześcijan, którzy są prześladowani dla imienia Chrystusa.

Zastanówmy się, co czują. Jak zareagowaliby na słowa papieża, że mufti mu wszystko wyjaśnił i że w Koranie mówi się o Maryi i Janie Chrzcicielu. I że po tych słowach odczuł spontaniczną potrzebę modlitwy.

Czy poczuli, że zostali zdradzeni, porzuceni, wydani na pastwę prześladowców? Dlaczego mają ginąć obstając uparcie przy tym, by właśnie nie modlić się i nie czcić Allaha w meczetach, skoro Ojciec święty pokazał, że to naturalne i zwykłe? Wystarczyło, że wszystko wyjaśnił mu mufti.

Paweł Lisicki w kontrowersyjnej i bardzo mądrej analizie szuka przyczyn zagrożenia ze strony Islamu, którego tak boi się cywilizacja zachodu. Czy to, że Europa uważa się za chrześcijańską, uratuje ją czy pogrąży?

Każdy, kto lęka się ekspansji Dżihadu albo ją lekceważy myśląc, że nas to nie dotyczy, powinien przeczytać tą książkę.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Pobudka dla ospałego chrześcijaństwa.

Nietrudno znaleźć w sieci obszerne recenzje tej głośnej książki Pawła Lisickiego. Nie będę ich powtarzał. Zacytuję tylko jedno zdanie, moim zdaniem trafiające w sedno: "Ta książka to żyleta. Stawia na ostrzu noża pytania, od których ospała i ślepa Europa wolałaby uciec".
Autor dostarcza czytelnikowi olbrzymiej dawki pozytywnej energii aby zmierzyć się z wyzwaniem, jakim dla współczesnej Europy stał się islam.

Felietonowy styl nie pozwala się nudzić a ilość faktów, na których autor opiera swoje wnioskowanie budzi szacunek dla włożonej pracy. Nie jest to rozprawa naukowa, można zarzucać panu Lisickiemu jednostronność mocno krytycznych sądów, zwłaszcza w ocenie Soboru Watykańskiego II i działalności ostatnich papieży nie wyłączając Jana Pawła II. Wynikają one jednak z niewątpliwie autentycznej, emocjonalnej troski o katastrofalny kierunek zmian chrześcijaństwa oraz naszej cywilizacji zachodnioeuropejskiej, które same lekkomyślnie oddają pole słabszemu, wydawałoby się, islamowi.

Druga część książki poświęcona jest analizie samego islamu w poszukiwaniu odpowiedzi czym on w istocie jest i czym różni się od chrześcijaństwa oraz judaizmu. Myślę, że każdy będzie zaskoczony nowymi dla siebie faktami, również osoby interesujące się wcześniej źródłami islamu.

Przeczytawszy książkę nie sposób uniknąć trudnej konfrontacji z pytaniem: co trzeba zmienić i to szybko, bo jeśli nie, to po chrześcijaństwie w Europie wkrótce pozostaną tylko kościoły pozamieniane na meczety. Nie łudźmy się, to dotyczy również Polski. U nas te procesy nie są jeszcze tak bardzo zaawansowane, ale przy braku aktywnego sprzeciwu wobec zachodnioeuropejskich trendów wkrótce też podzielimy ten sam los.

autor opinii: Witold Pietrzyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fabryka Słów
Autor: Paweł Lisicki
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788379640782
ISBN: 9788379640782
ID: 324381

Zobacz również

Książka wyróżniona Dżihad i samozagłada Zachodu
29.22 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...