TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzikie stwory. Sztuka wychowywania chłopców

Ocena:
(38 opinii)

Książka pod patronatem Tolle.pl!

  • Jak ukształtować dzikie serce Twojego syna?
  • Jak wychować go, by wyrósł na silnego, dojrzałego emocjonalnie mężczyznę?
  • Jak okiełznać Twoje "dzikie stwory", nie marnując przy tym potencjału, który niesie ze sobą ich "dzikość", żądza przygód i pasja?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Mają oni wyjątkowy dar zrozumienia złożonego języka chłopięcego serca i zdolność przekładania swojej wiedzy na praktyczne wskazówki i sugestie. Opierając się na badaniach klinicznych i własnych doświadczeniach rodzicielskich pokazują, na czym polega specyfika chłopców pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym.

W książce znajdziesz kompletny program radzenia sobie z problemami, jakie może stwarzać rodzicom, wychowawcom czy nauczycielom wychowanie chłopców. Swoje wywody autorzy ilustrują dziesiątkami, często bardzo zabawnych, opowieści z życia własnego i rodzin, które zwróciły się do nich o pomoc.

Książka da Ci świeże spojrzenie i podniesie na duchu, jeśli czujesz się sfrustrowany zmaganiami z chłopięcą "dzikością". Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców.

Niezależnie od tego, czy Twój "dziki stwór" jest przedszkolakiem, uczniem czy studentem, znajdziesz w tej książce odpowiedzi, podpowiedzi i inspiracje, które pozwolą Ci aktywnie towarzyszyć mu w jego drodze do bycia mężczyzną.

Stephen James jest prowadzącym prywatną praktykę psychoterapeutą, ojcem trzech synów (w tym dwóch bliźniaków) i córki.

David Thomas jest dyrektorem Poradni dla Mężczyzn i Chłopców w Nashville, ojcem dwóch synów i córki.

Jako pediatra, na co dzień stykam się z rodzicami mającymi problemy ze zrozumieniem i poprowadzeniem przez życie swoich synów. Jeśli chcesz zdobyć praktyczne umiejętności rodzicielskie, znajdziesz tu mnóstwo dobrze przemyślanych porad. Książka pełna jest skutecznych i prostych sposobów, które możesz z miejsca wprowadzić w życie. Jest to jeden z najlepszych poradników dla rodziców, jakie znam.

dr Linda Brady, pediatra
Jestem przekonana, że ta książka odegra tak wielką rolę w życiu rodziców i dzieci, jak żadna inna. To lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.

Sara Evans, piosenkarka

Opinie naszych Klientów (38 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam Dzikie stwory

Jako mama jednego smyka czekajaca na narodziny drugiego wiem, że wychowanie chłopców z minimalnym udzialem taty jest niezmiernie trudne. Dlatego ta książka pokazała mi możliwości dotarcia do małego chlopca i otworzyła oczy na zupełnie inny świat. Dlatego polecam.

autor opinii: Monika Kuczynska

Wakacyjna lektura

Świetna i mądra książka. Dobrze się czyta, także na plaży :) Dowiedziałam się z niej wielu rzeczy, które na pewno wykorzystam w wychowaniu mojego syna. Żałuję, że nie czytałam jej wcześniej, gdy był mniejszy (teraz ma 11 lat), na pewno pozwoliłoby mi to uniknąć wielu błędów. Mam dwie starsze córki i pewnie nie pomyślałabym, że wychowanie chłopca to coś innego niż wychowanie dziewczyny. A jednak. Ta książka pomogła mi to zrozumieć, a także wyjaśniła dlaczego tak jest. Cieszę się, że przeczytałam "Sztukę...", bo kłopoty wychowawcze przygnębiały mnie, a teraz... jestem pełna nadziei.:wiem, jak się to robi...Polecam lekturę!

autor opinii: Maria Rita

pozytywna

szybka dostawa, wszystko zgodnie z zamówieniem, w książce mała śliczna zakładeczka i kilka miłych słów od wydawnictwa

autor opinii: dorota lewandowska

Warto przeczytać :)

Bardzo ciekawa książka opisująca krok po kroku poszczególne etapy w życiu chłopca. Będziecie bardzo zaskoczeni tym, co czeka mamę i tatę w różnym wieku dziecka- pozytywnie i mniej pozytywnie ;) Książka jest m.in. o tym, jakie postawy kształtować, jak mądrze wspierać i przy okazji nie zwariować wychowując małego stwora jakim jest syn :) Warto przeczytać i przygotować się do roli najlepiej jak się nam uda, bo to od nas zależy los naszego szkraba, który kolejno będąc pociesznym niemowlakiem, niesfornym dzieciakiem a potem zbuntowanym nastolatkiem, ostatecznie zostanie dojrzałym mężczyzną. To czy będziemy uczestniczyć aktywnie w jego życiu czy pozostaniemy w cieniu lub nie dopuszczeni do jego świata zależy tylko od nas. Polecam!

autor opinii: Agnieszka Kaczmarzyk

Warto

Książka napisana z humorem przez dwóch doświadczonych terapeutów, którzy również sami są ojcami. Dla mnie, jako kobiety i mamy zawiera wiele ważnych informacji o świecie mojego "dzikiego stwora", a także wskazówek postępowania, które może pomóc mi w jego wychowaniu. Natomiast trzeba wziąć poprawkę na to, że nie wszystkie proponowane rozwiązania nadają się do wdrożenia w życie, jeśli chce się wychowywać dziecko zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego (nie pamiętam dokładnie, ale autorzy to chyba protestanci). Mimo to, polecam tę książkę. Czyta się ją szybko i przyjemnie, a poczucie misji jej autorów, która bije z treści, jest dodatkową motywacją do starań w poznawaniu i wychowywaniu syna.

autor opinii: Magdalena K.

...niech stanie się rozpęta dzika draka... lub po prostu chaos...

Bardzo polecam tę książkę. Przemyślana, napisana lekko (świetnie się czyta, nie o wszystkich poradnikach można to powiedzieć), czytelnie podzielona na kolejne etapy rozwoju chłopców, mnóstwo konkretnych porad. Cieszę się, że na nią trafiłam!

autor opinii: Maria Dąbrowska

Dzikie stwory nie takie straszne :)

W mojej opinii książka jest rewelacyjna. Piszę to jako nauczycielka wychowania przedszkolnego, która każdego dnia styka się z problemami wychowywania chłopców,a także jako przyszła mama chłopca, którą zapewne czeka nie jedno wyzwanie. Książka jest napisana lekkim a jednocześnie profesjonalnym językiem. Nie brakuje w niej przykładów z życia codziennego, które często wywołują uśmiech, jak również popartych badaniami konkretnych zagadnień dotyczących rozwoju i wychowywania chłopców na różnych etapach ich życia. Gorąco polecam rodzicom i nauczycielom.

autor opinii: Dominika Michalewska

Bardzo dobry zakup

Jestem zadowolona z zakupu tej książki, miło zaskoczona treścią. Będzie także doskonałym prezentem na przyszłość dla znajomych.

autor opinii: Joanna Brytan

Książka godna polecenia

Wychowuję czwórkę dzieci (2+2) i uwazam, że ta książka jest napisana z dużym znawstwem problematyki wychowania chłopców. Wiele rzeczy potwierdzam z własnego doświadczenia, wiele nowych tez sie z niej dowiedzialem. Serdecznie polecam

autor opinii: Piotr Zieliński

polecam

Świetna książka, doskonale napisana

autor opinii: monika

bardzo dobra pozycja

Książka w bardzo przystępnej formie przedstawia zmagania z chłopcami na poszczególnych etapach ich życia. Przykłady z życia powodują, że nie jest to poradnik zawierający suche informacje. Niezwykle cenne wydają się być wskazówki umieszczone na końcu rozdziałów, choć ich skuteczność będę mogła zbadać dopiero za jakiś czas :) Mnie osobiście spodobał się język książki - lekki i zabawny kiedy można ale ale i stanowczy kiedy trzeba. Ponadto duży plus za obiektywizm przy trudnych tematach. Uważam, że to niezbędna lektura w życiu rodzica dzikiego stwora :) Polecam zarówno Paniom jak i Panom :) Mojemu Mężowi też się spodobała :)

autor opinii: Agnieszka Koźlik

rewelacyjna

Książka na medal, zwłaszcza jeśli dany rodzic praktykuje ją. Prosty język sprawia, iz nie ma trudności z czytaniem i rozumowaniem. Rewelacyjnie dobrane zagadnienia. No i opinia, która najbardziej mi utkwiła, a do której ja także się przyłączam, iż chłopcy i dziewczęta powinny być w oddzielnych klasach, a nauczyciele bardziej metodycznie przygotowani do pracy z nimi. Polecam

autor opinii: Magdalena Sarniak

Polecam!

Najlepszy poradnik o wychowywaniu jaki do tej pory czytałam. Wiele wyjaśnia i dużo pomaga.

autor opinii: Monika J.

Polecam dla każdego rodzica

O książce dowiedziałam się od moje koleżanki z pracy. Kiedy ją jednak kupiłam muszę przyznać, że mnie zachwyciła jeszcze bardziej niż opowieści znajomej. Mam dwóch synów i dzięki tej książce jestem spokoja o podręcznik ich wychowania jakim jest dla mnie tak książak. Łatwa w czytaniu, ciekawie podzielone rozdziały mogę do niej zajrzeć w zalężności od wieku dziecka i zwrócić baczniejszą uwagę na aspekty, które są ważne w danej chwili jego rozwoju.

autor opinii: Agnieszka Kosińska

SUPER KSIĄŻKA !!!!!

GORĄCO POLECAM TĘ KSIĄŻKĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRACUJĄ CZY SPOTYKAJA SIĘ Z CHŁOPCAMI W KAŻDYM WIEKU. MAM DWÓCH SYNÓW (10 I 6 LAT)I CÓRECZKĘ. BARDZO WOIELU RZECZY DOWIEDZIAŁAM SIĘ O MOICH CHŁOPCACH CO POZWOLIŁOMI LEPIEJ ICH ZROZUMIEĆ. LEKTURA TA DAJE IWIELE POMOCNYCH WSKAZÓWEK JAK ŻYĆ I PRACOWAĆ Z CHŁOPCAMI. DROGA DO MĘSKOŚCI JESZCZE TRWA A TA KSIĄŻKA JEST ŚWIETNYM PRZEWODNIKIEM + MIŁOŚĆ RODZICÓW I ICH ZAANGAŻOWANIE. GORĄCO POLECAM

autor opinii: BASIA

Genialna książka. Fantastycznie napisana i z mnóstwem wytłumaczeń oraz rozwiązań, co zrobić, jak odbierać. Przyznam, że teraz dużo spokojniej podchodzę do pomysłów moich kochanych chłopaków (a mam ich w sumie 4 - wliczając w tą liczbę męża ;-D )
Polecam każdemu rodzicowi chłopca/-ów

autor opinii: Ania

Mam dwójkę chłopców w wieku przedszkolnym i często myślałam, jak maja dobrze matki, które maja dziewczynki. Moje dzieci to istne dzikie stwory. Dzięki książce wiem więcej i rzeczy które doprowadzały mnie kiedyś do szaleństwa dziś wiem, że są kolejnym krokiem ku dorosłości w wychowaniu szczególnie chłopca. Przestałam naginać ich nieposkromioną męską naturę aby stali się ugrzecznionymi dziewczynkami. Rozumiem czego potrzebują, aby harmonijnie rozwijać się.

autor opinii: Jolanta Maciejewska

świetna

Jestem zachwycona książką. bardzo pomaga mi jej lektura w wychowywaniu mojego synka. Pokazuje jak ukierunkować miłość,aby dała mu jak najwięcej siły. Pełna szacunku dla dziecka.

autor opinii: Joanna J

super!

Poradnik ten został napisany nie tylko z myślą o mamach. Ojcowie również znajdą w nim wszystko co powinni wiedzieć o chłopcach. Bo to, że kiedyś sami nimi byli, wcale nie oznacza, że muszą ich rozumieć :)
Na zakończenie dodać muszę, że dzięki tej książce dowiedziałam się masy interesujących rzeczy. Przeczytałam o psychice, uczuciach i emocjach chłopców. Trafiłam na wiele bardzo przydatnych informacji. Dużo wskazówek do wykorzystania przez nas - rodziców - w naszym codziennym życiu. Dowiedziałam czym się kierować podczas wychowywania małego mężczyzny. Jednym słowem, zostałam zainspirowana :) Zainspirowana do tego by pomóc mojemu synkowi wyrosnąć na mądrego, dobrego i dojrzałego mężczyznę. Czy mi się to uda? Dam Wam znać za jakieś 20 lat :)


Więc jeśli również chcecie dowiedzieć się jak "okiełznać" swojego "Dzikiego stwora" to ta książka jest dla Was idealna. Co ja piszę... Ona jest idealna dla wszystkich którzy mają synów lub też mają do czynienia na co dzień z chłopcami... Polecam!

autor opinii: Marta mama Nikusia

Z naturą dzikusa

W końcu zaczynają się pojawaić rzeczowe pozycje o wychowaniu chłopców ze zrozumieniem i akceptacją ich natury, bo juz mieliśmy próby czynienia z nich jakichś niewiściopodobnych mimoz w imię założeń chorych pedagogik. A chłopak, żeby był spełniony, musi byc i dziki, i agresywny, i zdobywczy, i śmiały... jeśli ma być spełniony, a nie przetrącony. I o tym jest ta książka.

autor opinii: Tadeusz Ruciński

życiowa!

wiele przykładów podanych w książce jest w prost z życia wziętych, trafnie scharakteryzowane zachowania chłopców a także metody ich wychowania są precyzyjnie i obrazowo opisane

autor opinii: Irena

Dzikie stwory

Rewelacyjna książka! Jestem mamą dwóch synów i córki. Widzę różnicę między nimi, a książka upewnia mnie w przekonaniu, że moje dzikie stwory nie są jakieś zwariowane, a ich "dzikie pomysły", przechodzenie przez płot, kopanie do szyszki czy kamyka ... to po prostu część ich natury ... Polecam!

autor opinii: Ania

Warto przeczytać

Polecam przeczytanie tej książki wszystkim nie tylko rodzicom wychowującym chłopców, ale także nauczycielom. Sama mam dwoje dzieci córkę i syna i to są dwa różne światy.Książka pomaga zrozumieć chłopców i ich zachowanie a także radzi jak postępować na każdym etapie ich życia.

autor opinii: Małgorzata M.

Na prezent

Niby się wszystko wie ale fajny prezent dla Tatusiów którzy ciągle gdzieś pędzą

autor opinii: Magda

Dobra książka

Bardzo fajna i ciekawa pozycja. Daje mnóstwo rad jak wychować chłopca na prawdziwego mężczyznę. Myślę ze książka ta będzie długo towarzyszyć rodzicom małych chłopców. Na pewno będą do niej często wracać aby szukać sposobów na rozwiązywanie problemów lub też po prostu przypominać sobie jakich błędów unikać, by chłopiec mógł prawidłowo przejść wszystkie etapy swojego życia.

autor opinii: ania

Warto przeczytać

Gorąco polecam dla rodziców, którzy mają w domu "dzikiego stwora". Jest to bardzo praktyczna książka, która pomaga zrozumieć chłopca. Warto ją mieć.

autor opinii: Sylwia Kapusta

rzeczywiście poradnik the best

Łączy doskonale trudną życiową praktykę z naukową wiedzą. Wychowując swych synów szukałam kiedys takiego poradnika, niestety, nie znalazłam.Po lekturze inaczej patrzę na przeszłe zachowania 2 moich dorosłych już studentów, lepiej rozumiejąc ich przeszłość, z większą wiarą i nadzieją patrzę w ich przyszłość, z większą też rezerwą i umiejętnością podchodzę do "makabrycznych" zachowań tzeciego nastoletniego syna. Ogromną zaletą książki jest humor, który przenika bardzo poważne traktowanie trudnego i ostatecznie tajemniczego wzrastania do męskości.

autor opinii: Ewa Skorupska

zdecydowanie polecam

Książka mnie zachwyciła. Napisana łatwym językiem, chociaż porusza poważne tematy. Pozwala nam, matkom, zrozumiec własnych synów :). Ponowie też skorzystają - szczególnie ważne są rozdziały o roli ojca.
Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Agnieszka

Książka dla KAŻDEGO rodzica

Gorąco polecam. Książka to przykłady z życia, dobre wskazówki, które w moim przypadku dały kilka bardzo pozytywnych zmian.

autor opinii: Rafał Kowalczyk

pozycja dla każdego kto ma w swoim domu "dzikiego stwora" w wieku od o do wzwyż. Pomaga i to bardzo, samo czytanie sprawia, że już lepiej rozumiemy swojego syna. Warto mieć, przeczytać w całości i wracać do poszczególych rozdziałów w miarę dorastania synów

autor opinii: Iwona Karelus Worek

Super książka

Bardzo dobra książka. W czasie gdy wychowanie chłopców przeżywa kryzys, gdzie ojcostwo przeżywa kryzys dobrym drogowskazem są takie książki jak ta. Dzięki niej dowiadujemy się jak wychować chłopców na mężczyzn aby radzili sobie w życiu i byli dobrymi mężami i ojcami.

autor opinii: Adam Orzechowski

polecam

Bardzo przydatna książka!!! Pozwala skonfrontować własne doświadczenia w kwestii wychowywania syna, z ogólnymi tendencjami i psychicznym uwarunkowaniem chłopców.
Generalnie, bardzo mnie ta książka uspokoiła. Polecam

autor opinii: Anna Syc

Polecam lekturę. Naprawdę,dla mnie i pouczająca i rozjaśniająca.

autor opinii: Grzegorz Babiarz

Swoisty bestseller

Tę książkę s t u d i u j e m y w naszej rodzinie: rodzice i dziadkowie (dwójka chłopców, 3 i 6 lat). Rady celne, wyważone, wzbogacają znakomicie nasze wychowawcze intuicje.

autor opinii: Jan Wawrzyńczyk

wychowanie chłopca

Książka ciekawa dla zrozumienia i wychowania chłopca.Sama wychowałam syna z pomocą mojego tatusia - pedagoga, bez jakichkolwiek problemów.
Natomiast mój wnuk jest wychowywany , tak,że stwarza wielkie problemy ,a mnie serce boli !
Rodzice popełniają zasadnicze błędy wychowawcze i dlatego tez z wielkim zainteresowanie sama przeczytałam i ofiarowałam im książkę.

autor opinii: Barbara Czachur- Bednraska

Polecam! Książka warta przeczytania!

Polecam przeczytanie tej książki wszystkim rodzicom chłopców!
Naprawdę warto. Szczególnie zaś polecam jej przeczytanie kobietom- to dla nas mniej znany świat i naprawdę dużo łatwiej i z uśmiechem spojrzymy na wybryki i inne zachowania naszych malutkich i już całkiem dużych synów. Może też łatwiej będzie zrozumieć naszych mężów?

autor opinii: Edyta F.

Samo życie.

Trudno mi opisać wrażenia... są tak silne i tak pozytywne ! Jestem młodym mężczyzną - 23 lata. Ta książka to opis mojego dzieciństwa ! Kropka w kropkę ! Oczywiście chodzi o pewien schemat. Autorzy naprawdę wiedzą jak kształtuje się mężczyzna. Polecam szczególnie kobietom - w końcu przeczytacie kawał prawdy o nas facetach. Zrozumieć nie zrozumiecie tak jak i my was, ale poznacie i mam nadzieję pokochacie z cała odmiennością :) POLECAM rodzicom, wychowawcom, księżom, liderom wspólnot itd... każdemu, kto bierze udział w kształtowaniu chłopców i młodych mężczyzn. Samo życie !

autor opinii: Paweł Sznajder

Przygoda z dzikimi stworami

Publikacje naukowe, eksperci, media opowiadają dzisiaj niezbyt optymistyczną historię: mówią o kryzysie męskości... Badają jego przyczyny, objawy, próbują znaleźć rozwiązanie... Koniecznie przeczytaj książkę "Dzikie stwory", jeśli chcesz, by Twój syn wyrósł na dojrzałego mężczyznę! To takie "Dzikie serce" dla chłopców!

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Stephen James, David Thomas
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788374824170
ISBN: 9788374824170
ID: 210207

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Dzikie stwory. Sztuka wychowywania chłopców Dzikie stwory. Sztuka wychowywania chłopców
39.90 zł
32.34 zł
Oszczędzasz 7.56 zł (19%)
  • Wysyłamy w ciągu 2-4 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...