TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ekstremizm polityczny. Studium psychologiczne

Co sprawia, że ludzie przyjmują skrajne postawy polityczne? Jakie cechy o tym decydują? Czy ekstremiści wyznający odmienne poglądy mogą być do siebie podobni? Odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne, ponieważ ekstremizm polityczny to zjawisko dość mało poznane. Dlatego też ta książka – jako pierwsza w Polsce próba zbadania tego fenomenu – jest tak interesująca, zwłaszcza że ekstremistyczne postawy polityczne i religijne stają się coraz bardziej atrakcyjne dla wielu ludzi, również w naszym kraju.

Autorka, uznana specjalistka w dziedzinie badań nad skrajnościami politycznymi, podjęła próbę zbudowania nowego modelu teoretycznego oraz jego weryfikacji w badaniach dotyczących ludzi, których zachowania dowodzą politycznego ekstremizmu. W książce zaprezentowane są wiarygodne wyniki uzyskane w trakcie tych badań.

Zalety tej pracy - adresowanej do psychologów, politologów, a także do czytelników po prostu zainteresowanych polityką - to rzetelny wywód teoretyczny, dobrze uzasadnione oczekiwania, starannie dobrane metody, sumiennie opisane wyniki, a wszystko to przedstawione jasnym i komunikatywnym językiem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor: Urszula Jakubowska
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 150
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788360083192
ISBN: 83-60083-19-3
ID: 21737

Zobacz również

Ekstremizm polityczny. Studium psychologiczne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...