TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Rodzice papieża, Emilia i Karol Wojtyłowie.

Ich duchowa postawa uformowała przyszłego świętego papieża.

To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol Wojtyła przyszedł na świat, pomimo, że Emilii zalecano usunięcie ciąży. Ojciec nauczył go wierności modlitwie, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było mierzyć się ze śmiercią, głodem i biedą. Milena Kindziuk z reporterskim zacięciem odkrywa przed nami nieznane fakty z życia rodziców Karola Wojtyły.

Autorka przez kilka miesięcy pieczołowicie poszukiwała niepublikowanych wcześniej historii, dokumentów i wspomnień o rodzicach papieża. Kim tak naprawdę byli? Jaki mieli wpływ na życie Karola Wojtyły? I dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego małżeństwa pozwoli nam jeszcze lepiej poznać rodziców Jana Pawła II, a Kościołowi da wielkich orędowników rodziny.

Ta biografia to wyjątkowy portret Wojtyłów - rodziny silnej, pokornej, która do końca zaufała Panu Bogu.

 

dr Milena Kindziuk - adiunkta w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, medioznawczyni, publicystka, autorka książek, m.in. Kardynał Stefan Wyszyński. Biografia, Jerzy Popiełuszko. Biografia, Zaczęło się od Wadowic. Wspomnienia, wywiady, teksty o Janie Pawle II, Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981-1992.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Esprit
Autor: Milena Kindziuk
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788366407367
ISBN: 9788366407367
ID: 465342

Zobacz również

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...