TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Encyklopedia zagrożeń duchowych. Mistyka, ezoteryzm, okultyzm. Tom 1

Ocena:
(4 opinii)

Na zawartość Encyklopedii zagrożeń duchowych składa się ponad sto haseł, ogarniających aspektownie całość problematyki związanej z szeroko rozumianym nurtem gnostyckim - z jego genezą ideową, dziejami i przejawami oraz wpływem na kulturę europejską i chrześcijaństwo. Wpływ ten przybiera postać rozbudowanych ideologii, np. New Age, ruchów sekciarskich i stowarzyszeń oraz praktyk paramedycznych - co, jak zgodnie się podkreśla w diagnozach naukowych w filozofii, teologii i naukach szczegółowych przyrodniczych i społecznych oraz w ocenach natury politycznej - niesie ze sobą ogromne zagrożenie dla współczesnej kultury, promuje bowiem irracjonalizm i pseudonaukowość. Encyklopedia będzie ważnym antidotum na postępującą infekcję gnozą i irracjonalizmem (prof. dr hab. Henryk Kiereś).

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Dobra encyklopedia

Zaglądam do niej, kiedy chcę zgłębić jakieś pojęcie w sferze ducha. Można powiedzieć, że człowiek czasami nieświadomie wkracza na drogę, której znaczenia, tajemnic mniej, czy bardziej nie zna.Dzięki encyklopedii zagrożeń duchowych odkrywam , że ,,nie wszystko jest złotem co się świeci", że trzeba na współczesny świat patrzeć bystrym okiem, nie dając się wciągnąć w coś, co może doprowadzić człowieka do zguby.
Warto mieć tą encyklopedię stale pod ręką

Dobra encyklopedia

Hasla sa dobrze przygotowane i moga byc podstawa formacji w tej dziedzinie.

autor opinii: ks. Imrich Degro

Encyklopedia zagrozen duchowych tom 1

Zaczalem czytac tom 1.
Moge powiedziec ze ksiazka jest napisana jezykiem trudnym dla osob ktore nie mialy doczynienia z tymi zagadnieniami.
Samo wprowadzenie jest napisane bardzo drudnym jezykiem.
Tak samo pozostale hasla.

autor opinii: Tadeusz Gryba

Czy warto czytać encyklopedie? ;-)

Ojciec Posacki pisze zdecydowanie trudnym językiem. Operuje mnogością skomplikowanych pojęć. Czasem można mieć trudności ze zrozumieniem niektórych haseł.

Jednak mimo to, oceniam ją ogromnie pozytywnie. Bardzo szerokie opracowanie dotykające ogromnej mnogości dzisiejszych problemów i wyzwań, z którymi się spotykamy, nawet nie wiedząc, że mogą nas... zabić.

Koniecznie trzeba "Encyklopedię" (oba tomy) mieć. I najlepiej przeczytać od deski do deski. Bo lektura ta zapiera dech w piersiach. Jest szczepionką na trujące idee dzisiejszego świata.

Nie sądzę, aby jakaś inna książka tak szeroko i dokładnie omówiła temat. Można go co najwyżej uzupełnić serwisem www.zagrozeniaduchowe.pl

Obecnie planuję zakup większej ilości egzemplarzy tej książki w celach rozdawnictwa /ewangelizacji/. Zdecydowanie trzeba to mieć i rozdać wszystkim na około.

autor opinii: Piotr Michalak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: o. Aleksander Posacki SJ
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 390
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788388822957
ISBN: 9788388822957
ID: 110528

Zobacz również

Encyklopedia zagrożeń duchowych. Mistyka, ezoteryzm, okultyzm. Tom 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...