TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie

Ocena:
(1 opinii)

Selektywne rozmnażanie wchodzi w skład polityki nazywanej niewinnie „kontrola urodzin”. Jednak gdy bliżej przyjrzeć się zjawisku eutanazji, współczesnej eugeniki, aborcji oraz in vitro, widzimy wyraźnie obecność cywilizacji śmierci, której owocami są zabójstwa już na poziomie zarodków.

Jak to się dzieje, że współczesna cywilizacja europejska akceptuje te same barbarzyńskie metody, których inspiracji należy szukać w nazistowskich obozach śmierci? Jak to możliwe, że za eliminowaniem słabszych, chorych czy niedoskonałych opowiada się prawodawstwo współczesnych demokratycznych państw, chociaż konsekwencje jego stosowania są identyczne, jak w państwie hitlerowskim?

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka bardzo przydatna.

Dla mnie osobiście książka jest bardzo przydatna. Przedstawia podejście Hitlera do ludzi ułomnych, chorych i starych. Opisane są sytuacje jak "likwidowano" ludzi którzy byli mało wydatni. Zabraniano małżeństw z ludźmi, którzy byli choćby w znikomym stopniu upośledzeni bądź niepełnosprawni.
Polecam zakup tej książki. Jeżeli ktoś interesuje się historią, bądź problemem eugeniki i eutanazji, powyższa książka jest jak najbardziej warta zakupu.

autor opinii: MAŁGORZATA DMOWSKA

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Instytut Globalizacji
Autor: Artur J. Katolo
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 116
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788376730363
ISBN: 978-83-7673-036-3
ID: 235204

Zobacz również

Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie
22.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...