TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ewangelia i Tradycja

Jak to się stało, że Ewangelia przetrwała do naszych czasów i w jakich warunkach może dalej żyć w przyszłości?

Książka Bernarda Sesboue jest zapisem współczesnej debaty nad wiernością powołaniu chrześcijan – głoszeniu Ewangelii. Spotkanie ze światem, do którego Chrystus posłał swoich uczniów, możliwe jest dzięki istnieniu wspólnoty wierzących. To ona kształtowała i nadal kształtuje Tradycję Kościoła. Ewangelia żyje w żywym Kościele.

A to nie oznacza strażnika sztywnych formuł – instytucji niebezpiecznie zbliżającej się do rutyny - lecz wspólnotę poruszaną mocą Ducha. Gdy jedni widzą dziś kryzys Kościoła w świecie, inni w zachodzących zmianach upatrują szansę, bo „kontynuatorami tradycji nie są ludzie mający obsesję na punkcie przeszłości, ale ludzie najgłębsi”.

Bernard Sesboüé (ur. 1929) — francuski jezuita, jeden z największych teologów naszych czasów. Wykłada teologię w Centrum Studiów i Badań Towarzystwa Jezusowego w Sevres w Paryżu. Pełnił funkcję konsultora Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Od lat angażuje się w działalność ekumeniczną. Duszpastersko jest związany ze wspólnotą osób, które doświadczyły śmierci własnego dziecka.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Bernard Sesboue SJ
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 854
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788370338084
ISBN: 978-83-7033-808-4
ID: 223864

Zobacz również

Ewangelia i Tradycja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...