TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ewangelia na forum świata. Od apologetyki do marketingu narracyjnego

Ocena:
(1 opinii)

Ewangelia jest zawsze nową, bo zaskakującą i zmieniającą spojrzenie na życie proklamacją Chrystusa.

Wraz z nią pojawia się nowa odpowiedź na ludzkie potrzeby i pragnienia – taka, jakiej zajęty doczesnymi sprawami człowiek się nie spodziewał.

Dlatego oprócz nowych metod, nowych środków i nowego zapału potrzeba ewangelizatorom – misjonarzom wędrownym, kaznodziejom, katechetom, dziennikarzom katolickim – pewności, że głoszą zawsze zadziwiające swoją nowością słowo Boże, które „nigdy się nie starzeje i nie wyczerpuje” (Verbum Domini, nr 46).

To ono przekazuje światu „niezgłębione bogactwo Chrystusa” (Ef 3, 8). „Nowość życia w Nim jest »Dobrą Nowiną« dla człowieka wszech czasów: do niej wszyscy ludzie zostali powołani i przeznaczeni” (Redemptoris Missio, nr 11).

Prof. dr hab. Ryszard Hajduk CSsR (ur. 1966) jest kierownikiem Katedry Teologii Praktycznej na Wydziale Teologicznym UWM; prowadzi także zajęcia w WSD Redemptorystów w Tuchowie oraz na Uniwersytecie Katolickim w Cochabambie (Boliwia).

Jest autorem m.in. następujących książek: "Posłani głosić dobrą nowinę. Podstawowy kurs homiletyczny" (Kraków 2007), "Apologetyka pastoralna. Duszpasterska odpowiedź Kościoła na wyzwania czasów współczesnych" (Kraków 2009), "Współczesne modele pastoralnej działalności Kościoła" (Olsztyn 2011).

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Szczerze polecam!

Książka, która poszerza wiedzę, wyczerpuje temat przewodni oraz tematy pokrewne. Doskonale się ją czyta. Warto mieć tę pozycję pod ręką.

autor opinii: Gabriela Zemlik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Ryszard Hajduk CSsR
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788362579952
ISBN: 978-83-62579-95-2
ID: 277178

Zobacz również

Ewangelia na forum świata. Od apologetyki do marketingu narracyjnego
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...