TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą

Jak oswoić przypadek? Czy jest on wyłomem w racjonalności, czy da się go jakoś ująć w matematyczne karby? Sformułujmy problem kontrastowo: czy światem rządzi Bóg, czy czysty przypadek?

Komu można zadedykować "Filozofię przypadku"? Michał Heller przyznaje, że sam mógłby ją zadedykować Richardowi Dawkinsowi i Williamowi Dembskiemu, którzy spierają się o to, czy biologiczna ewolucja jest „ślepym zegarmistrzem”, czy raczej świadczy o „Inteligentnym Projekcie”.

W biologicznej ewolucji przypadek odgrywa rolę nadrzędną – jest źródłem zmienności gatunków. Autor "Filozofii przypadku" proponuje szersze spojrzenie: odwołując się do historii pojęcia przypadku i jego ewolucji wskazuje miejsce, jakie przypadki zajmują w strukturze całego Wszechświata.

A miejsca te są… nieprzypadkowe. Dlatego "Filozofię przypadku" można zadedykować i polecić każdemu, kto potrafi dostrzec głębię samego pytania o istotę przypadku. I ciekaw jest odpowiedzi.

Michał Heller – wybitny filozof i kosmolog, członek Papieskiej Akademii Nauk oraz Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Instytutu Teologicznego w Tarnowie.

W 2008 roku, jako jedyny Polak, uhonorowany Nagrodą Templetona za wnoszenie „wyjątkowego wkładu w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej”. Nakładem CCPress ukazały się między innymi: "Filozofia kosmologii" (2013); "Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu" (2013); "Granice nauki" (2014).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Copernicus Center Press
Autor: Michał Heller
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 110x175
EAN: 9788378861584
ISBN: 9788378861584
ID: 312811

Zobacz również

Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...