TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Fitness duchowy

Ocena:
(28 opinii)

Skupiając się na formie i dobrej kondycji, zapominamy o jednym... O duszy! A żeby utrzymywać dobrą formę naszego ciała, musimy zacząć od ducha! Musi być silny i wspierać nas na drodze w doskonaleniu.

Ale jak ćwiczyć duszę? Czy istnieje jakiś zestaw ćwiczeń, które sprawią, że stanie się silna, mocna i godna naśladowania?

Tak! Są takie ćwiczenia. Cykl "Fitness Duchowy" to radiowa perełka. 96 odcinków powstało w latach 2003-04 w Radiu Archidiecezji Warszawskiej "Józef", gdzie cieszyło się wielkim uznaniem i sympatią słuchaczy. Cykl stał się znakiem rozpoznawczym stacji i wytyczył na kilka lat standardy nowoczesnej, radiowej ewangelizacji.

Starania autorów i wagę poruszanych przez nich spraw doceniło jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, przyznając mu w 2004 roku 1. miejsce w kategorii Audycja Radiowa.

Autorzy cyklu zdecydowali się wydać wszystkie odcinki w formie płyty mp3, aby każdy podczas podróży czy długich postojów w korkach mógł usłyszeć, jak ćwiczyć się w cnotach, zwalczając wady.

Głównym trenerem fitness i autorem tekstów jest Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski z Prałatury Opus Dei w Polsce, publicysta tygodnika "Idziemy", autor innych cykli radiowych, m.in.: "Wielkie Sprzątanie" czy "Duchowy Kodeks Drogowy". Asystentem trenera prowadzącym zajęcia i redaktorem cyklu jest Rafał Porzeziński - dziennikarz, radiowiec, lektor, producent radiowo-telewizyjny (rajmedia.pl).

O niezbędny sprzęt i właściwą do ćwiczeń oprawę zadbał Paweł Kęska - dziennikarz, radiowiec-artysta, autor licznych dźwiękowych dzieł sztuki. Całą ekipę trenerską cechuje ogromne serce do sportu, szczególnie squosha, szermierki i piłki nożnej.

Sięgnij po fitness duchowy i ciesz się doskonałą formą swojej duszy!

Opinie naszych Klientów (28 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniałe dzieło

Kiedyś kupiłem dla siebie i dąłem innym, aby mogli poznać tego audiobooka. Teraz wróciłem po raz drugi i kupiłem na prezent i odkrywam w tym utworze jeszcze głębsze wartości. Warto wracać to takich wartościowych, świetnie przygotowanych utworów duchowości katolickiej.

autor opinii: ks. Czesłąw Matuła

Fitness duchowy na codzieŃ

Dziękuję że mogę przyczynić się do WZMOCNIENIA DZIAŁANIA SŁOWA BOŻEGO wyrażonego we "FITNESIE". Wyrażam swoje zdanie, które jest jednocześnie echem przynajmniej 100 osób z moich znajomych (Parafianie, Pielgrzymi). Myślę że co do MYŚLI, TREŚCI, DOCELOWOŚCI, ... itd. to strzał w dziesiątkę. Gratulacje dla Autorów-Twórców. Natomiast, zapotrzebowanie byłoby na przekaz w formie pisemnej- książeczki poręcznej małego formatu, duża czcionka (najlepiej Arial), na białym tle (wygoda dla niedowidzących- a to właśnie największa liczba wg. mnie- tj 50-cio latki + - , którzy czytają najczęściej z rana lub wieczorem (do poduszki). To właśnie ta grupa najczęściej sięga po takie rzeczy i daje przykład młodszym.
"Lekcje" każdego dnia będą łatwo przyswajalne, krótkie i ciekawe- staną się pokarmem duchowym każdego dnia - FITNESEM DUCHOWYM NA CODZIEŃ.
Z mojego rozeznania było by zapotrzebowanie w : Austria, USA, Słowacja - czyli wydania w takich też językach.
Pozdrawiam serdecznie

autor opinii: Mieczysław Czapla

Lajkuje to :)

Dla mnie taki codzienny reset w kierunku spraw ważnych i w kierunku prawdy o sobie. Dziękuje

autor opinii: Grzesiek

Wspaniała

Coś wspaniałego. Pożyczyłam innym osobom, niektórym podarowałam i wszyscy byli zadowoleni. W bardzo prosty sposób są ukazane cnoty i wady. nad którymi można pracować i o których nawet nie zawsze myślimy.. Po drugie jak ktoś nie ma czasu czytać, to może np. gotować obiad lub robić co innego i może słuchać.Pozdrawiam i gratuluję Autorom świetnego pomysłu.

autor opinii: Elżbieta Pacierpnik-Lejwoda

pozytywna

super, świetni lektorzy dobrze ujęte kwestie, dobrze się słucha.

autor opinii: Małgorzata Rybska

Dobrze posłuchać

Są to krótkie wskazania pomocne w życiu duchowym, można słuchać w samochodzie, krótkimi jak mnie się wydaje fragmentami.

autor opinii: Francesco

Polecam!

Fitness duchowy to mądre porady, walczenie z własnymi wadami a definicje tych słabości pozwalają zrozumieć ich przyczyny. Uczy spokoju wewnętrzenego.

znakomite

znakomite! jedynie te powtórzenia stałych elementów trochę irytujące :(

autor opinii: Piotr

posłuchania warte

Poziom nierówny. Początek znakomity, pełnokrwisty, dogłębnie przemyślany przekaz, którego nie da się puścić mimo uszu. Potem trochę powtórzeń i efekciarskie ślizganie się po temacie. Całość oceniam na solidną czwórkę i uważam, że posłuchać warto.

autor opinii: Andrzej

Niezbędny zestaw ćwiczeń na co dzień

Rewelacyjny audiobook. Zestaw ćwiczeń nie pozwalających na zobojętnienie i obrośnięcie "duchowym tłuszczem".

autor opinii: Maciej

jest lepsza od wizyty u psychologa.polecam

autor opinii: Grażyna Liowska

ja i mąż polecamy!

Bardzo ciekawa forma ćwiczeń duchowych, szczególnie dla osób z małą ilością czasu, by na spokojnie przepracować pewne kwestie. My z mężem wspólnie słuchamy i zastanawiamy się co moglibyśmy poprawić.

autor opinii: Magdalena Garczyńska

Ratunek jest tak blisko

Autor znalazł szczęśliwą, bo trafiającą do odbiorcy formę wypowiedzi. Rzecz w sam raz na te szalone czasy pośpiechu, braku delikatności w kontaktach z bliźnimi, brutalizmu (zwłaszcza w mediach). Gdyby się rozeszła w milionie egzemplarzy, na pewno by odmieniła Polskę.

autor opinii: Jan Wawrzyńczyk

Super !
Uprzyjemnia podróż, sporo zabawnych wypowiedzi.
Polecam.

autor opinii: Irena Dzieciętkowska

Duchowy fitness

Gorąco polecał tę pozycję!

naprawdę warto

lubię słuchać jej treści jadąc samochodem ,wycisza i pobudza do refleksji.
Myślę,że coś zmienia się w nas po jej słuchaniu.

autor opinii: Danuta Bartczak

Perełka

Słucham z wielką uwagą i ćwiczę duchowo :) Świetna pozycja wydawnicza. Polecam każdemu. Mobilizuje do pracy nad sobą i pokazuje świeżość naszej wiary i moralności. Nowa Ewangelizacja ! Można obudzić wielu "Śpiochów", którym się nie chce nic ze sobą robić i zaczną chętnie pracować nad sobą i zaczną się cieszyć życiem.

Znam ks. Stefana Moszoro - Dąbrowskiego z dni skupienia w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie, z czasów gdy byłem klerykiem. Nie tylko jest nauczycielem, ale też Przewodnikiem na drogach wiary.

Gratuluję Autorom i Wydawcom pomysłu. Polecam gorąco!

autor opinii: ks. Czesław Matuła.

Audiobook Fitness duchowy na stałe zagościł w moim odtwarzaczu w samochodzie. Gdziekolwiek jadę towarzyszą mi ćwiczenia z duchem , a sentencja "Beze mnie nic nie możecie czynić " wibruje mi w głowie od rana. To doskonała pozycja , która pozwala zastanowić się na tak ważnymi wartościami naszego życia tu na ziemi w tak prosty sposób. Te krótkie rozważania mówią o oczywistych rzeczach które niestety w wirze naszej pracy i życia gdzieś po prostu umykają. Gorąco polecam bo mam nadzieję, że jeśli coraz więcej nas będzie tych którzy nie tylko słuchają ale wdrażają ćwiczenia i systematycznie ćwiczą każdego dnia kolejne cnoty to nasz Świat ma szansę stać się lepszy i odnaleźć tę prawdziwą wartość- duchową a nie materialną.

autor opinii: Agata K

pomoc w rachunku sumienia

znakomicie się słucha i bardzo wciąga,
ćwiczenia można potraktować
jako przygotowanie własnego rachunku sumienia,
do wykorzystania w każdym wieku, gorąco polecam

Emilia Knutelska

autor opinii: Emilia Knutelska

polecam

Polecam Wszystkim którzy chcą ,,NAPRAWDĘ ZACZĄĆ ŻYĆ ,, wspaniała pozycja na popołudniowy relaks z Bogiem

autor opinii: Krzysztof Krajewski

super

bardzo ciekawa propozycja księgarni Tolle. dosyć ciekawe przemyslenia rzekłbym inspirujące. ciekawe rozwiązanie nagrania ktoś wskakuje do wody ktoś tam zmęczony no fajne to, ale najwazniejsza treść dzięki dzieki

autor opinii: biskup janusz

Świetna gimnastyka dla duszy

Jestem pod ogromnym wrażeniem lektury "Fitnessu duchowego". Codziennie słucham i ćwiczę, ćwiczę,....Sprezentowałam te płytę już pięciu osobom i nie mam cienia wątpliwości,co do tego, że poruszy Ich dusze i serca. Dziękuję.

autor opinii: Jola G.

Fitness duchowy

Droga księgarnio.
Zamówiłam płytę pod tym intrygującym tytułem i jestem strasznie zawiedziona tym nagraniem. Czy ktoś z państwa tego na prawdę słuchał? Powtarzające się ciągle te same melodyki i , ciągły bełkot i powtarzanie tych samych słów robi z tego słuchankę dla debili. Jeszcze nic religijnego nie słuchało mi się w tak fatalny sposób. Doszłam do 10 odcinków i wyłączyłam . Sorry, ale strasznie się zawiodłam nie chce mi się już tego słuchać i najchętniej wyrzuciłabym tę płytę.Zamówiłam już u was kilka książek, które z przyjemnością przeczytałam, ale fitness duchowy to porażka . Jeżeli nie chcecie stracić klientów takich jak ja to lepiej wycofajcie się z dystrybucji tej płytki.
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Trzopek

Polecam :)

Warto posłuchać - Trenuje ciało i duszę ,aby było piękniejsze Polecam :)

autor opinii: Maria Gołaszewska

Warte posłuchania :)

Bardzo fajnie się słucha tych duchowych ćwiczeń, fajny język :) w sam raz na podroż do pracy. Króciutko, ale niesamowicie treściwe. Polecam. Warto posłuchać.

autor opinii: Karolina

najlepszy fitness jaki uprawiałam

Rewelacja słuchamy całą rodziną i ćwiczymy , tata mama, Ada-11 l. i Karol 7 l. Brałam udział w różnych fitnessach,ale ten stawia na Najwyższą formę
Dziękuje ,że mogłam go u Państwa wykupić

autor opinii: Ewa Moszczuk

Warto!

Warto posłuchać. Dostajemy na tacy nasze wady i receptę na ich poprawę. Moje najmłodsze dziecko (8 lat) po wejściu do samochodu prosi "Mamo, włącz fitness" i słuchamy razem :)

autor opinii: Małgorzata Mazurkiewicz

fantastyczny fitness- polecam!

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Rajmedia
Autor: ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, Rafał Porzeziński, Paweł Kęska
Rok wydania: 2000
EAN: 9788363154134
ID: 445576

Zobacz również

Zajrzyj do książki Fitness duchowy Fitness duchowy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...