TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Franco i Salazar. Europejscy dyktatorzy

Współczesne władze Hiszpanii i Portugalii zdecydowanie odcinają się od tradycji politycznej związanej z Franco i Salazarem i z dużą gorliwością rezygnują z uznania jakichkolwiek zdobyczy tamtego półwiecza.

Nawet w polskiej debacie publicznej postaci generała Franco i profesora Salazara wciąż budzą duże emocje i kontrowersje. Spory i problemy minionych czasów żyją nadal i aktualizują się w kolejnych pokoleniach.

Niniejszą książką włączamy się w tę żywą debatę, by przybliżyć polskiemu czytelnikowi jej główne tematy, by samemu pogłębić, i doprecyzować nasze rozumienia polityki i historii.

Głos w naszej części debaty zabierają zarówno krytycy, jak i zwolennicy Franco i Salazara, dzięki czemu polski czytelnik - dotąd w sprawie niezbyt zorientowany i skazany raczej na mit lub czarną legendę - będzie mógł uzyskać podstawy rzetelnej wiedzy o programach politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych systemów Franco i Salazara. Mamy nadzieję, że czytelnicy uznają tę próbę za udaną, a nasz wysiłek za pożyteczny.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Von Borowiecki
Autor: Maciej Słęcki, Bohdan Szklarski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360748275
ISBN: 978-83-60748-27-5
ID: 240791

Zobacz również

Franco i Salazar. Europejscy dyktatorzy
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...