TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Harry Potter - dobry czy zły?

Ocena:
(1 opinii)

Seria książek J.K.Rowlin o Harrym Potterze to długoterminowy projekt o zasięgu ogólnoświatowym, którego celem jest niszczenie podstawowej dla każdego człowieka umiejętności rozróżniania dobra i zła.

Gabriele Kuby pokazuje, że w książkach o Harrym Potterze zło jest stale obecne - z narastającą z tomu na tom intensywnością - a jego obraz bardzo starannie fałszowany. Lektura tych książek powoduje, że znika w świadomości naturalna bariera chroniąca przed magią i innymi praktykami okultystycznymi, zarówno u poszczególnych czytelników, jak i w całym społeczeństwie. "Harry Potter - dobry czy zły?" jest precyzyjną analizą metod, za pomocą których ten proces się odbywa.

Książka Gabriele Kuby pomoże Ci obronić się przed szeroko zakrojoną manipulacją i propagandą „potteryzmu”, oraz pozwoli Ci poczuć się jeszcze bardziej odpowiedzialnym za młodych ludzi – niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, czy wychowawcą.

A jeśli jesteś zwolennikiem Harrego Pottera, z całą pewnością zyskasz szerszy ogląd problematyki tej książki, gdy przysłuchasz się argumentom Gabriele Kuby, które z całą pewnością sprawią, że poczujesz, iż czas poświęcony na lekturę tej rekomendowanej przez Benedykta XVI książki był doskonałą inwestycją.

„Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło o­no w ogóle wyrosnąć”

list kardynała Josepha Ratzingera
do Gabriele Kuby z 7 marca 2003 roku

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Gabriele Kuby - dobra czy zła?

Sam pomysł napisania książki popieram jak najbardziej, ale wykonanie leży i nawet już nie kwiczy. Fakty przedstawione w książce p. Gabriele Kuby odbiegają istotnie od tego co znaleźć można w samym omawianym cyklu. Poza tym w książce p. Kuby można znaleźć również fakty, których w cyklu nie ma, a są tylko wolną interpretacją autorki. Niestety oba te zjawiska mogą prowadzić do dwóch, odmiennych wniosków. Albo p. Kuby nie czytała tekstów źródłowych dokładnie, albo p. Kuby ma interes w tym, aby pisać nieprawdę. W obu przypadkach pozycja taka jest niewiarygodna. To ja już wolę książkę p. Krajskiego, przynajmniej autor pisze z większym sensem.

autor opinii: Fenix

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Gabriele Kuby
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788389862488
ISBN: 83-89862-48-4
ID: 24701

Zobacz również

Harry Potter - dobry czy zły?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...