TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historia filozofii politycznej

"Historia filozofii politycznej" L. Straussa i J. Cropseya, wydana staraniem Fundacji Augusta hr. Cieszkowskiego oraz Wydawnictwa Fronda, stanowi swoisty "akt erekcyjny" tego, co dziś nazywamy "szkołą Straussa". Czytelnik znajdzie w niej omówienie podstawowych kategorii filozofii politycznej takich jak prawo naturalne, sprawiedliwość, wolność, demokracja, rozum, właściwy porządek polityczny i inne.

Od bez mała pół wieku książka ta funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych jako tamtejszy "Tatarkiewicz" - obowiązkowy podręcznik filozofii. Ale "Historia filozofii politycznej" nie jest po prostu kolejnym podręcznikiem z tej dziedziny wchodzącym na polski rynek. Na ponad tysiącu stronach ukazana jest panorama myśli politycznej od Tukidydesa i Platona po Heideggera i Straussa.

Przyjętą metodę interpretacji można określić jako close reading - autorzy możliwie blisko trzymają się samych omawianych tekstów, nie powtarzając obiegowych klisz, lecz często je weryfikując. Naczelną zasadą jest dopuszczenie do głosu prezentowanych myślicieli, a głównym kontekstem interpretacyjnym jest tradycja, w której funkcjonowali.

Myśl polityczna danego filozofa jest z konieczności przedstawiona na tle leżących u jej podłoża założeń metafizycznych i antropologicznych, toteż podręcznik ten z powodzeniem może pełnić rolę wprowadzenia nie tylko do samej filozofii polityki, lecz także do filozofii jako takiej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Fronda
Autor: Leo Strauss, Joseph Cropsey
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 984
Wymiar [mm]: 175x245
EAN: 9788362268016
ISBN: 978-83-62268-01-6
ID: 181458

Zobacz również

Historia filozofii politycznej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...