TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Ocena:
(118 opinii)

Jest to książka dla tych, którzy szukają pomocy i przewodnika w przeczytaniu całości Pisma Świętego – Starego i Nowego Testamentu.

Z punktu widzenia rozwoju życia duchowego człowieka nie ma nic lepszego niż codzienna lektrura Biblii. Jedną z najmądrzejszych decyzji jest decyzja przeczytania jej w całości. Bardzo często przychodzi jednak szybko rozczarowanie, gdy czytelnik zderza się z genealogiami bez końca, nużącymi dla niego opisami, niezrozumiałymi fragmentami.

Zniechęcony czytelnik odkłada Biblię "na później" – na wieczne "kiedyś". Czym spowodowana jest ta fatalna w skutkach klęska? Wynika ona najczęciej z faktu, że Biblia czytana jest w niewłaściwym porządku. Biblii nie czyta się od deski do deski – od pierwszego rozdziału księgi rodzaju do ostatniej księgi rozdziału apokalipsy. Biblia to cała Biblioteka – należy o tym pamiętać. Porządek książek na półce (kolejność ksiąg w Biblii) to nie to samo co porządek czytania.

Książeczka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?" prezentuje nowatorski klucz i sposób do poznania Biblii, do przeczytania jej w taki sposób, by mieć najlepsze owoce.

Książeczka proponuje czytanie Biblii "rozbić" na trzy kroki.

 1. Nić przewodnia

  Książeczka wyodrębnia z całego Pisma Świętego pewne tematy – są to osoby, epoki, wydarzenia. Będą one tworzyć rozdziały książeczki.
 2. Kręgosłup

  „Kręgosłup” to pogrubienie „nici przewodniej”. Wracamy do poznanych już epok, osób i wydarzeń i w ponownej lekturze dodajemy kolejne historie – fragmenty Pisma Świętego. W ten sposób powtarzamy, utrwalamy i rozszerzamy tematy. Kręgosłup to pion dla całego ciała. Dzięki niemu mamy w przewodniku schemat powiązanych ze sobą epok, osób i wydarzeń. Dzięki temu w późniejszej lekturze całych ksiąg będziemy mogli je osadzić w konkretnym etapie biblijnej historii.
 3. Cegły

  Gdy mamy już zbudowany kręgosłup możemy przystąpić do systematycznej lektury poszczególnych ksiąg. Przy ich czytaniu napotykać będziemy poznane już fragmenty – będzie to kolejne przypomnienie i utrwalenie. Czytaną księgę będziemy zaś mogli przyporządkować do konkretnego etapu historii zbawienia. Systematyczna lektura poszczególnych ksiąg będzie inna niż porządek ksiąg w Piśmie Świętym. Biblii nie czyta się „od deski do deski”. Każda przeczytana księga będzie kolejną „cegłą” do budowania pełnego poznania całej Biblii.

Jakie odniesiesz korzyści korzystając z naszego przewodnika?

 • Bardzo szybko poznasz zarys całości Biblii
 • Wyodrębnisz z Biblii kluczowe tematy i wydarzenia, będziesz umiał powiązać je ze sobą
 • Przystępując do systematycznej lektury osadzisz każdą księgę w konkretnym etapie historii zbawienia
 • Łatwiej unikniesz chaosu i zniechęcenia
 • Utrwalisz najważniejsze historie
 • Księga Biblii stanie ci się bliska i przyjazna

Biblia to Słowo Boga. Ucząc się każdego dnia zaglądania do Niej, przebywasz z Bogiem. Nie zawsze Go pojmiesz, zrozumiesz i ogarniesz. Do końca nigdy to nie będzie możliwe. Jednak otworzysz się na Bożą Moc, która działać będzie przez Słowo. Słowo Boga nigdy nie wraca bezowocnie.

Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.

Iz 55,10-11

Autor jest kobietą. Książeczka „Jak czytać i rozumieć Biblię?” jest książkowym debiutem p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej. Autorka jest młodym teologiem i dziennikarzem. Pomysł i idea książeczki pochodzi od ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Książka jest wydana przez Fundację Nasza Winnica.Opinie naszych Klientów (118 opinii)Napisz swoją opinię

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Witam.Przeczytałem książeczkę pt;Jak czytać i rozumieć Pismo Święte.Jestem bardzo zadowolony,ponieważ dzięki wskazówkom w niej zawartym ,czytanie Pisma Świętego staje się bardzo proste i jak dla mnie bardziej zrozumiałe.Poleciłem ten 'tytuł' kilku znajomym i chyba go zakupią. Pozdrawiam.Antoni.

autor opinii: antoni dobrzanski

bardzo pomocna ksiazeczka w koncu zaczynam rozumiec pismo swiete

autor opinii: Tomasz Rutkowski

Rewelacja

Rewelacyjna pozycja nic dodać nic ująć, zapoznać się i stosować.

autor opinii: Grzegorz Serafin

Musisz ją mieć!

Tę książeczkę zobaczyłam pierwszy raz w dłoniach znajomego kapłana. Gdy ją przejrzałam, wiedziałam, że muszę ją mieć. Jest dla mnie niesamowitą pomocą w czytaniu i rozumieniu Pisma Święta.
Jeśli też potrzebujesz pomocy, jak najbardziej ta książeczka Ci się przyda :)

autor opinii: Kasia

Obowiązkowa dla wszystkich

Bardzo polecam tę książeczkę. Miałam już cztery sztuki i rozdałam najbliższym. Sama czytam Pismo Święte w/g podanego tam schematu i wreszcie zaczęłam rozumieć sens.Świetna książeczka ułatwiająca czytanie i zrozumienie Pisma Świętego. Serdeczne dzięki

autor opinii: Danuta Gorczyca

Jak czytac I rozumiec

Polecilam te male ksiazeczki w mojej wspolnocie Al anon w Londynie. Chetnie sie rozdaly i kilka kobiet dziekowalo a to znaczy ze pomoglo im I w czytaniu I rozumieniu
Serdecznie dziekujemy.
Teresa Urszula Onyszko

autor opinii: Onyszko@vp.pl

Pozytywna

Fantastyczny przewodnik.

autor opinii: Andrzej Żabnicki

Pismo Święte

Przewodnik jest dla mnie pomocny. Jeśli ktoś szuka poradnika w jaki sposób zacząć swoją przygodę z Pismem Świętym, to myślę, że można sięgnąć po tę publikację.

autor opinii: Mateusz Bednarek

Dobra!

Książeczka sprawia, a raczej moc Ducha Św. płynąca z niej, że czytamy Pismo Św. systematycznie:))))

autor opinii: Grażyna

Genialne

To prawdziwy hit. Coraz bardziej mnie interesowało co będzie dalej. Czytanie według klucza sprawiło, że zrozumiałam sens zglebiania Pisma , nie czułam znużenia i w końcu wszystko stało się bardziej zrozumiałe. Dziękuję .

autor opinii: Lucja Pasinska

Gorąco polecam

Gorąco polecam tą malutką ale potężną książeczkę. Wspaniały przewodnik, żeby zacząć swoją przygodę ze Słowem Bożym. Świetna pomoc dla tych którzy "boją się" Biblii jak i dla "starych wyjadaczy"

autor opinii: Piotr Szota

Super

Bardzo dobry przewodnik w czytaniu Pisma Świętego. Zrozumiały, konkretny. Dzięki niemu zaczęłam systematycznie czytać Biblię:)))

autor opinii: Elżbieta Kołtun

Serdecznie polecam

Serdecznie polecam tą małą ale czytelną i bardzo użyteczną książeczkę.
Pozycja porządkuje poznawanie Słowa Bożego. Gdyby do każdego egzemplarza Biblii dołączana była ta książeczka to Biblia nie bylaby kolejną pozycją na półce z książkami ale ukochaną i ulubioną książką każdego wierzącego. Księże Zbigniewie z całego serca dziękuję

autor opinii: Lidia Kubicka

Klucz dla początkujących i zaawansowanych.

Czytanie Pisma Świętego to wyzwanie! Nie jest łatwo znaleźć sposób by podjąć i odnaleźć radość z obcowania ze Słowem Bożym. Przewodnik poniższy jest propozycją dla tych,którzy chcę tego doświadczyć. Warto spróbować!

autor opinii: J.P.

Polecam

Jestem w trakcie czytania Pism św wg. propozycji z książeczki, to naprawdę zupełnie inne czytanie. Księga Pisma św wciągnęła mnie. Bardzo przydatna

autor opinii: Zofia Hampel

Jak czytac Pismo Swiete.

zamowilam kilka ksiazeczek Jak czytac ii rozumiec Pismo SWiete'sluzy ona nie tylko mnie ale calemu rowniez 'kregowi biblijnemu jaki utworzyl sie w naszej parafii.Wszyscy sa zadowoleni poniewaz ta ksiazka prowadzi nas po calej Bibli. Pozdrawiam w Panu idziekuje za wszystko co robicie aby blizej poznawac Boga .[bo ja jestem tempym uczniem]

autor opinii: Józefa Myjak

To jest super!

Dzięki temu przewodnikowi lektura Biblii jest jak przygoda z mapą w ręku. Bardzo pomaga zrozumieć kontekst i wchodzić głębiej, po podstawowym zapoznaniu się z treścią danej księgi.
Nić przewodnia i kręgosłup to dla mnie super wynalazek!
Chce się czytać!

autor opinii: Emilian Kujawski

Super

Kapitalna ksiażka dla każdego człowieka dobrej woli.

autor opinii: Tadeusz Turyk

Od czasu przeczytania tej pozycji udaje mi się regularnie czytać Pismo Święte

autor opinii: Regina Czaja

Gorąco polecam 😊

Bardzo dobrze napisana książka. Przejrzyste i jasno wytłumaczone krok po kroku informace jak czytać Pismo Święte.Polecam każdemu😊

autor opinii: Beata Kraj

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"

Cieszę, że zamówiłam tę książkę i polecam każdemu kto przymierza się do przeczytania Pisma Świętego.

autor opinii: Krystyna dycha

Polecam

Jeśli chcesz zacząć, kup i zacznij.

autor opinii: Joanna Wysocka

Bardzo dobry i czytelny przewodnik, pomaga w czytaniu Pisma św. ze zrozumieniem. Doceniam , zwłaszcza po kilku nieudanych próbach Dziękuję

autor opinii: Teresa Gubrynowicz

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"

Nie jestem zadowolona z czytania pisma świętego wg tej książeczki. Może z czasem mi się spodoba.

autor opinii: Z.K.

drogowskazy

Książeczka przydatna. Dla chcącego naprawdę zagłębić się w Pismo Święte.

autor opinii: Grażyna Stolarska

Polecam

Szybka dostawa. Książka godna polecenia. Bardzo przydatna w domu.

autor opinii: OlaB.

Super

Fantastyczna książeczka. Bardzo długo szukałem wskazówek jak czytać Pismo Święte. Wielokrotnie próbowałem robić to na własną rękę, ale za każdym razem czytając było coś nie tak. Dopiera ta książeczka rozjaśniła mi umysł pozwalając wciąż nasycać mojego zgłodniałego ducha, w doskonały sposób. Polecam wszystkim, którzy chcą czytać Pismo Święte ale nie wiedzą jak do tego się zabrać. Gwarantuję, że wskazówki, które tu znajdziecie, będą wam bardzo pomocne.

autor opinii: Michał F

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Książeczka "Jak czytac i rozumieć Pismo Swięte jest według mnie bardzo dobrze opracowana,poznając osoby,epoki i wydarzenia,można mieć ogólny zarys całości. Ponad to mobilizuje do codziennego czytania Biblii,tak przynajmniej jest w moim przypadku.
Zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego opracowania.
Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję

super PRZEWODNIK .

autor opinii: Jadwiga Sołtys

POZYTYWNA

książeczka pozwala mi lepiej uchwycić i zrozumieć sens podczas czytania Pisma Świętego - polecam

Przewodnik

Krótko zwięźle i konkretnie ro lubie

autor opinii: Natalia Żurawska

moja

krotko i tresciwe prosto i zrozumiale, troche dociekliwości i mozna dowiedzieć się i usystematyzować wiele faktow z bibili w formie łatwej i przystepnej

autor opinii: jacek kujszczyk

Pomocna w rozwiązaniu Słowa Bożego

KSIĄŻKA BARDZO DOBRA ACZKOLWIEK NA POCZĄTKU NIE MOGŁAM ZAŁAPAĆ JAK Z NIEJ KORZYSTAĆ WYNIKAŁO TO Z MOJEGO BRAKU SKUPIENIA JAK NAJPIERW POMODLILAM SIĘ I POPROSIŁAM O ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO OD RAZU MI SIĘ ROZJAŚNIA A TAK POWAŻNIE TO POTRZEBOWAŁAM SKUPIENIA I WYCISZENIA ZA KAŻDYM RAŻEBY JAK SIĘGAM PO TA KSIĄŻKĘ NAJPIERW PROSZE O ŚW DUCHA ŚWIĘTEGO CIESZĘ SIĘ BO PRZECZYTAŁAM CAŁE PISMO ŚWIĘTE I MYŚLAŁAM ŻE TO JUŻ KONIEC PRZECZYTAM I ODLOTEM NA PÓŁKĘ ALE SIĘ NIE DAŁO SZUKALAMUCKA SPOSOBU JAK DALEJ ROZWAŻAĆ SLOWO BOŻE I KOLEGA ZAPROPONOWAŁ MI ŻEBYM ZAKUPIŁA TA WŁAŚNIE KSIĄŻKĘ POSŁUCHAM I SUPER CHWAŁA PANU POZDRAWIAM

autor opinii: Urszula Pazulak

Niesamowita

Kiedy dotarła do mnie książeczka, pomyślałam "tylko tyle?". Miałam inne o niej wyobrażenia przy moich rozpalonych chęciach poznania Biblii. Książeczka niepozorna, ale poukładany niesamowicie plan czytania Pisma. Próbowałam przebrnąć przez różne plany czytania, ale to co jest w tej małej książeczce jest jedyne w swoim rodzaju. Ten plan pozwala "płynąć" przez Biblię. Gratulacje dla autorki za przeogromny wkład pracy, wiedzę i pomysł.

autor opinii: Katarzyna

Bardzo pomocna

Dziękuje za tę książeczkę, Prowadzi mnie po lekturze Pisma Świętego. Bardzo przydatna. Pozdrawiam księdza Pawłą

autor opinii: Mateusz Bednarek

warto spróbować

Kupiłam kilka egzemplarzy dla parafian do biblioteczki parafialnej.
Sama także zaczęłam czytać Pism Święte wg zaproponowanego w broszurce klucza. Jest prosty i przejrzysty. Myślę, że warto spróbować. Jest wiele sposobów zapoznawania się ze Słowem Bożym. Najważniejsze to znaleźć sposób dla nas najbardziej dogodny. Chodzi przecież o to, by każdy z nas umiał słuchać Boga, by dzięki Jego Słowu zmieniało się nasze myślenie i działanie dla Jego chwały a naszego szczęścia.

autor opinii: Hanna chrzczonowicz

,,Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"

Zamówiłem tą książeczkę dla wspólnoty. Jest duże zainteresowanie i zamówiłem kolejną transzę. Polecam.

autor opinii: Bak 30

Jak czytaç

Polecam, każdy powinien mieć dobrego przewodnika :)

autor opinii: Aga

Książka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte " jest bardzo cenna, szczególnie dla osób świeckich, a zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Boga przez Jego Słowo. Pierwszy raz spotkałam tego typu opracowanie.
Dziękuję Duchowi Świętemu, że za Jego natchnieniem Pani Ilona Krawczyk- Krajczyńska, podjęła się opracowania tego tematu.

autor opinii: Maria Stasiuk

Bardzo polecam tę książeczkę,każdy powinien ją mieć na półce,nareszcie czytam regularnie Pismo Święte i zaczynam nareszcie smakować Słowo Boże .

autor opinii: Maria Gawęda

Czytanie Pisma Swietego

Bardzo serdecznie dziekuje za najprostsze z mozliwych
przekazanie sposobu czytania i bycia ze Słowem Bozym.
Od lat bardzo trudno bylo mi sie otworzyc na to co Bog mowi
do mnie chociaz bardzo prosilam Ducha Sw o ppmoc.
Teraz czuje ze prawdziwy dialog z Bogiem jest mozliwy.
Jestem wdzieczna Bogu , Duchowi Sw i Ksiedzu za poprowadzenie mnie
w czasie rozwazania Pisma.
Szczesc Boze

Agnieszka

autor opinii: Agnieszka Mrozowska

Pismo Swięte

Szczęść Boże

Dziękuję za małą książeczkę "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte".
Do tej pory czytałam całość oraz metodą "chybił trafił" + rozmyślanie nad przeczytanym tekstem.
W tej chwili czytam wg klucza w/w książeczki.
Czuję się jakbym przeżywała na nowo jakąś "przygodę".
Książeczka jest moim przewodnikiem po Piśmie Świętym, a Duch Święty oby sprawił, żebym zrozumiała każde słowo z pożytkiem.

Dziękuję. Z Panem Bogiem.

autor opinii: Elżbieta Szmatłoch

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Mała wspaniała z kręgosłupem podstaw. Tak polecam zakupić i korzystać z tej wspaniałej książeczki,która jest dużą pomocą przy poznawaniu słowa Bożego Pisma Św.

autor opinii: Renata

Droga przez życie

Interesująca pozycja jak się poruszac po Biblii, własnie testuję ale już mi się podoba

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Bardzo się cieszę że ją kupiłam. Dzięki niej czytam systematycznie Pismo Święte. Jest mi bardzo pomocna. Jest to wspaniały przewodnik po Piśmie Św.

autor opinii: Maria Potocznik

Jak czytac Pismo Św.

Szczerze mówiąc jeszcze nie sprawdziłam dokładnie ,ale myślałam że będzie to --bardziej proste w skali 1-10 oceniam na 5

autor opinii: Zofia Sarna

Wartoścowy przewodnik

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" to wartościowy przewodnik : praktyczny, krótki i zarazem konkretny. Polecam- to światło, żeby nie chodzić po omacku !

autor opinii: Elżbieta Siczek

Jak czytać Biblię

Bardzo zaskoczyła mnie forma tej książeczki. Do przeczytania Biblii zabierałam się kilkakrotnie z różnym skutkiem. Najczęściej było to otwieranie na chybił trafił. Jeszcze nie udało mi się przeczytać całości ani książeczki ani Pisma Świętego ale dzięki tej książeczce czytam ją inaczej. Nie wystarczy Biblii przeczytać ale trzeba nią jeszcze żyć a tu brakuje mi dodatkowych wyjaśnień związanych z codziennym życiem, zwyczajami, kulturą itp. Czasami słowo znaczy coś innego niż tylko tych kilka liter. Niemniej od czegoś trzeba zacząć aby umieć doprecyzować potrzeby. Książka nie spełniła moich oczekiwań ale pokazała mi jak można czytać, aby się zupełnie nie zgubić w pokoleniach.

autor opinii: Aleksandra Zdziebko

dla początkujących

Trochę mnie rozczarowała. Jest to pozycja dla tych ,którzy nigdy nie czytali Słowa Bożego.

autor opinii: Beata

Drogowskaz

Jest to swoisty przewodnik po Starym Testamencie, który przeprowadza czytającego w inteligentny , może zamierzony sposób przez zawiłości staro-testamentowych ksiąg. Drogowskaz. Pomaga przebrnąć i zrozumieć. Polecam

autor opinii: Marcin Kukliński

Stary testament był dla mnie trudny i nie zawsze chętnie czytałam. Na nowo odkrywam ....i czytam...z chęcią ! Dziękuję.

autor opinii: Bożena Dolska

Rewelacja

Bardzo wspaniała książeczka. Przydatna przy czytaniu Pisma Świętego. Zawarte w niej wskazówki są naprawdę rewelacyjne. Warto po nią sięgnąć.

autor opinii: Hanna

Super

Książeczka jest fantastyczna z nią na pewno większość z nas podejmie trud przeczytania pisma Swiętego

autor opinii: Karolina Rumian

Dla całkowita nowość - przewodnik, bez "podpowiedzi" co myśleć.
BARDZO proste,
BARDZO ciekawe ,
BARDZO pomocne.

Gratuluję pomysłu:) dziękuję za całość:)

autor opinii: Maria Mayer

Zaczęłam czytać z przewodnikiem - stosuję sie do wskazówek chcę powiedzieć ze biblia nie jest "księgą skomplikowaną i nie zrozumiałą " czytam i coraz bardziej wciąga mnie, na razie Stary Testament.cieszę się że ją mam polecam. Maria

autor opinii: Maria Winkiel

Jak czytać Pismo Św.

Zakupiłam kilka egzemplarzy z myślą o rodzinie i znajomych--już rozpoczęłam czytać wg.zawartych wskazówek.Ten przewodnik jest-SUPER !!! Bardzo,bardzo pomocna książeczka,która porządkuje wydarzenia i historie bibliojne- prowadzi do lepszego ich zrozumienia i poukładania sobie. ..DZĘKUJĘ BARDZO. :-0

autor opinii: Zofia SARNA

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Książeczka jest rewelacyjna, rozdałam znajomym i i czuję się
źle, że nie pomyślałam o wszystkich moich znajomych.
.Już nie raz zaczynałam czytać księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałam i rezygnowałam. Teraz mam" złoty przewodnik" dla początkujących, pozwalający spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy. Bogu niech będą dzięki, za ludzi, którzy przyczynili się do powstania te małej a jakże "WIELKIEJ KSIĄŻECZKI" .

autor opinii: Zuzanna

polecam

książeczka mała ale niezwykle pomocna.

autor opinii: Bożena S.

Podziękowanie

Szczęść Boże

Dziękuję za super narzędzie do studiowania Pisma św.Zaczęłam dopiero wczoraj ale już mi się podoba .Pozdrawiam

autor opinii: Renata Jachymiak

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte- opinia

Dziękuję za zwięzły i przejrzysty przewodnik po Biblii "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Wreszcie zaczęłam czytać-studiować Pismo Święte z logicznym planem. Daje mi to osobistą satysfakcję. Czytając z tym przewodnikiem, naprawdę rozumie się Pismo Święte. Wielkość i format książeczki bardzo poręczny - z łatwością można umieścić ją w Biblii. Dziękuję autorce p. Ilonie Krawczyk-Krajczyńskiej, Fundancji Nasza Winnica, Klubowi Książki Tolle.pl
Życzę dalszych sukcesów.
Wanda

autor opinii: Wanda Wałek

Mała rzecz a cieszy

To maleństwo naprawdę potrafi zachęcić do czytania Biblii i uczy, jak ją czytać. Gdy idę za wskazówkami tej treściwej drobinki to czuję się jak dziecko, które odkrywa krok po kroku, we właściwym czasie i kolejności wszystko, co jest potrzebne do pokochania Słowa Bożego.
Kupiłam pakiet 10 książeczek w przedsprzedaży- tylko jeden - zdecydowanie za mało. Taki piękny podarunek wywoływał uśmiech na twarzach znajomych a po jakimś czasie słyszałam:To jest naprawdę ciekawe! Dziękuję!

autor opinii: Kaska

Szczęść Boże. To niesamowite ,że jak zaczęłam czytać wg wskazanego klucza wszystko zaczęło być bardziej zrozumiałe i tak dalece wciągające że chciałam iść dalej i dalej i pierwsze czytanie zakonczyłam późną nocą .Gorąco wszystkim polecam.

autor opinii: lucja

Rozpoczęłam już czytanie /a właściwie słuchanie korzystając ze strony biblijni.pl / nici przewodniej i mam nadzieję, że pozwoli mi to na przeczytanie całego PISMA ŚWIĘTEGO. Bez tej książeczki nie potrafiłam poradzić sobie z wyborem tekstów do codziennej lektury. Serdecznie dziękuję

autor opinii: Lucyna Prusińska

Solidny przewodnik

Książka w fajny, syntetyczny i jasny sposób podpowiada, jak czytać Biblię, a tym samym pozwala na znalezienie motywacji i chęci do czytania, a wręcz fascynacji Biblia, jak dobra książka. Polecam

autor opinii: Ewelina Szewczyk-Pios

Dobry wybór

Obdarowałam część moich znajomych książeczkami,są zadowoleni,myślę,że podobnie jak ja czekali na taką pomoc w dobrym czytaniu i przeżywaniu Pisma Świętego.Zaczęłam czytać i czuję moc Bożą ,bo czynię to z wielką przyjemnością i chęcią.Serdecznie polecam wszystkim.

autor opinii: Danuta Światłowska

Pismo Święte

Kupiłam broszurkę " Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" . Zdziwiłam się, że to takie małe i mizerne. Ale zaczęłam stosować się do poleceń tam zawartych i odkryłam sedno ( tak myślę ) - bo tak jak Ewangelia - krótka i z niepojętą treścią. Nareszcie mam to czego tak długo szukałam. Zaczęłam czytać Pismo Święte i wiem co czytam. To na pewno pierwszy krok . ale on musi być zrobiony. Gorąco polecam tę niepozorną książeczkę , ale tylko z pozoru niepozorną.

autor opinii: Marianna Kurczab

moje odczucia i moj odbiór

bardzo mi się podoba ten sposób czyta ia Słowa Bożego gdyż ma swoja ciągłość w danym temacie i przez to jest zrozumiały i stanowi pewna logiczna całość a mam poroównanie bo zaczęłam czytac Stary Testament po kolei to jakos mi to nie szło uciekało mi tresciowe powiazani między księgami ato jest proste konkretne i zrozumiałe doceniam tru włozony aby to tak usystematyzować.szcześć Boże i Bóg zapłać za ogrom pracy

autor opinii: Anna Nowak

rewelacja w prosty i przystępny sposób napisane jak czytać Pismo Swięte od czego zacząć
W krótkim opisie poznamy też zarys postaci które biorą udział dla przeciętnego człowieka bardzo dobra wskazówka

autor opinii: Jolanta Stanek

Wspaniała wskazówka dla osób które zdecydowaly się przeczytać Biblię.Dodatkowo jest opis i krótkie streszczenie postaci występujących w Biblii.Dla zwykłego śmiertelnika rewelacja.
A i rzetelna informacja od Księdza Zbigniewa na jakim etapie znajduje się wysylka.Gorąco polecam.:)

autor opinii: Jolanta Stanek

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"

Szczęść Boże. Książeczka jest rewelacyjna. Przeglądnęłam i przeczytałam kilka stron. Jest napisana prostym językiem, zrozumiałym i nawet jeśli ktoś nie wie jak posługiwać się Pismem Świętym, to w tej książeczce wszystko jest wyjaśnione. Polecam wszystkim, którzy pragną poznać słowa Pisma

autor opinii: Magdalena Śleziak

rewelacja

Książeczka bardzo zachęciła mnie do czytania Biblii, po pierwszych kilku dniach mam wrażenie że w końcu przy kolejnej próbie czytania Pisma Świętego coś do mnie dociera i zaczęłam rozumieć to co czytam, a jeżeli rozumiem to znaczy że też to we mnie wnika, a przecież chyba o to chodzi, aby słowa Boga do mnie docierały :)

autor opinii: Kasia

"helper"

Przejrzałam książeczkę myślę,że mi to ułatwi przebrnięcie prze Stary Testament bo do dziś nie udało mi się tego zrobić mimo podejmowanych wcześniej prób. Po otrzymaniu tej książeczki nadzieja na "przejście" przez Słowo Boże zawarte w ST wzrosła.

autor opinii: Małgorzata Szyszko

Szczęść Boże, po zamówieniu książki otrzymałam bardzo szybko. Są bardzo wartościowe , rozdałam je koleżankom, które są zachwycone. Prędzej próbowały czytać Pismo Święte i szybko się zniechęciły, teraz krok po kroku poznają "rodzinę bożą". Ja również codziennie czytam po jednym przedstawicielu rodu, pozdrawiam, zachęcam bo naprawdę warto w ten sposób poznawać i rozumieć Pismo Święte.

autor opinii: Joanna Brzoza

Książki otrzymałam w terminie! Dziękuję!

Na razie przeglądnęłam jedynie książeczkę,ale wydaje mi się być bardzo pomocna w czytaniu i rozumieniu biblii, sam pomysł na taka wędrówkę przez Pismo Święte wydaje się być ciekawy i pomocny!

autor opinii: Alicja Muniak

Warto ją mieć!

Kochani! Do moich rąk trafiła książeczka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Jest rewelacyjna! Ogromnie jestem wdzięczna. Takie opracowanie podejścia do tego jakże ważnego tematu, abyśmy poznali najważniejszą dla nas księgę, którą jest Pismo Święte, Słowo Boga do nas, zostało nam podane w tak prosty i przystępny sposób!. Nie wątpię, iż jest to za sprawą Ducha Świętego, który prowadzi tych , którzy Go wzywają. Gorąco polecam wszystkim! Będzie cenną pomocą w poznawaniu Słowa Bożego. Dziękuję!

autor opinii: Wanda Światowa

Jak czytać biblię

Bardzo zwięzła czytelna forma, proste wskazówki - to zachęta do podjęcia sporego wysiłku, jakim jest przeczytanie całej Biblii. Podoba mi się również oparcie tej koncepcji na biblijnych postaciach. Bóg jest osobą i zapoznanie z Jego Słowem poprzez życie konkretnych ludzi czyni to Słowo bliskie naszemu życiu.

autor opinii: Olesz Ewa

Słowo Boże na codzień

Właśnie zacząłem studiować Biblię z pomocą super mini książeczki "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte". Uważam, że w/w książeczka napisana jest bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Czytanie Biblii przy pomocy tejże książeczki staje się odkrywcze i wręcz wciągające, ponieważ znane nam (bardziej lub mniej) treści układają się w logiczną i zrozumiałą całość.
Jednak co więcej i jak dla mnie to najważniejsze w/w książeczka zmobilizowała mnie do codziennego bycia ze Słowem Bożym, Słowem, które buduje wiarę, niesie nadzieję i rozpala w nas miłość.

Polecam i wzniosłej lektury nie w/w książeczki lecz Pisma Św. (przy pomocy tejże książeczki)

autor opinii: Adam Tarasiuk

Polecam !

" Jak czytać i rozumieć Pismo Święte ? " to :
- mały, poręczny format
- staranna, przejrzysta szata graficzna
- skondensowana treść.
Podsumowując : zachęca do czytania Pisma Świętego !

autor opinii: Margareta Gibasiewicz

Do dzieła!

Książeczki doszły. Będziemy je rozprowadzać wśród nauczycieli naszej szkoły. Mam nadzieję, że podpowiedź zawarta w książce pomoże nam czytać i pokochać Biblię.

autor opinii: Irena Bobkowska

Polecam tę książkę

Rzeczowo, zwięźle o wędrówce przez Biblię. Zachęca do lektury Biblii. Każdy, kto zdecyduje się wreszcie przeczytać Biblię (ja też mam to przed sobą) będzie miał bardzo ułatwione zadanie. Będę zachęcała do czytania Biblii wg wskazówek p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej.

autor opinii: Emilia Kryk-Matthes

Nowy system czytania

Witam, Szczęść Boże. Książeczki otrzymałam, dziękuję. Chwilowo tylko przeglądałam treść. Będę korzystać i stosować się do tych wskazówek. Pismo Święte czytałam metodą "od deski do deski". Teraz mam wskazówki tematyczne będę się do nich stosować.. Duża pomoc do systematycznego czytania.
Pozdrawiam Urszula

autor opinii: Urszula Sterczyńska

Super

Książeczka jak drogowskaz, prosta, krótka, prowadząca do celu. Czytam list Boga skierowany do mnie. Dziękuję!

autor opinii: Alina Jakubowska

JMJ

Szczęść Boże!
Dziękuję bardzo za przesyłkę. Otrzymałem, korzystam. Zachęcam do korzystania, bo warto spróbować tej metody. Przy odpowiednim zaangażowaniu i Łasce Ducha św., lektura Pisma św. zapewne stanie się bardziej zrozumiałą i przystępną. Pozdrawiam i polecam się wzajemnej modlitwie.

autor opinii: Józef Jaśczak

Ja czytać Pismo św.?

Książeczka dla współczesnego człowieka. Skrótowa forma - to trafiona metoda o rzeczach ważnych.

autor opinii: B. Wojtkowska

dobra książeczka, może się przydać każdemu, kto korzysta z Pisma Świętego, super podpowiedź dla wszelkich kręgów biblijnych

autor opinii: Dominik

Sensowne podejście

Przed laty był czas, że czytałem księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałem.
Teraz mam "nici przewodnie", które pozwalają spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy.

autor opinii: Andre Stępień

Bardzo dobra ksiązeczka

Bardzo dobra książeczka wszystko przejrzyście wyjaśnione .Myślę , że ułatwi czytanie i zrozumienie Pisma Św. Kupiłam mały pakiet i rozdałam znajomym-1szt zostawiłam-też potrzebuję pomocy.

autor opinii: Bożena

Wdzieczna czytelniczka

Książeczka jest genialna. Uważam, że jest przemyślana. Schemat, strategia czytania prowadzi czytelnika do innego odbioru Biblii. Najbardziej podoba mi się ,, kręgosłup", który rzeczywiście uzupełnia szczegóły. Dziękuję autorom i pozdrawiam.

autor opinii: Ela Pieńczykowska

Podróż po biblijnym świecie

Bardzo dobra dla początkujących, dla osób, które zaczynają poznawać Biblię. Dobry i ciekawy punkt orientacyjny w "biblijnej rzeczywistości"

autor opinii: Marek Wojciechowski

Warto czytać Biblię

To hasło zawsze sobie powtarzam, a teraz odkąd czytam tę książeczkę ufam, że się uda, bo idzie sprawnie i spokojnie kończę już Księgę Rodzaju. Warto spróbować, by poznawać Słowo Boże.

autor opinii: Paweł Janowski

Ciekawa propozycja

Uważam, że propozycja fundacji Nasza Winnica pt. "Jak czytać i rozumieć Pismo Św." zapowiada się ciekawie. Piszę tak, bo oczywiście dopiero co zacząłem czytać Biblię wg wskazówek książeczki i będzie to zapewne długotrwały proces. Na "+" rozmiar i objętość treści. Ufam, że zaproponowany sposób czytania Pisma faktycznie mi pomoże w zgłębianiu Jego treści. Chyba dobra propozycja dla niecierpliwych i nie koniecznie moli książkowych. Wiadomo, że "Very High Level" nastąpi wtedy, gdy zacznę Biblią żyć ale na dobry początek to faktycznie może być pomocny przewodnik.

autor opinii: Rafał Śledziewski

Serdecznie polecam - Przewodnik "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"... Spojrzenie przez nić przewodnią i kręgosłup na świat Biblii super porządkuje historię biblijną czytelnika i prowadzi przez ST do Jezusa i Jego Kościoła
Podjęłam próbę takiego czytania z moimi trzecioklasistami na zakończenie Gimnazjum... Jesteśmy dopiero u Izaaka... Mam nadzieję na dotarcie do Jezusa. Pozdrawiam

autor opinii: Dorota Gałuszka

Żadne tam annały ;)

Kilka miesięcy temu zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem lektury Biblii, ale od chęci do pierwszego kroku jeszcze daleka droga. Nie wiedziałam też, jak zabrać się do tego - czy czytać od deski do deski, czy może fragmentami, a jeśli w ten sposób, to według jakiego klucza... No i otrzymałam newsletter z informacją o tej małej książeczce. Całe szczęście - małej, bo annałami jakimiś można by mnie łatwo zniechęcić :) Sama lektura Pisma Świętego jest wystarczająco wymagająca. Gabaryty niewielkie, przystępnie napisane i widzi się w tym sens. Jeden egzemplarz również podarowałam bliskiej osobie. Myślę, że stanowi faktyczną, realną pomoc. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

autor opinii: Alina P.

Bez tytułu

Polecam szczerze. To swoisty przewodnik. Czytanie Biblii staje się zajmującą lekturą. Trafiamy od razu na esencję a potem chcesz więcej i więcej.

autor opinii: Marek Plewa

Jak czytać

Bardzo podoba mi się takie "inne " podejście do czytania Pisma Świętego.
Najpierw przyswajam sobie myśl przewodnia a potem będę zgłębiać i budować "młyn". Taka forma czytania bardzo mi odpowiada, zwłaszcza jeśli chodzi o Stary Testament. Dziekuję za książeczkę i te wspaniałe wskazówki.
Bóg zapłać

autor opinii: basia

Trzeba to mieć

Już mam i korzystam .
Bardzo praktyczny przewodnik, dodatkowo w małym formacie i korzystnej wielkości czcionce.

autor opinii: Barbara Czyżycka

Jak czytać Pismo Św.?

Bardzo przydatna! Ciekawy pomysł- uporządkowany- na czytanie Biblii.Polecam!

autor opinii: Grażyna

wartościowa pozycja

Witam. Książka mini vademecum. Zdecydowanie może być przydatna dla uczniów i osób, które nie znają Pisma św.,; poszczególnych główniejszych bohaterów biblijnych.
W naszych czasach i przy braku znajomości Pisma św. taka broszurka dla wielu katolików jest doskonała- napisana krótko, treściwie, syntetycznie. Czyta się jak artykuł w gazecie. Do wielu ludzi niestety tylko w ten sposób można dotrzeć, bo więcej nie przeczytają.
A osobiście jestem zawiedziona, bowiem po rekomendacji autorki i Księdza oczekiwałam czegoś więcej.Niemniej to moje.
Rozumiem, że koszty wydruku itp. niemniej w mojej ocenie cena trochę nieadekwatna do ilości treści. Samej treści zmieściłoby się na dwóch kartkach formatu A4. Z Panem Bogiem.
Podsumowując wierzę, że książeczka zmotywuje do sięgnięcia po Pismo święte, a to przypuszczam był największy cel całego przedsięwzięcia.

autor opinii: Ania

Pomocna w czytaniu Pisma Św.

Pomaga usystematyzować czytanie Pisma Świętego i jest pomocna. Dobry pomysł.

autor opinii: Sławomir Wiącek

Książeczka ,,Jak czytać i rozumieć Pismo Swięte''

Książeczka napisana zrozumiale, pomaga w początkach przygody ze Słowem Bożym, polecam

autor opinii: Jolanta Gruchała

moje zdanie

Oboje z małżonką jesteśmy zadowoleni z tej broszurki, skrót kluczowych informacji. Właśnie zaczęliśmy kolejny raz czytać Biblię wg.wskazówek - Ew. Św. Marka.
Dziękujemy, pozdrawiamy Z Panem Bogiem.

autor opinii: Maciej Nadolski

zadziwiająco pomocna

Zaczęłam czytać Biblie według wskazówek z książeczki. Zadziwiająco wciągająca jest ta metoda. Polecam wszystkim.
Teraz żałuję że tak późno zabrałam się do tej lektury.
Ale cóż przedtem nie poznałam żadnej fajnej metody, która okazałaby się pomocna.

autor opinii: Ola

Super książeczka

Polecam ja bardzo pomaga w czytaniu Pisma Św. Czytając wg podanego w niej schematu księgi szczególnie Starego Testamentu ładnie układają się w całość. Jest super pomocna POLECAM

autor opinii: Małgorzata Drożdż

jak czytać Pismo Święte? - inaczej

czytałem Pismo kilka razy w życiu; wiem, że księgi Starego ";korespondują" z Nowym testamentem. wiele czasu mi zabrało kiedyś, aby poukładać sobie wzajemne liczne powiązania ksiąg. Ten przewodnik bardzo ułatwia uporządkowanie tych relacji, a przez to właściwe rozumienie tekstów, kontekstów...

autor opinii: Bogdan Szafałowicz

Pismo Święte

Ta książeczka wpisała się idealnie w moje potrzeby. Właśnie założyłem sobie, że przeczytam w całości Stary Testament. Przebrnąłem przed otrzymaniem książeczki, Jak czytać i rozumieć Pismo Święte, przez Księgi: Rodzaju i Wyjścia i zacząłem czytać Księgę Kapłańską. Jestem bardzo zadowolony z przewodnika zawartego w książeczce, który świetnie systematyzuje treści i pozwala zrozumieć sens Ksiąg Pisma Świętego. Moje doświadczenie z czytaniem Pisma Świętego gdy czytałem Biblię całymi rozdziałami pokazało mi że nie jest to łatwe zadanie, ale bardzo żmudne i trudne.
POLECAM czytanie Biblii z przewodnikiem "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"
Pozdrawiam
Stanisław Bartoszewski

autor opinii: Stanisław Bartoszewski

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Przesyłkę otrzymałam bardzo szybko. Warto mieć tę książeczkę. Zaraz zaczęłam czytać Pismo Św. według wskazówek i mój obraz Starego Testamentu jest bardziej przejrzysty i zrozumiały.

autor opinii: maria

dziękuję

Książeczka jest krótka, zwięzła, więc na wstępie nie przeraża ogromem wiedzy, którą jednak zawiera. Cieszę się że Biblia będzie nareszcie dla mnie łatwiejsza do czytania. Dziękuję , że autorka i organizatorzy zadbali o coś, z czego braku nie zdawałam sobie sprawy.
Marta

autor opinii: Marta Krzyształowicz

"Jak czytać Pismo Święte" - opinia

W oparciu o książeczkę czyta się Słowo Boże w konkretnym kluczu - zrozumienia kontekstu i logicznych powiązań. Pozwala to lepiej zrozumieć sens przesłania, a poznawane osoby stają się bardziej autentyczne, żywe, widziane w całości. Zamierzam rozpropagować książkę wśród młodych i innych pracowników, dając im jednocześnie pomoc do ręki, gdyż wiem i doświadczyłam jaką moc ma czytanie Słowa Bożego. Każdy jednak musi rozpocząć tę przygodę sam. Jednym wystarczy nasze świadectwo, innym nie. Gratuluję pomysłu.
s. Teresa (Salezjanka0

autor opinii: s. Teresa Zegzuła

Gorąco polecam - "prościuch"

Serdenie dziękuję za pomysł i realizację książeczki pt Jak czytać i zrozumieć Pismo Święte. Przyjęta metoda " od ogółu do szczegółu" jest bardzo skuteczna i motywuje do codziennego czytania Pisma Świętego. Ja dotychczas czułam "głód Pisma", ale nie wiedziałam jak karmić swoją duszę Pismem Świętym. Brałam zbyt duże łyżki i szybko dławiłam się. Autorzy książeczki pokazali metodę , która za pomocą małych kroczków prowadzi wprost do Bożego poznania. Kupiłam już Biblię Jerozolimską i od dziś karmić będę się pokarmem wiecznym Słowa Bożego.

autor opinii: Lidia Kubicka

"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte"

Szczęść Boże!
Ja własne Pismo Święte mam dopiero od 3 lat i nie bardzo wiedziałam jak prawidłowo je czytać. Zaczęłam czytać prawie codziennie: 1 rozdział Starego Testamentu , Pieśń i 1 rozdział Nowego Testamentu, ale ta metoda nie jest najlepsza, trudno jest się odnaleźć w zagadnieniach.
Książkę "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte" otrzymałam właśnie niedawno ( 2 szt) -1 egzemplarz przekazałam dla katechetki, która uczy u nas w szkole religii, jej opinii jeszcze nie znam, bo są ferie,ale za to ja jestem zachwycona- TO JEST TO CZEGO POTRZEBOWAŁAM !! Teraz czytanie pisma wg wskazówek książki daje ogromną radość , wiele więcej rozumiem i mogę zapamiętać . Pozdrawiam.

autor opinii: Krystyna Chałas

+++

Witam
To nowa droga spojrzenia na Pismo Św.
Tego dawno szukałem...
Dziękuję bardzo
Pozdrawiam

autor opinii: Krzysztof Merta

Czytanie Bibli

Bardzo prosto i zrozumiale napisana. Jest pomocna w czytaniu Bibli

autor opinii: Barbara Kulik

Polecam

Ciekawe podejście do przeczytania całej Biblii. Ten sposób bardzo mi się podoba i zachęcam do skorzystania.

autor opinii: Halina

Świetny przewodnik.

Książeczka jest fantastycznie napisana. W prosty i rzeczowy sposób objaśnia wszystkie elementy Pisma Świętego. Jak odpowiednio odczytywać oznaczenia (sigle) ksiąg, w jakiej kolejności zacząć by było to zrozumiałe itd. Jestem zadowolony, polecam. :)

Z Panem Bogiem.

autor opinii: Patryk Stolarski.

Super sprawa!

Książeczka jest naprawdę rewelacyjna. W jasny, konkretny sposób wprowadza w lekturę Pisma Świętego. Mnie bardzo pomogła. Jeśli chcesz zacząć czytać Pismo Święte i nie wiesz jak się do tego zabrać ta książeczka jest dla ciebie idealna. Polecam.

autor opinii: Wojciech Jamróz

Dobra pozycja.

Książeczka jest niewielka formatowo, ale wielka w swej treści. Zawiera przejrzysty układ, który ułatwia czytelnikowi zagłębienie się w tajniki czytania ze zrozumieniem Pisma Świętego. Polecam!

autor opinii: Agniesza R.

Pomocna

Bardzo pomocna broszurka, dobry przewodnik po Piśmie Św. po przeczytaniu już nie ma wymówki, dlaczego nie czytam Biblii

autor opinii: Grzegorz Ulańczyk

warto czytać instrukcje!

Wbrew obiegowej opinii jestem jednym z tych facetów, którzy lubią czytać instrukcje. Ta jest rewelacyjna! Oszczędza czas i pomaga uniknąć błędów w "obsłudze" Biblii. Dzięki tej małej książeczce można opanować tematycznie całość Pisma w nie więcej niż 35 dni! Nie wierzycie??? Spróbujcie sami! Ja kupiłem większą partię i wręczam wszystkim, na których mi zależy :)

autor opinii: Emilian Kujawski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: Ilona Krawczyk-Krajczyńska
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
EAN: 9788394608149
ISBN: 978-83-946081-4-9
ID: 445455

Zobacz również

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...