TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak to stary diabeł do młodego pisał

"Mój drogi Rozpruwaczu, a zatem ruszamy z zadaniem zaspokojenia twojego rosnącego wciąż apetytu… Dowództwo niższego szczebla wybrało już dla ciebie klientkę". Oto początek jednego z listów rozpoczynających niezwykłą i debiutancką powieść Richarda Platta Jak to stary diabeł do młodego pisał.

Zapoznaj się z tą mrożącą krew w żyłach diabelską historią, która ujawnia triki oraz strategie używane przez samo Piekło. W serii listów przedstawionych przez Platta stary diabeł Smagacz wprowadza swojego podopiecznego, Rozpruwacza, w tajniki odciągania duszy ludzkiej od Nieba, żeby ostatecznie trafiła w diabelskie szpony.

Knując swój spisek, demony odkrywają przed czytelnikiem niebezpieczeństwa oraz duchowe zagrożenia, z jakimi mierzy się człowiek XXI wieku. Celne spostrzeżenia na temat współczesnej techniki czy też seksualnych obyczajów przeplatają się z ponadczasowymi kwestiami, jak moc modlitwy, sens cierpienia oraz obietnice związane z rzeczywistością Nieba… i Piekła.

"Jak to stary diabeł do młodego pisał" to doskonała współczesna klasyka, intrygujące spojrzenie zarówno na społeczeństwo XXI wieku, jak i na siebie oczami tych, którzy zamieszkują Krainę Cieni.

"Olśniewające dzieło i zarazem najwspanialszy przykład diabelskiej korespondencji, jaka pojawiła się od czasów Clive’a Staplesa Lewisa, twórcy gatunku” – takimi oto słowami opisuje tytuł sam Walter Hooper, najbardziej ceniony znawca literatury Lewisa.

Richard Platt od zawsze kochał słowa oraz melodię języka, ale pisać zaczął dopiero po czterdziestce. Od 2007 r. publikuje w miesięczniku Slightly Foxed. W 2012 r. Fundacja Creative Catalyst Fellowship z San Diego przyznała mu nagrodę za monodram Ripples from Walden Pond: An Evening with Henry David Thoreau. Pracował jako wolontariusz i studiował dzieła C. S. Lewisa w Kilns, w domu pisarza w Oxfordzie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Richard Platt
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788377971390
ISBN: 978-83-7797-139-0
ID: 362305

Zobacz również

Jak to stary diabeł do młodego pisał
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...