TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jan Paweł II. Biografia

Ocena:
(1 opinii)

Andrea Riccardi, który znał blisko Jana Pawła II, odsłania przed nami nie tylko życie Karola Wojtyły, ale również znaczenie tego wielkiego pontyfikatu zarówno dla Polski, jak i dla świata.

Jan Paweł II musiał się mierzyć z komunizmem przez ponad dziesięć lat, aż do upadku muru berlińskiego. Był papieżem zwycięzcą w konfrontacji z sowieckim imperium, któremu jeszcze w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych większość obserwatorów przepowiadała długie trwanie.

Czy był więc papieżem politykiem? Każdy, kto pamięta uduchowienie, mistycyzm i rozmodlenie papieża Wojtyły, musi stwierdzić coś dokładnie przeciwnego: wiara była sercem tego pontyfikatu, skoncentrowanego zasadniczo na przekazywaniu orędzia Ewangelii pod każdą szerokością geograficzną.

Karol Wojtyła działał na dwóch różnych scenach: od Polski po Rzym i aż po cały świat. Jednak w jego historii nie dokonały się jakieś głębokie przełomy egzystencjalne. Charakteryzuje ją raczej dojrzała ciągłość, która płynie z wnętrza człowieka wiary i z jego inteligencji, zawsze pragnącej poznawać ludzi i sytuacje.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

super

Polecam ten sklep.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Andrea Riccardi
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 560
Wymiar [mm]: 235x165
EAN: 9788374249997
ISBN: 9788374249997
ID: 286095

Zobacz również

Jan Paweł II. Biografia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...