TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jerzy Popiełuszko. Biografia

Poznaj historię ks. Jerzego Popiełuszki - człowieka, który oddał życie za prawdę.

Ks. Jerzy Popiełuszko został porwany wieczorem 19 października 1984 roku, gdy wracał do Warszawy z Bydgoszczy. Choć cała Polska modliła się za niego i wierzyła, że porywacze go wypuszczą, kapłan został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Dziś ksiądz Jerzy Popiełuszko jest jednym z najbardziej znanych współczesnych męczenników. Wszyscy śledziliśmy jego proces beatyfikacyjny i wciąż obserwujemy postępy procesu kanonizacyjnego.

I choć nazwisko Popiełuszko jest nam wszystkim bardzo dobrze znane, jego bogaty życiorys znamy już nieco mniej. Ta biografia bardzo dobrze opisuje historię kapłana, duszpasterza robotników, służby zdrowia i studentów, który dodawał ludziom otuchy, nie bał się stawać w obronie prawdy i wolności. Poznasz z niej człowieka, który uczył, jak zło dobrem zwyciężać.

Znajdziesz tu nowe fakty i nieznane dokumenty, zdjęcia i wypowiedzi świadków. Opisuje też cuda, jakie wciąż dokonują się za wstawiennictwem kapłana-męczennika.

Dr Milena Kindziuk - adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; dziennikarka, publicystka. Autorka bestsellerowych książek, m.in.: Cuda księdza Jerzego, Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko, Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Milena Kindziuk
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 928
Wymiar [mm]: 177x244
EAN: 9788324049561
ISBN: 9788324049561
ID: 415702

Zobacz również

Jerzy Popiełuszko. Biografia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...