TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Josemaria Esccriva. Przekroczyć marzenia

Relacja naocznego świadka opowiedziana ze swadą powieściopisarza - tak można streścić książkę "Przekroczyć marzenia" o życiu założyciela Opus Dei, świętego Josemarii Escrivy.

Pedro Casciaro, jeden z pierwszych członków Opus Dei, z prostotą i humorem kreśli wspomnienie o latach spędzonych u boku jednej z najważniejszych osób w historii współczesnego Kościoła. Casciaro poznał Escrivę w początkach istnienia Dzieła Bożego, był u jego boku w dramatycznym czasie wojny domowej w Hiszpanii (1936-39) oraz w początkach międzynarodowego rozwoju Dzieła.

Jego książka potwierdza zasadę, że najciekawsza jest prawda. Autor znakomicie wykorzystuje swoją świetną pamięć oraz poczucie humoru, co w połączeniu z nierzadko dramatycznymi wydarzeniami sprawia, iż książka jest niemal gotowym materiałem na porywający scenariusz filmu akcji.

"Przekroczyć marzenia" to książka o niegasnącym młodzieńczym zapale i wielkich sprawach, do których droga prowadzi przez wytrwałe wypełnianie codziennych obowiązków. To także opowieść o świętym, który swoim przykładem pokazał, jak mamy "namiętnie kochać świat" bez względu na okoliczności, z którymi przychodzi się nam zmierzyć.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: Pedro Casciaro
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788375163896
ISBN: 978-83-7516-389-6
ID: 210238

Zobacz również

Josemaria Esccriva. Przekroczyć marzenia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...