TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kardynał Wyszyński. Biografia

Urząd Prymasa sprawował w najtrudniejszym dla Polski czasie - czasie represji, walki z religią i Kościołem. Mimo to nauczył Polaków mądrej wiary, a Kościół pokazał jako dom prawdziwej wolności. Troszczył się o każdego człowieka, chociaż na niego ciągle zastawiano pułapki.

Jego życie i działalność to wielka manifestacja siły ludzkiego ducha i niezachwianej wiary. Był autorytetem wielu Polaków, mężem stanu, politykiem, Prymasem niezłomnym. Ale przede wszystkim był Wyszyński człowiekiem, który całe swoje życie oddał Bogu i Kościołowi.

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej książki Ewy Czaczkowskiej "Kardynał Wyszyński. Biografia", to portret kapłana, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce. Autorka sięga do licznych niepublikowanych wcześniej dokumentów, do niemal całej zachowanej dokumentacji z lat uwięzienia Prymasa.

Analizuje donosy, które składano na niego w czasie uwięzienia. Pozwala zrozumieć jego relacje z komunistyczną władzą i opozycją demokratyczną. Pokazuje także nieznaną dotąd działalność Wyszyńskiego w czasie Soboru Watykańskiego II.

Przede wszystkim jednak opisuje prawdziwego człowieka - pełnego niepokoju i wątpliwości, zatroskanego losami bliskich mu ludzi. Ta książka to niezwykła opowieść o jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Ewa K. Czaczkowska
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 730
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788324018994
ISBN: 9788324018994
ID: 270184

Zobacz również

Książka wyróżniona Kardynał Wyszyński. Biografia
41.22 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...