TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katecheza z filmem. Scenariusze katechez...

Dzisiejsze społeczeństwo nastawione jest na przekaz audiowizualny. Wszystko dlatego, że to właśnie obraz przykuwa naszą największą uwagę. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem takich technik do ewangelizacji.

Dobrze się więc składa, że katecheci wciąż szukają nowych pomysłów na zaangażowanie młodzieży na lekcji. Bardzo często zadanie to przypomina jedną z misji specjalnych Jamesa Bonda, bowiem coraz więcej uczniów wykazuje obojętność wobec treści przekazywanych na katechezie.

Jak dowodzą badania, kształtowanie kompetencji audiowizualnych przygotowuje młodych ludzi do odpowiedzialnego odbioru rzeczywistości, służy przekazywaniu wiedzy, weryfikuje postawy, kształtuje system wartości.

Właśnie dlatego chcemy Ci polecić specjalne scenariusze zajęć, które zakładają wykorzystanie filmu do przekazywania religijnych treści. Jest to niewątpliwie atrakcyjny dla młodzieży środek dydaktyczny oraz ważny tekst kultury.

Książka ta skierowana jest do nauczycieli i duszpasterzy, którzy chcą razem z uczniami przeżyć filmową przygodę i w nieszablonowy sposób zaprezentować ewangeliczne wartości i treści nauczania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Aleksandra Błoniak, Alina Dziewięcka, Aneta Rayza
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788377978863
ISBN: 9788377978863
ID: 426981

Zobacz również

Katecheza z filmem. Scenariusze katechez...
19.77 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...