TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolicki pomocnik towarzyski czyli jak pojedynkować się z ateistą

Ocena:
(12 opinii)

Czyli jak pojedynkować się z ateistą...

Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja.

Znasz to? Oczywiście, że znasz.

Jako człowiek wierzący zapewne często spotykasz się z koniecznością obrony swojej wiary na spotkaniach ze znajomymi. Wcześniej czy później rozmowa schodzi na temat “bo Kościół...”, “bo księża...”

Jak bronić swojej wiary w takiej sytuacji?

Być może doświadczasz tego, że czasem brakuje Ci argumentów w dyskusjach o wierze. Być może nie do końca wiesz, jak uzasadnić swoje zdanie prostymi słowami, aby znajomi zrozumieli, z czego Twoje przekonania wynikają.

Lektura “Katolickiego pomocnika towarzyskiego” pomoże Ci w tym. Czytając tę książkę zdobędziesz konkretne argumenty do obrony swojej wiary, a także lepiej zrozumiesz nauczanie Biblii i Kościoła.

Czytając tę książkę dowiesz się i poznasz argumenty w dyskusji m.in. na takie tematy jak:

 • Czy to człowiek wymyślił sobie Boga?
 • Jak pogodzić istnienie Boga i tak wielką ilość zła w świecie?
 • Czy Jezus był postacią mitologiczną?
 • Czy zmartwychwstanie było oszustwem?
 • Czy w niebie jest nudno?
 • Dlaczego wierzymy w nieomylność papieża?
 • Czy wszystkie religie mówią o tym samym?

Ponadto czytając tę książkę dowiesz się, jak uzasadnić katolickie nauczanie na tematy, które obecnie wzbudzają wiele kontrowersji i ciągle powracają w mediach, np.:

 • Czy Kościół jest przeciw szczęściu potępiajac in vitro?
 • Dlaczego Kościół odrzuca aborcję, eutanazję, a nawet antykoncepcję?
 • Dlaczego Kościół potępia homoseksualistów?
 • Dlaczego Kościół miesza się do polityki?

Sięgnij już teraz po “Katolicki pomocnik towarzyski” i naucz się skutecznie bronić swojej wiary!

Podczas spotkań towarzyskich prędzej czy później pojawia się temat wiary, Kościoła, ekumenizmu, klerykalizmu, a przede wszystkim - etyki seksualnej. Osoba poważnie traktująca swoją wiarę i otwarcie się do niej przyznająca może mieć nie lada problem. Musi odpowiedzieć na wszelkie możliwe zarzuty i wątpliwości, a przecież taka ewangelizacja przy piwie może przynieść zarówno korzyści, jak i szkody. Autor tej książki pomaga dyskutować w sposób błyskotliwy, a zarazem pogłębiony.

Stefan Sękowski, "Gość Niedzielny"

Sławomir Zatwardnicki (ur.1975) - redaktor naczelny serwisu rodzinnego OPOKA (www.rodzina.opoka.org.pl), współpracuje z "Biblioteką Kaznodziejską", publikował w periodykach katolickich. Moderator ruchów ewengelizacyjnych. Jest żonaty, ma troje dzieci. Mieszka w Zabrzu.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Taka sobie

Liczyłam na konkrety, a tu jest tylko garść wybiórczych refleksji (często tak zagmatwanych, że ciężko się przedrzeć). Argumentów, którymi można by się podeprzeć w towarzystwie jest jak na lekarstwo, no chyba, że u cioci na imieninach dyskutuje się o "hipostazie" i "purnonsensie". Mnie ta książka do dyskusji z kimś by nie była pomocna.

autor opinii: Monika N.

OK.

Bardzo dobre można znaleźć w tej książce odpowiedzi na bulwersujące pytania. To wspaniały katechizm w obronie wiary.

autor opinii: o. Młlosz ofm.

Mieszane uczucia

W mojej ocenie nie jest to najlepsza książka z tego typu rozpraw. Wyczuwalna pycha autora, jakaś taka aura wywyższania się nad innymi. Nie mniej kilka kontr argumentów dla ateistów jest godnych uwagi.

autor opinii: Andrzej

nie wciągnęła

Tą książkę zaczęłam ale nie skończyłam.. może wrócę do niej później.. nie wciągnęła mnie. Jakoś liczyłam na konkretniejsze przykłady a tu jak dla mnie zbyt filozoficznie.. Nie mogę więcej powiedzieć,bo za mało przeczytałam..więc nie mogę krytykować.

autor opinii: Katarzyna

Katolicki pomocnik towrzyski

Pośród nas zawsze będziemy mieli ludzi niewierzących i tych, którzy dawno już zapomnieli o swojej wierze. To prawda, że Duch św., podpowiada nam w konkretnej sytuacji najlepsze rozwiązania. Warto jednak mieć zawsze w zanadrzu trochę pomysłów, ciekawych rozwiązań, trafnych odpowiedzi. Książka pomocnik towarzyski nadaje się do tego najlepiej, ze wszystkich, jakie do tej poty czytałem.

autor opinii: ks. Czesław Walentowicz

Zadowolony z zakupu.

Dobra, przydatna książka. Dużo pomocnych rad do dyskusji z ateuszami i agnostykami.
Polecam.

autor opinii: Waldemar Szmurło

Dla każdego

Tą książkę powinien mieć każdy katolik w swoim domu.Bardzo mi pomaga w dyskusjach z dziećmi i z znajomimi,Teraz wiem jaka powinna być odpowiedż i jak bronić swojej wiary.

autor opinii: Teresa Brillowska

Pojedynki z ateistami

Katolicki pomocnik towarzyski jest bardzo pomocny w w przyswojeniu sobie fachowych argumentów do obrony stanowiska katolików. Często czujemy, ze racja jest po naszej stronie ale brakuje słów i umiejętności sformułowania argumentów na naszą obronę. Ta książka bardzo w tym pomaga. Dlatego polecam wszystkim tym, którzy nie chcieli by czuć się bezradni w polemikach z ateistami. Którzy chcieli by dawać świadectwo swych przekonań i wiary bez kompleksów i z odwagą.

autor opinii: Władysław Kumik

Pomocna!

Bardzo pomocna książka, aczkolwiek trzeba ją uważnie czytać. Godna polecenia, chociaż trudna początkowo się wydaje. Trzeba się wczytać, na spokojnie i analizować. TO nie beletrystyka, aby przeczytać w jeden wieczór. I na pewno trzeba przeczytać kilka razy, by móc prowadzić dysputy na jako takim poziomie.

autor opinii: Anthares

Polecam. Bardzo dobra

Książka bardzo ciekawa, poznałem wiele argumentów do dyskusji wcześniej mi nieznanych. Niektóre tematy czyta się trudno. Warto jednak ją poznać

autor opinii: Tomasz Ciepliński

Niestety rozczarowanie

Jestem rozczarowany tą książką dlatego że ciężko się ją czyta.Książka jest napisana dla osób mających wykształcenie lub zamiłowanie do filozofii.Osobiście nie spotkałem się w towarzystwie z rozmowami o Bogu w tak filozoficzno naukowym języku

autor opinii: Mirek z Lublina

Mało Argumentów

Szczerze mówiąc bardzo się zawiodłem. Liczyłem naprawdę na sporo więcej rzetelnych argumentów, jednak tam takich nie ma. Pytania w spisie treści autora bardzo ciekawe, jednak odpowiedzi brak. Plusem jest moim zdaniem bibliografia.

autor opinii: Piotr WLKP

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Sławomir Zatwardnicki
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788364095634
ISBN: 9788364095634
ID: 311716

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Katolicki pomocnik towarzyski czyli jak pojedynkować się z ateistą Katolicki pomocnik towarzyski czyli jak pojedynkować się z ateistą
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...