TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kazanie na Areopagu. 13 katechez

Poznaj wielką katechezę Karola Wojtyły!

Przedstawiamy Ci pierwsze wydanie odnalezionego dzieła inspirowanego mową św. Pawła na Areopagu. Jej wydanie zbiega się z ważną rocznicą - 40-leciem wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dlaczego ta książka jest tak wyjątkowa? Ponieważ zawiera pierwsze opracowanie zapomnianych na wiele lat tekstów Karola Wojtyły. Zapisane odręcznie kartki zostały odnalezione i ukazują się jako spójne dzieło równo 40 lat po tym, jak w październiku 1978 roku arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyłę wybrano na papieża.

Skąd się wzięły owe zapiski? Pod koniec 1963 roku Karol Wojtyła wraz z innymi uczestnikami Soboru Watykańskiego II po zakończeniu drugiej sesji obrad odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Po drodze odwiedzili Grecję, a jednym z przystanków był ateński Areopag.

Karol Wojtyła zauroczony greckimi zabytkami, a przede wszystkim będąc pod wrażeniem doniosłości dokonań soboru, powrócił myślami na Areopag kilka lat później – w 1965 lub na początku 1966 roku – i zaczął spisywać swoje rozważania. Oddaje się biblijnej medytacji, podąża śladami św. Pawła i słowo po słowie analizuje kazanie Apostoła wygłoszone do Ateńczyków. Tak powstaje cykl 13 lekcji, w centrum których znajduje się ołtarz z napisem „Nieznanemu Bogu”.

Znajdziesz tu refleksje kard. Wojtyły o prawdzie, wolności i relacji chrześcijaństwa wobec innych religii.

Jego biblijne medytacje służą odkryciu istoty religii i wiary. Karol Wojtyła, podobnie jak dawno temu św. Paweł powoli i cierpliwie prowadzi czytelników oraz słuchaczy ku najważniejszym pytaniom, jakie ludzkość może postawić.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Autor: Karol Wojtyła
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788308064993
ISBN: 9788308064993
ID: 419172

Zobacz również

Kazanie na Areopagu. 13 katechez
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...