TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kobieta nie jest grzechem. Z siostrą Anną Bałchan o problemie prostytucji i nie tylko rozmawia Katarzyna Wiśniewska

Ocena:
(2 opinii)

Ta książka sprawi, że jadąc na urlop, inaczej spojrzysz na kobiety przy autostradzie, a film Pretty Woman odłożysz na półkę z bajkami.

Widok kobiety w krótkiej spódniczce stojącej na ulicy czy przy drodze budzi na ogół jedno skojarzenie. Niektórzy uważają, że prostytutką zostaje się z lenistwa albo dlatego, że się lubi seks. Pod wyzywającym makijażem i strojem na ogół jednak kryje się dramat. Przemoc w domu, brak nadziei i perspektyw, konieczność utrzymania rodziny albo miłość do niewłaściwego mężczyzny – oto motywy, które najczęściej popychają kobiety do prostytucji.

Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej pomaga im rozpocząć nowe życie. Stworzyła dom, w którym mogą poczuć się bezpieczne i akceptowane. W rozmowie z Katarzyną Wiśniewską opowiada o zasadach pracy streetworkera, o tym, że nikt nie rodzi się prostytutką oraz własnej drodze odkrywania powołania. Książkę uzupełniają opowieści kilku jej podopiecznych oraz Ireny Dawid-Olczyk z fundacji La Strada.

Ta książka wstrząsa, wzrusza, ale także daje nadzieję.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Jedna z nich....

Książka jest .....prawdziwa,przedstawia prawdę...bardzo smutną prawde.Polecam bo wiele ludzi ocenia a tak naprawde niezna życia...wiem to bo jastem jedną z wspominanych dziewczyn i ...gdyby nie Siostra Anna...Warto poznać prawdziwe oblicza ulicy...

autor opinii: Bożena Ś

polecam

Książka bardzo naturalna , czyta się jednym tchem. Pozwala spojrzeć na dwie strony medalu w fenomenie prostytucji. Chyba najcenniejsze jest to, iż próbowano ukazać w niej źródło problemu zarówno z pozycji mężczyzny jak i kobiety. Nie spotkałam się jeszcze z taką pozycją.
Sama siostra Anna Bałchan, jest postacią, bardzo interesującą. Zarażającą nas swoim optymizmem, siłą, humorem i naturalnością. Mistrzowsko pokazała, że siostra w habicie to wciąż kobieta. Znająca się nie tylko na modlitwach i sprawach związanych z Bogiem, ale czująca swoją kobiecość, swoją biologię, relacje damsko - męskie, czująca i szanująca ludzką seksualność. Ja po przeczytaniu książki zapragnęłam od razu ją poznać.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Anna Bałchan, Katarzyna Wiśniewska
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 244
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788324008551
ISBN: 9788324008551
ID: 60046

Zobacz również

Kobieta nie jest grzechem. Z siostrą Anną Bałchan o problemie prostytucji i nie tylko rozmawia Katarzyna Wiśniewska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...