TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kolędy dla dzieci

„Kolędy dla dzieci” to wyjątkowa książka łącząca naukę, tradycję i zabawę. Zebrano w niej teksty najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Do każdej z nich dołączona została linia melodyczna oraz zapis harmoniczny na gitarę, aby rodzice mogli grać i śpiewać razem z dziećmi.

Przy każdej kolędzie, na sąsiadującej z tekstem stronie, umieściliśmy obrazek do pokolorowania. Dwadzieścia kolorowanek przedstawia Świętą Rodzinę, Dzieciątko Jezus, przygotowania do Wigilii i rodzinne świętowanie Bożego Narodzenia.

Dziecko, bawiąc się kolorami, będzie mogło rozwijać wiedzę na temat samych świąt. Dodatkowo kolorowanki znakomicie ćwiczą pamięć, zwiększają spostrzegawczość, kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Dołączone do książki naklejki zaciekawią dzieci i podpowiedzą im, jakich kolorów użyć podczas kolorowania obrazków.

W książce przeznaczono specjalne miejsce na „Listę prezentów” – na tych stronach dziecko może zapisać lub narysować to, co chciałoby znaleźć pod choinką. Piękny wiersz autorstwa Władysława Bełzy, który zamieszczono na ostatnich stronach książki, wprowadzi dzieci w świąteczny nastrój.

Prezentem dla naszych czytelników, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych, jest dołączona do książki płyta CD pod tytułem „Kolęduj z Natalią”. Płyta zawiera 11 kolęd w tradycyjnych aranżacjach wykonywanych przez dziecięcą wokalistkę Natalię Topczewską oraz artystów polskiej estrady (w tym Michała Gasza).

Dzięki poręcznemu formatowi książeczka mieści się w torebce, plecaku, kieszeni płaszcza, jak również idealnie pasuje do dłoni dziecka.

Na płycie CD znalazły się następujące utwory:

 1. Jezus malusieńki
 2. Bóg się rodzi
 3. Gdy śliczna Panna
 4. Lulajże, Jezuniu
 5. Cicha noc
 6. W żłobie leży
 7. Gdy się Chrystus rodzi
 8. Gore gwiazda
 9. Dzisiaj w Betlejem
 10. Hej, w dzień narodzenia
 11. Świeć, gwiazdeczko

Całkowity czas trwania utworów na płycie to 39 minut i 44 sekundy.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: SFINKS
Autor:
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 20
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788363624323
ISBN: 978-83-63624-32-3
ID: 371792

Zobacz również

Kolędy dla dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...