TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Komentarz do Ewangelii

Ocena:
(1 opinii)

Pismo Święte było dla Jana Pawła II podstawowym źródłem inspiracji, każdy z papieskich dokumentów posiada niezwykłe bogactwo cytatów i odniesień biblijnych. Wynika to nie tylko z oczywistej prawdy, że nauka Kościoła opiera się na Piśmie Świętym, lecz z głębokiego, osobistego doświadczenie mocy Słowa Bożego.

Komentarz duchowy do Ewangelii objaśnia słowo Boże w najdoskonalszy sposób, tzn. poprzez analogiczne treści i pojęcia zawarte w innych fragmentach Biblii. Jan Paweł II objaśniając wiele wydarzeń ewangelicznych czyni to zawsze w kontekście życia Kościoła, liturgii, sakramentów. Często papieskie słowa nawiązują do problemów współczesnego świata.

Nie jest to naukowy komentarz egzegetyczny, mimo że w wielu miejscach Papież nawiązuje do bogatego dziedzictwa nauk biblijnych. Jest to przede wszystkim komentarz duszpasterski, który ma pomóc wiernym w rozumieniu i co najbardziej istotne - życiu w zgodzie z Ewangelią.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Kultowa książka

Nie dawno kupiłem sobie "Komentarz do Ewangelii Jana Pawła II" Książka zrobiła na mnie świetne wrażenie, piękny papier, duża czcionka. Często po nią sięgam i z przyjemnością czytam!

autor opinii: Mariusz Taranek

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 720
Wymiar [mm]: 170x245
EAN: 9788375952865
ISBN: 9788375952865
ID: 193741

Zobacz również

Komentarz do Ewangelii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...