TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Koniec wymówek. Trenuj z Jezusem ciało i ducha

Ocena:
(22 opinii)

Możliwe, że nie masz w planach na ten rok ambitnego programu sportowo-dietetycznego (jeśli taki masz, to bez obaw – czytaj dalej).

Możesz też nie być zainteresowany wystąpieniami gwiazd fitnessu czy ciągłym nawoływaniem pięknych i zgrabnych gwiazd do dbania o kondycję.

Może wydaje Cię się to próżne albo zbędne i skupiasz się na rozwoju w innych dziedzinach życia?

Możliwe też, że sport i zdrowy tryb życia są dla Ciebie bardzo ważną kwestią, której poświęcasz wiele uwagi. Czy czyni Cię to jednak wolnym od pytań o równowagę w rozwoju całego człowieka?

Czy nie czujesz czasami, że brakuje Ci jasnego wyznacznika, niepodważalnego autorytetu, który pomógłby Ci poustawiać kwestie rozwoju ciała i ducha we właściwym miejscu i hierarchii? Kogoś, kto będzie w stanie wytrącić Ci z ręki wszelkie wymówki związane z odkładaniem na „jutro” troski o Twój pełny rozwój?

Jak określiłbyś kondycję zdrowotną Kogoś, kto dziennie przemierzał dziesiątki kilometrów pieszo, godzinami przemawiał do tłumów i na wpół żywy, po głodzeniu i biczowaniu, uniósł belkę krzyżową długą drogą na górę swojego przeznaczenia?

Skoro Bóg przyjął ciało, to jest to ostateczny i definitywny argument, że jest to coś bardzo cennego, o co należy dbać.

Ks. Marek Dziewiecki

Zapoznajesz się właśnie z jedną z pierwszych na polskim rynku publikacji poruszającą temat sportowo-zdrowotny autorstwa księdza – sportowca.

Ks. Marek Dziewiecki, będąc doktorem psychologii i doświadczonym duszpasterzem, o czym niewielu wie – jest zarazem aktywnym kolarzem szosowym i trenował trójskok. Jest także chodzącym świadectwem wpływu zdrowego trybu życia na codzienne zmagania i bardzo intensywny grafik pracy.

Jego doświadczenie pozwala mu w precyzyjny i jasny sposób pokazać wpływ mądrego dbania o ciało na jakość naszego życia, a co za tym idzie, także kondycję naszego ducha.

Za przewodnika po tym temacie wybrał... Jezusa - najlepszego trenera personalnego wszech czasów.

Z nagrania dowiesz się:

  • Czym jest równowaga ciała i ducha?
  • Czego możemy nauczyć się tylko od sportowców i jak nasz duch reaguje na stan naszego ciała?
  • Czy Jezus był wysportowany?
  • Jak promował zdrowy tryb życia Ten, Który jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem?
  • Co to wszystko oznacza dla Ciebie w praktyce – w Twoim życiu tu i teraz?

Jeśli jesteś aktywny fizycznie, to nagranie w przejrzysty sposób zaproponuje Ci zdrową hierarchię rozwoju we wszystkich sferach Twojego życia, bez pominięcia duchowości. Przedstawi Ci także szczegółowy obraz takiego Trenera, z którym już zawsze o niebo łatwiej będzie Ci pokonywać wszelkie przeciwności.

Jeśli nie praktykujesz aktywności fizycznej, nagranie to będzie dla Ciebie dużym zaskoczeniem w kwestii wpływu kondycji ciała na kondycję Twojego Ducha i podpowie, jak wykonać pierwsze kroki dla zachowania równowagi w rozwoju. Uwaga: nagranie może także pozbawić Cię wymówek, za którymi do tej pory się chowałeś, aby zadbać o swoje ciało.

Zaniedbane ciało, to zaniedbany człowiek!

Ks. Marek Dziewiecki


Opinie naszych Klientów (22 opinii)Napisz swoją opinię

Ciekawa pozycja

Bardzo ciekawe spojrzenie na kwestie cielesne, także z punktu widzenia zdrowia. Poważne treści przekazane w zabawny, ale i zrozumiały sposób.

autor opinii: Aneta Załęcka

Zachęcająca i motywująca treść do pracy nad sobą. Zabawny przekaz.

autor opinii: Zofia Skorna

Polecam:)

...Koniec wymówek-ks.Marek w sposób dla Niego charakterystyczny daje nam kolejną porcję refleksji .Czekam na kolejne publikacje ks.Marka.

autor opinii: Alicja Rzepa

pozytywna

kupiłam na prezent, i okazał się trafny.
Obdarowany jest bardzo zadowolony i poleca .. :)

autor opinii: dorota gurgul

Rwwelacja,

super motywująca, przystępny język, forma audiobooka dla mnie rewelacyjna, polecam

autor opinii: Agata Patalan

Brawo!

Dziękuję za szybką sprawną i sympatyczną transakcję. Życzę dalszego rozwoju :)

autor opinii: BZ

Trenuj z Jezusem

Dość ciekawy audiobook w którym ks.Dziewiecki zwraca naszą uwagę na dbałość o ducha, o wysiłek fizyczny oraz profilaktykę zdrowotną.

autor opinii: Bożena Stępniewska

Bardzo trafne

Audio-book "Koniec wymówek! Trenuj z Jezusem ciało i ducha" przesłuchałam za jednym tchem. Zaskoczyły mnie cytaty z Pisma św., których nigdy wcześniej nie odbierałam w kontekście kondycji ciała Jezusa. Szok. Ta wiedza wnosi nie tylko uzasadniającą potrzebę dbania o swoje ciało i kondycję fizyczną na równi z duchową (czym dotychczas, przyznaję, gardziłąm) aleteż zupełnie inne spojrzenie na człowieczeństwo - w sensie cielesnym - Jezusa.
Reasumując, wpadłam na ten audiobook na czas, ponieważ jestem świeżo po złamaniu ręki, która potrzebuje b. dużo zaangażowania z mojej strony w związku z jej rehabilitacją. Po tej lekturze i przy wsparciu Jezusa (już wiem jakiego w sensie dbania o ciało) przychodzi mi to z łatwością.
Dziękuję i polecam.
PS
Mój audiobook poszedł dalej, do 88 letniego męża mojej mamy, któremu już się nie chce nawet wychodzić z domu...

autor opinii: Iwona Skoczylas

OK

Szybko. Świetny kontakt .

autor opinii: Jacek Sierzputowski

Trenuj z Jezusem

Dla mnie osobiście, mało zaskakujące, skąd autor wiedział, że Jezus chodził do domów przyjaciół aby jeść i ucztować, np spotkanie z Zacheuszem. Myślą że nie to było jego najważniejszą intencją.
Chociaż dobre świadectwo daje sam autor x Marek, jako sportowiec, warto zaczynać od młodości i trenować ciało i ducha.

autor opinii: Piotr W

super

Ks. Dziewiecki mądrze i z pasją mówi o dbaniu o ducha i ciało. Niby fakty ogólnie znane, ale jednak na nowo trafiają do mnie. Teraz jeszcze tylko wprowadzić to w życie .:)

autor opinii: Sonia

100% satysfakcji!

Każdy powinien tego posłuchać.

autor opinii: Jolanta Lipińska

Bardzo dobra

bardzo dobry audiobook. Ks. Dziewiecki pokazuje, że chrzescijanin nie powinen być tylko cierpiętnikiem. Chrześcijanie również i ja zawsze niesmiało podchodziłam do dbania o siebie i swije ciało. Wydawało mi sie to egoistyczne, narcystyczne i złe w oczach Boga. Ksiądz Dziewciecki pokazuje, że w zdrowym ciele jest zdrowy duch i właśnie wtedy może nam być łatwiej służyć innym. A na pewno z większa przyjemnością w zdrowym ciele.

autor opinii: Agnieszka

Bardzo ciekawa płyta. Problem przedstawiony z zupełnie innej strony i przez księdza Warto posłuchać i przemyśleć. Ksiądz Marek posiada poczucie humoru co sprawia, że słucha się wykładu bardzo przyjemnie. Polecam.

autor opinii: Magda Pietrasiak

Dla każdego

Ks. Dziewiecki pokazuje najlepszą drogę dla tych, którzy nie wiedzą czy inwestować swój cenny czas w ciało czy w ducha i uzasadnia, że nie można być tylko sportowcem lub tylko uczonym (lub nikim). Szczęście płynie z optymalnego rozłożenia wykorzystania czasu na pracę z ciałem, którego potrzebuje dusza i duszą, której potrzebuje ciało. W tej pozycji Ks. Dziewiecki poświęca szczególną uwagę na sport, ale niekoniecznie w rozumieniu sportu wyczynowego! Fantastyczna i obowiązkowa pozycja nie tylko dla przyrośniętych do kanapy, ale również dla nadmiernie eksploatujących się. Audiobook godny polecenia również dorastającej młodzieży, która ma szczególne tendencje do zaniedbywania swojego ciała i duszy, zwłaszcza w czasach smartfonów, źle rozumianej tolerancji i odwracaniu wartości.

autor opinii: Wojciech Łukasiewicz

"Koniec wymówek!" daje do myślenia. Budzi sumienie i uwrażliwia zwłaszcza wtedy, kiedy naprawdę zapominamy o tym, że ciało ma swoje prawa. Nagranie na pewno warte posłuchania, przemyślenia, wyciągnięcia wniosków. Jednak jest to temat skierowany do określonej grupy ludzi. Nie mam pewności, jak ludzie ubodzy mogą zastosować propozycje ks. Dziewieckiego dotyczące zdrowego żywienia. To jest wyzwanie! Ale ogólnie pozycje polecam, na pewno warto posłuchać, zastanowić się

autor opinii: Urszula Hebrut

Super pozycja, polecam wszystkim. Warto posłuchać obu płyt, ponieważ można coś zmienić w swoim życiu. Podjąć decyzję o wyborze zdrowego trybu życia. Warto skorzystać.

autor opinii: Małgorzata Król

prywatna

Dla leniwców i niezdecydowanych,polecam.

autor opinii: Barbara Kowol

Świetna :)

Bardzo dobre nagranie, pełne humoru :) Słuchając go miałam okazję się pośmiać i dowiedzieć się jak ogromne znaczenie ma dla nas nasze ciało. Usłyszałam wiele cennych wskazówek. Wszystkim bardzo polecam :)

autor opinii: Edyta

Ciekawe

Ksiazka zawiera sporo przykladow z zycia, niezle pokazuje to, w jaki sposob mozemy pracowac nad swoim cialem i charakterem. Ciekawe.

autor opinii: Monika

Zgadzam się w 100%

W zawodzie,który wykonuję i jestem pewna,że otrzymałam go, w jednym z talentów :),bardzo ważny jest wygląd,dlatego codziennie poświęcam kilka chwil,żeby było jak najlepiej :) Zadowolenie ze swojego wyglądu,daje dużo siły do walki z przeciwnościami i wzbudza zaufanie.
Korzystając z okazji,pragnę podziękować ks.Markowi Dziewieckiemu,za artykuł - "Jeśli dzieje się krzywda" z Naszego Dziennika. Trzymam go od 25 maja,2009 roku i daję poczytać,każdej mało uśmiechającej się klientce.
Wspaniale wychowany:troskliwy,logicznie myślący...ksiądz.3

autor opinii: Danuta Bielecka

choć się tego na początku nie spodziewałam, konferencja bardzo mi pomogła w walce z kompleksami. Uświadoiła mi, że moje ciało jest ważne, cenne, potrzebne, wybrane :) Dla mnie to najlepsza motywacja

autor opinii: K.S.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD / DVD Box
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2016
EAN: 9788364855511
ID: 346807

Zobacz również

Koniec wymówek. Trenuj z Jezusem ciało i ducha
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...