TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Konieczne zakończenia

Ocena:
(1 opinii)
Odpowiedzialnością lidera jest sprawić, by wizja i misja miały namacalne rezultaty w prawdziwym świecie.

Dr Henry Cloud

PRZERWIJ BÓL! ZADBAJ O ROZWÓJ OSOBISTY I ZAWODOWY! ŻYJ LEPIEJ!

Choć zakończenia są naturalną częścią naszego życia zawodowego i osobistego, często przeżywamy je z wahaniem, smutkiem, rezygnacją lub żalem. Jednak dr Henry Cloud, doradca, psycholog i autor bestsellerów, postrzega je inaczej.

Przekonuje, że nasze życie osobiste i zawodowe może ulec poprawie jedynie w takim stopniu, w jakim postrzegamy zakończenia jako konieczny i ważny krok ku lepszemu.

Twierdzi też, że jeśli nie widzimy zakończeń w pozytywnym świetle i nie umiemy ich dobrze przeprowadzać, to „lepsze” nigdy nie nadejdzie, zarówno w obszarze wzrostu zawodowego, jak i w życiu osobistym.

W tej pełnej wnikliwych obserwacji i głębokich przemyśleń książce dr Cloud pokazuje, że jeśli „konieczne zakończenia” są właściwie przeprowadzane, pozwalają aktywnie korygować to, co w naszym życiu złe i zniszczone, by zrobić miejsce na pożądany przez nas rozwój zawodowy i osobisty.

Jednakże jeśli unikamy zakończeń lub przeprowadzamy je niewłaściwie – co często się zdarza – możemy tracić dobre okazje i powtarzać bolesne sytuacje. Czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń doradcy zawodowego i psychologa, dr Cloud proponuje zbiór rad i studium przypadków, by pomóc czytelnikom:

  • stwierdzić, kiedy można mieć realistyczną nadzieję na poprawę, a kiedy doprowadzić do koniecznego zakończenia w biznesie lub w kontaktach z innymi;
  • określić, którzy pracownicy, które projekty, działania i więzi międzyludzkie są warte utrzymywania i rozwijania, a które nie;
  • pokonać opór otoczenia wobec zmian i wprowadzić w życie te, które przyniosą efekty;
  • przestać marnować zasoby potrzebne do realizacji zadań, które naprawdę mają znaczenie.

Wiedzieć, kiedy i jak zrezygnować, gdy coś lub ktoś się nie sprawdza – gdy związek z kimś się nie układa, a praca lub przedsięwzięcie biznesowe nie przynoszą efektów – to podstawowy czynnik szczęścia i sukcesu. „Konieczne zakończenia” dają czytelnikom potrzebne narzędzia, by móc się pożegnać i pójść dalej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Gorąco polecam!!

Książka Henry'ego Clouda "Konieczne zakończenia" traktuje o tym jak pielęgnować relacje - te osobowe i biznesowe, także związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa - porównanie do pracy ogrodnika daje nieco inne spojrzenie na to jak i z kim się zadawać, po to by nasze relacje były dla nas satysfakcjonujące, były źródłem rozwoju i życiowej energii. Książka pomaga uporządkować nasze relacje, tłumacząc które są dobre, które głupie a które wreszcie złe i szkodliwe. Autor podpowiada, jak dokonać zakończenia tych relacji, które są dla nasz szkodliwe i nie rokują dobrze na przyszłość - mnie ta książka pomogła krytycznie spojżeć i zakończyć kilka relacji, które od dłuższego czasu były dla mnie męczące, ale nie do końca rozumiałem w czym tkwi szkopuł. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią swój czas, kochają sienie i chcą mądrze kochać drugiego człowieka lub zwyczajnie chcą zadbać o przetrwanie i rozwój swoich firm w czasach, kiedy przedsiębiorczość wymaga odwagi do dokonywania zmian i koniecznych cięć. Kiedy odetniemy się od toksycznych relacji, wówczas zaistnieje w naszym życiu miejsce dla budujących relacji i rozwojowych projektów. Jeszcze raz gorąco polecam!

autor opinii: Piotr Jędras

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: Henry Cloud
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788363488673
ISBN: 9788363488673
ID: 370780

Zobacz również

Konieczne zakończenia
40.34 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...